100 lojtarët më të shtrenjtë në histori të futbollit

Neymar iu bashkua PSG-së nga Barcelona për një shumë tronditëse në vlerë 222 milionë euro në verën e vitit 2017, por transferimet e shtrenjta nuk kanë ndalur që prej atëherë.

Kylian Mbappe iu bashkuar brazilianit në Paris për 134 milionë euro plus 35 milionë tjera bonuse, transmeton Gazeta Express.

Si rrjedhojë e kalimit të tij në kryeqytetin francez, braziliani momentalisht është lojtari më i shtrenjtë i të gjitha kohëve.

Neymar lë prapa Mbappen në vendin e dytë dhe Philippe Coutinhon në vendin e tretë, i cili i kushtoi Barcelonës 120 milionë euro plus 40 tjera bonuse në janar të këtij viti.

Cristiano Ronaldo, i cili këtë verë iu bashkua Juventusit nga Real Madridit për 100 milionë euro, renditet i 7-ti.

Kjo është lista me 100 futbollistët më të shtrenjtë në histori të futbollit.

 

Loading...