A e fitoi Botërorin Presidentja e Kroacisë?

Harrojeni futbollin. Më shumë se çdo gjë tjetër, këtë Botëror e karakterizoi pasioni i çmendur i tifozëve. Dhe, këtë e portretizon më së miri presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviq – sensacioni më i fundit i rrjeteve social, që fitoi zemrat e të gjithëve.

 

Anglia mund të jetë akoma e mllefosur për humbjen ndaj Kroacisë, ku iu pamundësua të arrij finalen e Kupës së Botës për herë të parë prej vitit 1966. Por, mund t’ia ketë vlejtur të shohësh pasionin e presidentes kroate në finalen e Botërorit.

Kolinda e këtij botërori ka shikuar disaq ndeshje në ulëset e zakonshme dhe jo në pjesët VIP të stadiumeve të Rusisë,

Derisa liderët e tjerë paraqiteshin me kostume të errëta në stadiume, Grabar-Kitaroviq shihej e veshur me ngjyrat e Kraocisë.

Ajo dukej se po e shijonte cdo sekondë të Botërorit. Ka përqafur ngrohtësisht të fgjithë futbollistët kroatë, francezë, por edhe arbitrat.

Ndërsa festa e saj nuk po ndalej. Ajo është parë teksa festonte në vjeshtoren e futbollistëve kroatë, të cilët përfunduan Botërorin në vendin e dytë.

Loading...