Action Bronson viziton vendlindjen, Shkupin: Merr dhurata prej fansave

Shkupi pjesë e emisonit “FuckThat’sDelicious”, i autroit Action Bronson.

Reperi shqiptar me famë botëror, Action Bronson, më rastin e vizitës së tij në Kosovë, ka vizituar edhe vendlindjen e tij, Shkupin. Ku ardhjes së tij iu gëzaun të rinjët, ata të cilët e njohën vraponin për të bërë foto më të, ndërsa më të moshuarit ishin kureshtarë të din se kush ishte ky njeri.
Reperi pranoi edhe dhuratë nga një fans i tij i flakët, Jetmir Asani, i cili kishte bërë një zinxhirë të agjentit me shenjën e shqiponjës. Arianiti, xhiroi edhe pjesë të ndryshme në çarshinë e Shkupit, për emisionin e tij “FuckThat’sDelicious”.

Gjatë qëndrimit të tij në rrugët e Shkupit, nuk munguan as fotografitë e fasnave me të. Të gëzuar ishin edhe fëmijë ku dy prej tyre fituan nga 20 dollarë prej reperit. Pothuajse në të gjithë këngët e Arian Arsllanit ka nga një element shqiptar.
Të shtunën ai do të performojë në festivalin ‘Sunny Hill’ në Prishtinë, ky festival do të jetë ngjarja më e madhe e muzikës moderne që është mbajtur ndonjëherë në Kosovë, raporton rtv 21.

Rikujtojmë se Arianit Asllani, i njohur me emrin skenik Action Bronson është reper shqiptaro-amerikan nga Queens i New York-ut, i cili ka bërë bujë me muzikën e tij.
Ai gjithashtu është autor i “The Untitled Action Bronson Shoë” dhe “Fuck That’s Delicious”

Komentet

komentet

Loading...