Automjeti përp.las këmbësorin, ndërron jetë 42- vjeçari

Një aks.ident tra.gjik ka ndodhur në Elbasan ku një automjet për.plas për vde.kje këmbësorin dhe më pas largohet.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Bulevardin ”Aqif Pasha” dhe Policia bën me dije se ka qenë 30- vjeçari G.S. i cili përplasi 42- vjeçarin A.B. dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes. Këmbësori nuk arriti të mbij.etojë duke gjetur vd.ekjen e menjëhershme ndërsa Policia e Elbasanit arriti të arr.estojë fill pas aks.identit drejtuesin e automjetit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprat penale “Shke.lje e rregullave të Qarkullimit Rrugor” dhe ” Largimi nga vendi i ak.sidentit”.