Bëhuni gati për temperatura afrikane, java e parë e gushtit më e nxehta për këtë vit

Këtë periudhë temperaturat në vendin tonë kanë qenë të paqëndrueshme.

Me mëngjes dhe drekë të nxehtë dhe pasdite me vranësira dhe shi.

Por kjo nuk është për tu shqetësuar, pasi fillimi i gushtitdo të jetë me të vertetë mjaft i nxehtë.

Sipas “Metoalb” java tjetër do të përfshihet nga një valë temperaturash afrikane.

Periudha 29-5 gusht parashikohet të jetë më e nxehta për këtë vit dhe temperaturatdo të kalojnë 36 gradë.

Loading...