Adili në udhëkryq mes Shkupit dhe Kamzës?

Mevlan Adili nuk është më futbollist i Shkëndijës. Lajmi bëhet i ditur nga të dyja palët. Klubi dhe futbollisti kanë firmosur ndërprerje të parakohshme të kontratës, duke zyrtarizuar ndarjen 6 muaj para skadimit të marrëveshjes. Mësohet jo zyrtarisht se interesim për angazhimin e mbrojtësit Adili në këtë merkato të dimrit kanë treguar Shkupi dhe skuadra Kamzës e cila luan në kategorinë Superiore të Shqipërisë.