7 femra të njohura që i kanë propozuar vetë partnerëve për martesë

Elizabeth Taylor u martua 7 herë dhë njërit prej tyre i propozoi vetë! Aktorja legjendare i kërkoi Michael Wilding, i cili ishte 20 vjet më i ri që të martohej me të. Ata patën dy fëmijë bashkë dhe një divorc miqësor.

Gretchen Rossi, ylli i Real Housewives of Orange County i kërkoi dorën partnerit Slade Smiley. Në fakt, ajo e kishte lënë një herë kur mësoi se ai do të propozonte por pastaj u pendua dhe propozimin e bëri vetë.

Diane von Furstenberg stilistja me famë botërore kishte refuzuar disa propozime për martesë nga ai që sot është i shoqi, Barry Diller por në fund e kuptoi se ai ishte njeriu i duhur për të dhe e ndreqi gabimin qershorin e 2005 sës këngëtarja e njohur Pink vendosi të merrte vetë në dorë statusin e saj shoqëror dhe e pyeti partnerin Carey Hart: “A do të martohesh me mua“?

“Po sikur të martohemi” ishte pyetja që i bëri Britney Spears ish të dashurit Kevin Federline dhe ai pranoi.
Aktorja Kristen Bell ia kërkoi e para lidhjen në kurorë Dax Shepardit
Pas 7 vitesh lidhjeje, aktorja e Five Feet Apart Haley Lu Richardson e pa që Brett Dier nuk po hidhte ndonjë hap në atë drejtim kështu që e hodhi vetë!!