Arsyeja e veçantë pse tifozët e Milanit janë kundër transferimit të Neymar në Real Madrid (FOTO)

Lidhja e Neymar me Real Madridin dita e ditës po bëhet me e fortë, por ‘Los Blancos’ ende kanë shumë punë para vetes për t’a bindur yllin brazilian të zbarkoj në ‘Santiago Bernabeu’, transmeton Sovrani.info.

Gjëja e parë do të jetë përgaditja e infrastrukturës me prurje të reja dhe një nga objektivat e mëdha të verës do të jetë qendërmbrojtësi italian i Milanit Leonardo Bonucci.

Ai shihet si një partner ideal për Sergio Ramos dhe duke parë se Milani ndodhet në krizë financiare, tifozët e Milanin nuk duan që operacionit për kalimin e Neymar në Real Madrid të përparronte.  /Sovrani.info/

untitled