Sunday, March 24, 2019

Për një fotografi të bukur sfilatë në Debar Maalo! (Foto)

Dy vajza janë regjistruar duke u përpjekur që të bëjnë një fotografi të bukur në lagjen Debar Maalo të Shkupit ku, pozimi i tyre...

Horoskopi, ja difektet e çdo shenje kur bëhet fjalë për dashurinë

Dashët punojnë shumë. Mund të pushojnë lehtë dhe thjeshtë të harrojnë gjërat që kanë të bëjnë me bashkëjetesën apo t’u dedikohen vetëm problemeve  madhore....

“Kam gjoks të madh, duhet të mësoheni me këtë”, deputetja shkakton furtunë në Kuvend (FOTO)

Ana Paula da Silva është zgjedhur këtë të hënë deputete për herë të parë në Brazil. E njohur si Paulinha, 43-vjeçarja ka shkaktuar së...

Si të kuptosh tradhtinë pa u lodhur aspak! Tre veprimet që nxjerrin zbuluar mashtruesit

Zakone të rejaNëse partneri nuk sillet më si më parë dhe ndryshon zakonet e tij më bazike, ka ardhur momenti që të filloni të...

Femrat e këtyre shenjave “drejtojnë” mashkullin

Kjo ndodh për shkak të karakterit të tyre të fortë, sepse kujdesen për të gjitha aspektet e lidhjes dhe kërkojnë diçka më të mirë...

E dinë si t’ju bëjnë për vete: Në këtë shenjë horoskopi lindin mashtruesit më të mëdhenj

Këta kameleonë shoqërorë do t’ju bindin që pikërisht janë ata shoqëria juaj e përsosurFjala është për Ujorët.Personat e lindur në këtë shenjë janë shumë...

KOSOVA

QEVERIA MBULOHET ME LLOGON E NATO-SË

Në Kosovë është shënuar 20 vjetori i ndërhyrjes humanitare të NATO-së, kundër spastrimit etnik të Serbisë. Për nder të kësaj dite, objekti i Qeverisë është...

“ARRESTIMI” NGA POLICIA E KOSOVËS, REAGON AKTORI I STUPCAVE

Gjatë ditës së sotme në medie ka qarkulluar një lajm se aktori Mensur Safqiu është arrestuar nga Policia e Kosovës.Mensur Safqiu u pa në...

DJALI I BATON HAXHIUT REAGON KUNDËR SPEKULIMEVE TË BOTA SOT: E LËNDUAN EMOCIONALISHT NËNËN TIME

Një shkrim spekulues i gazetës “Bota Sot”, i cili sugjeronte se Andi Haxhiu, djali i publicistit, Baton Haxhiu, është këshilltar në Ministrinë e Mbrojtjes...

TEKNOLOGJI

Disa truqe që i ndihmojnë baterisë së iPhone të zgjasë më shumë

Çfarë duhet të bëni që bateria e telefonit tuaj iPhone të qëndrojë më gjatë e të mos harxhohet shpejtë. E përditshmja ‘The Sun’ ka përzgjedhur...

STAY CONNECTED

25,509FansaPëlqeje
9,147NdjekësitNdjek
1,400,069NdjekësitNdjek

FEMRA

GRUAJA E FUTBOLLISTIT SERB BËHET “HORË” NGA MEDIAT ITALIANE

Ka kohë që Jovana Djordjevic njihet si një prej femrave më atraktive, që është edhe gruaja e një sportisti.Kjo modele, gruaja e futbollistit serb...

Rrëfimi i tmerrshëm i nuses gjermane të ISIS-it për natën e parë të martesës së saj (FOTO)

Gruaja gjermane tregon se si e kaloi natën e parë të martesës në një dhomë torturuese të mbuluar me gjak.Derya O., një 25-vjeçare, vjen...

Personat që qajnë gjatë një filmi janë më të fortit nga të gjithë

Gjatë tërë jetës sonë jemi mësuar t’i shtypim emocionet tona, dhe na është thënë se qarja është shenjë e dobësisë dhe arsye për turp.Por,...

Pse duhet shmangur kafeinën para gjumit

Keni dëgjuar shumë se kafeina nuk është e mirë për shëndetin dhe gjumin nëse e merrni atë në orët e mbrëmjes.Përpiquni te mos merrni...

LAJMI I FUNDIT

Në Vlorë nis plazhi

Edhe pse jemi në Mars, temperaturat e larta kanë bërë që në Vlorë të nisë plazhi për disa.Të shumtë janë edhe qytetaret e ardhur...

Ndodhej në tokë pa ndjenja, vëllai guximtar i del para demit për të shpëtuar vëllanë (Video)

Ndonëse ka kaluar më tepër se 1 vit nga gjesti prej heroi, veprimi i Felipe Martinez për të shpëtuar të vëllanë vijon ende të...

Erdogan mbledh 1.6 milion njerëz në shesh: Stambolli, i yni deri në Kijamet!

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan mbajti një tubim në Stamboll, ku theksoi shifrën rekord të 1.6 milion njerëzve në të.Tubimi u mbajt në kuadër...

BDI zbut çështjen me BFI-në thot se nuk është problem serioz , mos e zmadhoni (VIDEO)

“Të martën në orën 12 do të japim një përgjigje,” tha Reis Sulejman Rexhepi.Pas dy ditësh korrespondencë të mpr.ehtë mes qeverisë dhe BFI-së, kreu...

Artan Grubi dëshiron me çdo kusht ta demantojë lajmin, plason fotografi nga e kaluara!

Artan Grubi në vitin 1991!Artan Grubi demanton lajmim e përhapur nga një portal opozitar nga Maqedonia ku u publikur një foto të vitit...

Kush janë kandidatët demokratë për presidencialet amerikane 2020

Të paktën 15 demokratë kanë njoftuar vullnetin e tyre për të sfiduar Donald Trump gjatë presidencialeve amerikane në nëntor 2020. Kjo listë, që mund të...
0FansaPëlqeje

Në Vlorë nis plazhi

Edhe pse jemi në Mars, temperaturat e larta kanë bërë që në Vlorë të nisë plazhi për disa.Të shumtë janë edhe qytetaret e ardhur...

SHQIPRIA

E rëndë! Burri mb.yt gruan pas një konflikti (Detaje)

Një kr.im i rëndë brenda familjes ka ndodhur në qytetin e Gramshit rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm.Mësohet se burri ka mby.tur...

Politikanja shqiptare ndahet nga bashkëshorti

sh-deputetja e Partisë Demokratike dhe njëherësh edhe anëtare e kryesisë në këtë parti, ka vendosur të ndahet nga bashkëshorti Ilir Shqina.Shqina ka qenë pedagog...

Shqiptari që iu gëzua aktit terrorist: U ngjallë Gjergj Kastioti, të lumtë pushka! (FOTO)

49 persona kanë humbur jetën pas një sulmi terrorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandë të Re.  Brenton Tarrant, terroristi 28 vjeçarit...

Çudirat e motit! Të lodhur nga dimri banorët fillojnë plazhin në Vlorë

Nkëtë kohë me diell vlonjatët nuk e kanë shfrytëzuar vetëm për shëtitje buzë detit.Disa qytetarë mesa duket nuk i kanë rezistuar dallgëve e janë...

Samiti i Diasporës, “Shqiponja e Artë” dhe “Ambasador i Kombit”, dy çmime prestigjoze për Lazim Destanin

“Shqiponja e Artë” dhe “Ambasador i Kombit”. Këto janë dy çmimet e larta që iu dhanë një prej figurave më të spikatura të diasporës...

SHOW BIZ

Ka kohë që Jovana Djordjevic njihet si një prej femrave më atraktive, që është edhe gruaja e një sportisti.Kjo modele, gruaja e futbollistit serb...
Para pak ditësh, këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu gjatë një interviste ka folur për blerjen e klikimeve nga këngëtarët shqiptarë, ku mori si shembull...
Kantautori Flori Mumajesi ka reaguar pasi Sabri Fejzullahu e akuzoi për blerje klikimesh."Nuk mundet, Flori Mumajesi bëri 3 milionë klikime në një ditë,"-tha këngëtari,...

SHNETA

Lëkurat e hudhrave: Sekreti për rënien në peshë

Lëkurat e hudhrës janë përdorur që në lashtësi për të mbajtur organizmin në formë, nxitur qarkullimin e gjakut dhe mbi të gjitha për të...

Çfarë ndodh me trurin e njeriut para se të vdesë

Sipas zbulimit të një ekipi neurologësh nga spitali i “Charité-Universitätsmedizin Berlin”, një valë aktiviteti elektrik që emërtohet “tsunami cerebral” duket se shënon fillimin e...

Çamçakëzi shkakton probleme tek muskujt e nofullë

Sheqeri i cili gjendet tek disa çamçakëzë është një përbërje që shkakton probleme për shëndetin e dhëmbëve prandaj duhet të keni kujdes dhe ta...

Pse themi shëndet kur teshtijmë?

Pse themi shëndet kur teshtijmë?  Një nga këshillat e përsëritura të mamit që herët ka qenë padyshim: “Kur dikush teshtin, themi “Shëndet””.Sigurisht që e kemi...

EROS

Modelja shqiptare ‘djeg’ rrjetin veshur me të brendshme dhe maskë në fytyrë

Françeska Jaçe nuk i kursen aspak imazhet provokuese. Françeska Jaçe ka ndarë me ndjekësit një fotografi joshëse në Instagram, shkruan lajmi.net.Modelja shfaqet me të brendshme...

Rrëfim: Bëra sek..si e çmendur, ai nuk ishte burri im, por…

Bëra seks si e çmendur kur shkova me pushime, por jo me burrin tim. Megjithatë u ndieva aq mirë sa nuk ndihem fare fajtore...

Courtney Stodden mbulohet vetëm me peliçe (FOTO)

Courtney Stodden nuk njihet si vajzë e turpshme. 24-vjeçarja u bë e njohur kur u martua me aktorin 51-vjeçar Doug Hutchison në vitin 2011,...

Shenjat që tregojnë se shoku juaj ju dashuron

Miqësia vlerësohet shumë nga të gjithë njerëzit sidomos nga ata të cilët njihen si njerëz që kanë shumë miq.Por në miqësi munden të ndodhin...

SPORT

Zyrtare: Shkarkohet Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e...

Ja çfarë tha pas ndeshjes Armando Sadiku

Pas ndeshjes në një prononcim për RTSH, sulmuesi i Shqipwrisw, Armando Sadiku është shprehur se plani ishte që ai të nisej titullar në këtë...

Turqit “pushtojnë Rozafën”, Shqipëria e Panuccit dështon sërish

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren...

Barcelona me gjeniun Messi, favorit për Ligën e Kampionëve”

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, i kaloi 15 vjet duke i shfaqur cilësitë e pabesueshme që i zotëron, ama prapëseprapë ai gjen mënyra të...

ARTIKUJT E FUNDIT

Në Vlorë nis plazhi

Edhe pse jemi në Mars, temperaturat e larta kanë bërë që në Vlorë të nisë plazhi për disa.Të shumtë janë edhe qytetaret e ardhur...

Ndodhej në tokë pa ndjenja, vëllai guximtar i del para demit për të shpëtuar vëllanë (Video)

Ndonëse ka kaluar më tepër se 1 vit nga gjesti prej heroi, veprimi i Felipe Martinez për të shpëtuar të vëllanë vijon ende të...

Erdogan mbledh 1.6 milion njerëz në shesh: Stambolli, i yni deri në Kijamet!

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan mbajti një tubim në Stamboll, ku theksoi shifrën rekord të 1.6 milion njerëzve në të.Tubimi u mbajt në kuadër...

BDI zbut çështjen me BFI-në thot se nuk është problem serioz , mos e zmadhoni (VIDEO)

“Të martën në orën 12 do të japim një përgjigje,” tha Reis Sulejman Rexhepi.Pas dy ditësh korrespondencë të mpr.ehtë mes qeverisë dhe BFI-së, kreu...

Artan Grubi dëshiron me çdo kusht ta demantojë lajmin, plason fotografi nga e kaluara!

Artan Grubi në vitin 1991!Artan Grubi demanton lajmim e përhapur nga një portal opozitar nga Maqedonia ku u publikur një foto të vitit...

Kush janë kandidatët demokratë për presidencialet amerikane 2020

Të paktën 15 demokratë kanë njoftuar vullnetin e tyre për të sfiduar Donald Trump gjatë presidencialeve amerikane në nëntor 2020. Kjo listë, që mund të...

Kush është personi në foto? Ja e vërteta!

Sot, një portal opozitar nga Maqednoa ka publikur një foto të vitit 1999, ku shihen disa aktivistë nga Maqedonia duke protestuar në Beograd kundër...

Nuk i jepnin përparësi me veturë njëri-tjetrit zihen dy banor të Ohrit

Me 23.03.2019 në ora 14.30 në bregun Maqedonia në Ohër është prishur rendi publik gjatë një zënke fizike midis S.T.(40) dhe B.B.(47) nga Ohri,...

Ali Ahmeti e fton VMROnë që të mos tërhiqet…

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti sot e ka ftuar partinë më të madhe opozitare maqedonase të vazhdojë pjesëmarrjen në grupet e punës pranë Ministrisë...

Çmimet e benzinës sërish në rritje, po ku do të shkojnë…

Benzina do të rritet për 1,5 denarë, gjegjësisht 1 denarë për litër, derisa çmimi i dizelit do të ulet për 0,5 denarë. Këtë vendim...

Amella Cana jep llogari për punën e saj si drejtoreshë e klinikës së Stomatologjisë në Shkup

Drejtoresha e klinikës të Stomatologjisë Amella Cana një vit kalendarik nga udhëheqja dhe organizimi i punës përmes një postimi në Facebook ka dhënë llogari...

Zejno Bajrami, shahist me shikim të dëmtuar dhe shumë çmime

Zejno Bajrami është shahisti shqiptar që merr pjesë në garën evropiane të shahut që mbahet këto ditë në Shkup. Ajo që e dallon atë...

Pesë milionë nënshkrime në peticionin për mbetjen e Britanisë së Madhe në BE

Peticioni i cili i kërkoi Qeverisë britanike për të revokuar nenin 50 dhe rishikimin e planit të saj për të dalë nga Bashkimi Evropian...

Komandant Hoxha: Grubi bërtet UÇK UÇK por, ja si e njoh unë

Nga Xhezair ShaqiriNuk mund te flas ku ka qen Artani 99 se nuk e kam takuar as nuk e kam njohur. Por 2001 se pari...

VIDEO: Si u dogj nga serbët 20 vite më parë ambasada amerikane në Shkup, detaje tmerruese nga ambasadori Hill

https://www.facebook.com/FMimagesAlbania/videos/390269841748250/?t=0 Këto protesta eskaluan më 25 marsin e 1999, kur turmat e organizuara të demonstruesve proverbë dhe huliganëve ndërhynë dhe dogjën ambasadën amerikane. Ishte një...

Menduh Thaçi në manifestimin qendror në Gllogjan (FOTO)

Kryetari i Partise Demokratike Shqiptare z.Menduh Thaçi me ftesë të kryeministrit të Kosoves z.Ramush Haradinaj mori pjesë në manifestimin qendror që u mbajt në...

Kamerat nëpër rrugë nuk sanksionojnë shkelësit e rregullave në trafik

U shpenzuan miliona euro për të vendosur mbi 600 kamera në rrugët e Shkupit, me të cilat mendohej se do të sanksionohen shoferët e...

Hoxhaj: Liria e Kosovës u bë e mundur falë Amerikës dhe BE-së

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s, ka thënë se liria e Kosovës u bë falë Amerikës dhe BE-së. Zëvendëskryeministri i...

I paqartë fati i Prokurorisë Speciale

Është i paqartë akoma fati i negociatave mes pushtetit dhe VMRO-DPMNE-së për Prokurorinë Speciale. Partitë në pushtet edhe më tej presin partinë e Mickoskit...

Ish kryeministri Dimitriev: LSDM dhe VMRO-DPMNE treguan papjekuri në bisedimet për çështjen e emrit

Në një intervistë për gazetën ditore “Nezavisen”, ish-Kryeministri teknik Emil Dimitriev ka deklaruar se partitë politike LSDM dhe VMRO-DPMNE kanë treguar papjekuri në bisedimet...

Artan Grubi: Para 20 viteve kamë qenë me UÇK-në dhe me Shfercerat

Sot deputeti i Bdi-së Artan Grubi u përball me një foto ku para 20 viteke kinse ka qenë në protestë kundër bombardimeve të Nato-s...

Artan Grubi jep detaje për foton që ka bombarduar webin!

Artan GrubiUnë skuqem nga turpi i mjerë i telallëve opozitar për derexhën e rrjedhur në të cilën paskan ra për të krijuar shpifje...

Tiketat e regjistrimit të veturave shkojnë në “histori”

Shoferët nuk do të jenë të obliguar tani e tutje të paguajnë për tiketat e regjistrimit të veturës të cilat vendoseshin në dritaren e...

Mbi 600 qytetarë dhe kompani kanë vrapuar në garën humanitare „Run for Down“

Mbi 600 qytetarë humanë dhe ekipe të kompanive sot së bashku me fëmijët me Sindrom Daun dhe familjet e tyre janë bashkëngjitur mdaj Garës...

Presidencialet, partitë s’japin detaje për kostot e fushatës

LSDM dhe VMRO-DPMNE do të mbështesin financiarisht fushatat e kandidatëve për president Stevo Pendarovski dhe Gordana Siljanovska, po pa saktësuar se sa para do...

Rajoni mbyll kazinotë, në Maqedoni “lulëzojnë”

Në të gjitha qytetet e Maqedonisë pothuajse më lehtë është të gjesh një bastore sesa një barnatore. Ndërsa në rajon, shtetet po mbyllin bizneset...

Zaev për anëtarësimin në NATO: Gjithçka që kemi kaluar nuk ka qenë e lehtë!

ryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në profilin e tij në Facebook theksoi se anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO do të kontriubojë për...

Dardha e ka bishtin mbrapa… Thotë populli! PSE QEVERIA E LSDM së ËSHTË KUNDËR MASAVE PRO NATALITETIT?

Është masë e gabuar e qeverisë shfuqizimi shtesave për fëmijën e tretë dhe zëvendësimi i saj me ndihmë vetëm fëmijëve të lindur nga prindër...

Sheshel djeg flamurin e BE dhe NATOs!

Pjesëtarë të Partisë Radikal serbe sot, në 20 vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s kundër caqeve ushtare e policore të Serbisë kanë protestuar...

Burri bizhozxhi pas divorcit ja si ja doli e vetme! (VIDEO)

Hazize JonuziBurrat e falimentur dhe grate heroina. Ne kete kohe aq dinamike, eshte shume e veshtire nje nene e re te perballoje te gjithe shpenzimet...

20 vite më parë: Në Shkup protestohej kundër sul*meve të NATOs ndaj Serbisë

Sot janë mbushur dy dekada prej fillimit të sulm*eve ajrore të NATO-s në Kosovë kundër forcave ushtarake serbe.Sulmet filluan më 24 mars 1999 dhe...

Land Rover fitoi gjyqin ndaj kompanisë kineze që e kopjoi modelin Evoque (Foto)

Kompanitë kineze nuk po ndalojnë së kopjuari, makinat e prodhuesve të njohurKompanitë kineze që merren me automobilizëm, kanë arritur shumë gjatë viteve të fundit...

Haradinaj mesazh atyre që dëshirojnë të fëlliqin meritat e luf*tës!

Sot është shënuar 21 vjetori i Epopesë së Dukagjinit.Një fjalë rasti ka mbajtur edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj njëri nga protagonistët kryesor të...

Si erdhi vendimi që NATO të su*lmojë Serbinë më 24 Mars 1999

Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë avionët e NATO s lëshuan rake*tat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë...

Rifat Jashari ka një kërkesë për shqiptarë!

Vëllai i komandantit legjendar Adem Jashari Rifati ka kërkuar bashkim të të gjithëve, në çdo ditë dhe jo vetëm kur ka përvjetorë.Në 21 vjetorin...

20 vjetori i bombardimit të NATO-s në ish- Jugosllavi, Majko tregon telefonatën që mori nga amerikanët

Përmes një mesazhi të shkurtër në rrjetet sociale, Pandeli Majko ka kujtuar dhe fjalët e pakta që i kanë thënë amerikanët pas përfundimit të...

Epopeja e UÇK-së në Gllogjan, simbol i rezistencës së shqiptarëve

Personalitete të shumta e me dhjetëra qytetarë sot po bëjnë homazhe në Kompleksin Memorial në Gllogjan, me rastin e shënimit të epopesë së Dukagjinit.Qytetarët...

FFK ka një njoftim të rëndësishëm para ndeshjes Kosovë Bullgari

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) njofton se do të ketë masa të rrepta kontrolli dhe sigurie gjatë hyrjen në stadiumin “Fadil Vokrri” për...

E mjerë Tetova ime bosh!

Nga Donika BakiuTetova qyteti im i lindjes , e rritur në këtë qytet , shkollimin nga ai fillorë e deri në magjistraturë në Tetovë...

Cilët janë kandidatët për të zëvendësuar Panuccin në stolin kuqezi

Pasi vendosi të shkarkojë Panuccin, presidenti i FSHF-së Armand Duka, së bashku me stafin e tij të bashkëpunëtorëve, janë vënë në lëvizje për të...

ME TE LEXUARAT

Adelina Tahiri e merr mbiemrin e burrit, ja si do quhet? (FOTO)

Këngëtarja nga Maqedonia, Adelina Tahiri është në pritje të ëmbël të një djali.Ajo dhe avokati më i pasur në Maqedoni, Serjozha Markov së...

Plot VIP’a në ditëlindjen e Ermal Fejzullahut, ja sa vjeç i mbushi ai

Ermal Fejzullahu është duke e festuar ditëlindjen sonte e për këtë duket se e tërë estrada ka zbarkuar në këtë mbrëmje.Disa prej emrave që...

Arrestohet hajni i xhamisë (VIDEO)

Gjatë festës së Bajramit u grabit xhamia Hatunije në Prishtinë, ku një i ri morri rreth 500 euro.Më pas imami Jahir Beqiri, publikoi një...

Diaspora “bllok” referendumit për emrin, vetëm 2437 janë paraqitur për të votuar

Në mesnatë përfundoi afati për paraqitjen për të drejtën e votës të diasporës për referendumin e 30 shtatorit për çështjen e emrit. Në Komisionin...

Më 27 prill ishte gati skenari i gjendes së jashtëzakonshme, 15 gjeneralët e ARM-së…

Natën e 27 prillit ishte planifikuar skenari për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, kishte shkruar kohë më parë portali Prizma. Sipas shkrimit të publikuar, 15...

E dashura e rreh tetovarin, ai ankohet ne polici!

Personi me iniciale P.M nga fshati Tearcë, më datë 17.08.2018, në ora 00:10 në stacionin policor në Tearcë, ka denoncuar se pas nje zënke...

Si të fitosh para? Ja formula e dijetarit arab për taksat, të cilën e zbatoi edhe presidenti i Amerikës

Presidenti i 40-të i Shteteve të Bashkuara, Ronald Regan në një artikull në New York Times botuar në vitin 1993, do të deklaronte:“A mund...

Në Bogorodicë dhe Tabanoc pritet deri në 30 minuta

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë ka rritje të qarkullimit të veturave dhe pritje deri 30 minuta. Në vendkalimet tjera kufitare, nga ana e...

Ndërroi jetë ish-ushtari i UÇK-së nga Tetova

Ka ndërruar jetë luftëtari i UÇK-së nga Tetova, Haxhi Bejtulla Dauti, ish-ushtar i brigadës 112 “Mujdin Aliu”. “Njeriu që një jetë ia kushtoi veprimtarisë atdhetare. Sikur...

Zyrtare: Shkarkohet Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e...

Ja çfarë tha pas ndeshjes Armando Sadiku

Pas ndeshjes në një prononcim për RTSH, sulmuesi i Shqipwrisw, Armando Sadiku është shprehur se plani ishte që ai të nisej titullar në këtë...

Turqit “pushtojnë Rozafën”, Shqipëria e Panuccit dështon sërish

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren...

Barcelona me gjeniun Messi, favorit për Ligën e Kampionëve”

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, i kaloi 15 vjet duke i shfaqur cilësitë e pabesueshme që i zotëron, ama prapëseprapë ai gjen mënyra të...

“Rikthimi në Madrid? Do të shohim, mes meje dhe Zidane s’ka ndodhur asgjë”

James Rodriguez nuk e ka përjashtuar mundësinë e rikthimit në “Santiago Bernabeu”, duke insistuar se kthimi i Zinedine Zidane s’do ta ndryshojë të ardhmen...

Për herë të parë një shqiptar emërohet president i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut

Në Kuvendin Zgjedhor të FFM-së , Muhamed Sejdini si kandidat i vetëm i FFM-së, mori pëlqimin e 82 delagatëve nga 90 të pranishmëve. Mandati I...

Trajneri i Gjermanisë: Ter Stegen portier i klasit botëror, por Neuer mbetet zgjedhja e parë

Trajneri i ekipit kombëtar të Gjermanisë, Joachim Low, ka deklaruar se Manuel Neuer mbetet zgjedhja e parë e Gjermanisë dhe jo Marc-Andre ter Stegen.Portieri...

Interi mbush 111 vjeç, e themeloi një shqiptar nga Çamëria

Sot skuadra e Interit mbush 111 vjeç dhe klubi zikaltër ka uruar të gjithë tifozët e tij për këtë ditë të shënuar duke postuar...

Kupa e Kosovës, ky është orari

Më 6 e 7 mars do të zhvillohet rrethi i parë i garave të Kupës së Kosovës në volejboll. Në rrethin e parë do...

EROS

Modelja shqiptare ‘djeg’ rrjetin veshur me të brendshme dhe maskë në fytyrë

Françeska Jaçe nuk i kursen aspak imazhet provokuese. Françeska Jaçe ka ndarë me ndjekësit një fotografi joshëse në Instagram, shkruan lajmi.net.Modelja shfaqet me të brendshme...

Rrëfim: Bëra sek..si e çmendur, ai nuk ishte burri im, por…

Bëra seks si e çmendur kur shkova me pushime, por jo me burrin tim. Megjithatë u ndieva aq mirë sa nuk ndihem fare fajtore...

Courtney Stodden mbulohet vetëm me peliçe (FOTO)

Courtney Stodden nuk njihet si vajzë e turpshme. 24-vjeçarja u bë e njohur kur u martua me aktorin 51-vjeçar Doug Hutchison në vitin 2011,...

Shenjat që tregojnë se shoku juaj ju dashuron

Miqësia vlerësohet shumë nga të gjithë njerëzit sidomos nga ata të cilët njihen si njerëz që kanë shumë miq.Por në miqësi munden të ndodhin...

Ja qytetet shqiptare ku fermat ‘tërbohen’ për seks

Ky është studimi i fundit i cili tregon prejardhjen e femrave që bëjnë më shpesh seks…Sipas një...

FEMRA

GRUAJA E FUTBOLLISTIT SERB BËHET “HORË” NGA MEDIAT ITALIANE

Ka kohë që Jovana Djordjevic njihet si një prej femrave më atraktive, që është edhe gruaja e një sportisti.Kjo modele, gruaja e futbollistit serb...

Rrëfimi i tmerrshëm i nuses gjermane të ISIS-it për natën e parë të martesës së saj (FOTO)

Gruaja gjermane tregon se si e kaloi natën e parë të martesës në një dhomë torturuese të mbuluar me gjak.Derya O., një 25-vjeçare, vjen...

Personat që qajnë gjatë një filmi janë më të fortit nga të gjithë

Gjatë tërë jetës sonë jemi mësuar t’i shtypim emocionet tona, dhe na është thënë se qarja është shenjë e dobësisë dhe arsye për turp.Por,...

Pse duhet shmangur kafeinën para gjumit

Keni dëgjuar shumë se kafeina nuk është e mirë për shëndetin dhe gjumin nëse e merrni atë në orët e mbrëmjes.Përpiquni te mos merrni...

Jeni shtatzënë? Ja pse duhet të hani kos patjetër

Fatmirësisht ka mjaft alternativa për ushqimet që gratë mund të zgjedhin për të plotësuar nevojat e tyre gjatë shtatzënisë. Një shembull perfekt për këtë...