Friday, September 21, 2018

‘Almiri’, më 1 tetor seanca e parë në Gjykatën e Apelit

20 Shtator 2018 / 16:44Më 1 tetor është caktuar seanca gjyqësore për rastin e Almirit ne Gjykatën e Apelit. Lënda shkon ne shkallë...

Vizbeg, në nëntor fillon ndërtimi i rrjetit të kanalizimeve dhe ujësjellësit

20 Shtator 2018 / 16:20Në nëntor do të fillojë ndërtimi i rrjetit të ujësjellësit dhe kanalizimit në zonën industriale në Vizbeg. Investimi është...

Pançevski merret në pyetje për keqpërdorimin e sistemit “AKMIS”

20 Shtator 2018 / 16:16Pothuajse tre orë gjykatësi Vladimir Pançevski u përgjigj në prokurori për abuzime të mundshme të sistemit AKMIS derisa ai...

“Rruga drejt…” -Do të jetë apo jo i suksesshëm referendumi?

20 Shtator 2018 / 14:29Pushteti ka aktivizuar tërë potencialin e vet për të mobilizuar sa më shumë qytetarë të dalin në zgjedhje dhe...

Tetovë, arrestohet një diler droge pranë një shkolle fillore

20 Shtator 2018 / 13:24Një armë me katër plumba, një thikë, peshore dixhitale, heroinë dhe hashash janë gjetur tek personi F.S. (29) nga...

Spyraki: Nuk pranojmë ekzistencën e popullit dhe gjuhës maqedonase

20 Shtator 2018 / 12:09Eurodeputetja nga radhët e partisë opozitare greke, Demokracia e Re, Maria Spyraki përsëriti qëndrimin e partisë së saj kundër...

Gjendja e rrugëve në Shkup

20 Shtator 2018 / 10:13Qendra për menaxhim dhe kontroll të trafikut të Qytetit të Shkupit i informon të gjithë pjesëmarrësit në trafik se...

Peterle: Referendumi, mundësi historike për vendin

19 Shtator 2018 / 18:49Në mbledhjen e përbashkët të Komitetit të përzier të deputetëve vendas dhe atyre të BE-së, ku u diskutua rreth...

Qeveria ende nuk ka zgjidhje për borxhet e komunave

19 Shtator 2018 / 17:49Derisa Qeveria analizon dhe përllogarit se sa janë borxhet e komunave dhe sa prej tyre kanë llogari të bllokuara,...

Trajnim për shpëtim nga fatkeqësitë natyrore

19 Shtator 2018 / 16:11Përmes një vegle digjitale në të cilën shfaqen të dhëna në kohë reale, në raste të fatkeqësive natyrore, vendi...

Trajnim për shpëtim nga fatkeqësitë natyrore

19 Shtator 2018 / 16:11Përmes një vegle digjitale në të cilën shfaqen të dhëna në kohë reale, në raste të fatkeqësive natyrore, vendi...

Gjykata Kushtetuese hodhi poshtë nismat kundër referendumit

19 Shtator 2018 / 14:06Me shtatë vota “kundër” dhe dy “për” u hodh poshtë iniciativa kundër vendimit për vlerësimin e kushtetutshmërisë së referendumit....

Xanakopulos: Greqia pret rezultat pozitiv nga referendumi

19 Shtator 2018 / 10:52Greqia pret rezultat pozitiv nga referendumi për emrin në Maqedoni dhe i uron suksese kryeministrit Zaev, deklaroi zëdhënësi i...

“27 prilli”, dëshmojnë Ferid Muhiq dhe Kurto Dudush

19 Shtator 2018 / 10:28Me dëgjimin e dëshmitarëve Ferid Muhiq, Kurto Dudush, Sashko Kocevski dhe gazetares Dushica Mërgja, sot vazhdon seanca gjyqësore për...

Bush letër qytetarëve të Maqedonisë: Bëhuni pjesë e vendimit historik

19 Shtator 2018 / 10:09Marrëveshja e Prespës është kompromis inkurajues dhe i drejtë që do ta vendosë Maqedoninë në rrugën drejt BE-së dhe...

MAQEDONIA E ALI AHMETIT NE NATO

  Maqedonia nën udhëheqjen e Ali Ahmetit shkelë të pashkelurën deri më tani në historinë e saj! Maqedonia edhe dejure do të deklarohet para botës dhe...

Gazifikimi, OJQ-të dhe pushteti nuk gjejnë gjuhë të përbashkët

18 Shtator 2018 / 19:05Organizatat qytetare kundrejt pikëpamjeve të qeverisë, nuk lëshojnë pe asnjëra palë. As debati i dytë mbi ndërtimin e gazsjellësit...

Nga muaji i ardhshëm rriten me 5 % rrogat për të punësuarit në kopshte

18 Shtator 2018 / 17:29Nga tetori i këtij viti rreth 4 200 të punësuar në institucionet parashkollore do të marrin  rritje të pagave...

Mas: Maqedonia meriton perspektivë evropiane

18 Shtator 2018 / 16:17Ministri i Jashtëm gjerman, Mas i ndodhur për vizitë në Shkup, ka theksuar se Maqedonia meriton perspektivë evropiane dhe...

Mas: Maqedonia meriton perspektivë evropiane

18 Shtator 2018 / 16:17Ministri i Jashtëm gjerman, Mas i ndodhur për vizitë në Shkup, ka theksuar se Maqedonia meriton perspektivë evropiane dhe...

Zhernovski: Disa forca nuk dëshirojnë referendum të suksesshëm

18 Shtator 2018 / 14:12Ka forca që nuk duan referendum të suksesshëm më 30 shtator, tha zëvendësministri i jashtëm Andrei Zernovski, pa e...

Zhernovski: Disa forca nuk dëshirojnë referendum të suksesshëm

18 Shtator 2018 / 14:12Ka forca që nuk duan referendum të suksesshëm më 30 shtator, tha zëvendësministri i jashtëm Andrei Zernovski, pa e...

Han: Vendimi i referendumit do të ndikojë tek gjeneratat e ardhshme

18 Shtator 2018 / 10:23Kryeministri Zoran Zaev sot u takua me eurokomisarin për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han i cili mbështet referendumin...

Shefi i diplomacisë gjermane, Mas për vizitë në Shkup

18 Shtator 2018 / 9:57Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës Federale të Gjermanisë, Hajko Mas, sot dhe nesër do të qëndrojë për...

Besnik Ajeti Këshilltar në Keshillin e Qytetit te Shkupit bënë thirrje publike

Besnik Ajeti Këshilltar në Keshillin e Qytetit te Shkupit ka apeluar per të konkuruar me projekte ne Qytetin e Shkupit Të nderuar, artistë, artistë të pavarur,...

TE NDRYSHME

Robertson: Vendimi është tek populli i Maqedonisë – tani ose kurrë

Do të ishte gabim t’ju them si të votoni, por votimi në këtë moment është imperativi më i madh dhe në këtë kuptim do...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com