Sunday, September 23, 2018

Gjermania presion shteteve të njohin Kosovën për një arsye

Në një intervistë ekskluzive për Deutsche Wellen, deputetja gjermane liberale Renata Alt kërkon nga qeveria gjermane që të bëjë më shumë presion për njohjen...

Historia e natës së martesës së Fehmi e Xhevë Lladrovcit

Ata sot kanë përvjetorin e rënies. Bëhen 20 vjet që Fehmi e Xhevë Lladrovci dhanë jetën për lirinë e Kosovës. Të gjithë e kujtojnë...

Kosnett ambasador i ri i SHBA-ve në Kosovë, ja kush është diplomati veteran

Diplomati i karrjerës Philip S. Kosnett nga Virxhinia, i cili në fund të këtij viti pritet të jetë pasardhës i Greig Delawies si ambasador...

Pacolli: Shteti t’ia heqë paratë veteranëve të rrejshëm

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i punëve të jashtme, Behgjet Pacolli ka thënë se nëse zbulohet se në lista ka veteranë të rrejshëm, mjetet...

Nga Gjermania në Prishtinë, me postë sjell drogë

Nga zyra për zhdoganime postare, Prishtinë, është raportuar se ka ardhur nga Gjermania një sasi substance narkotike. Policia thotë se droga kishte ardhur në adresë...

Kryeministri zbulon kur do t’iu ndalen pensionet veteranëve të rrejshëm

Kryeministri Ramush Haradinaj është deklaruar përsëri rreth çështjes së listave të veteranëve.Kryeministri i vendit ka thënë se janë bërë gabime të mëdha, pasi në...

Kryeministri zbulon kur do t’iu ndalen pensionet veteranëve të rrejshëm

Kryeministri Ramush Haradinaj është deklaruar përsëri rreth çështjes së listave të veteranëve.Kryeministri i vendit ka thënë se janë bërë gabime të mëdha, pasi në...

Thaçi shpreson ta takojë Presidentin amerikan dhe ta pyes për ndarjen e vendit

Presidenti i vendit Hashim Thaçi shpreson se do të takojë në Uashington presidentin amerikan Donald Trump për të diskutuar ndarjen e vendit. Komentet i bëri...

Afër 80 për qind e qytetarëve në Shqipëri janë kundër korrigjimit të kufijve Kosovë-Serbi

Një sondazh në Shqipëri këtë herë është bërë për propozimin e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksandar Vuçiq, për shkëmbim territoresh. Sipas...

Si po e josh Kosova Izraelin për njohje

Mediat në Izrael citojnë presidentin Hashim Thaçi, i cili tha se nëse Izraeli e njeh Kosovën, ne ambasadën do ta hapnim në Jerusalem, e...

Geci: Thaçi ka dhënë urdhër për vrasjen e Ahmet Krasniqit, do të takohemi në...

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci, ka hedhur akuza të rënda në drejtim të presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, duke thënë...

“Më jep 1200 euro ose do të të nxjerr fotot nudo”, kush është i...

Një djalë nga Gjilani i ka bërë shantazh ish-të dashurës së tij duke i kërkuar 1200 euro, ose në të kundërt do t’i publikonte...

Ky ishte fjalimi i fuqishëm i Ahmet Krasniqit në 28 Nëntorin e 1996-s (Video)

Në faqen në Facebook me emrin Ahmet Krasniqi është publikuar një video e vitit 1996, ku kolonel Krasniqi mbante fjalim më 28 Nëntor.“Të dashur...

Video Ekskluzive, zyrtari shqiptar filmohet duke marr ryshfet 2000 euro

Prangosja e një zyrtari të Komunës së Gjilanit, i cili po kërkonte dy mijë euro mito, është tema e  kësaj jave në emisionin “Drejtësia...

Thaçi: Qëndrimi i Trumpit ndaj Kosovës s’ka ndryshuar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke shprehur opinionin e tij për presidentin e SHBA-së, Donald Trump, tha se sikur Kosova të ishte njohur nga...

Thaçi: Qëndrimi i Trumpit ndaj Kosovës s’ka ndryshuar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke shprehur opinionin e tij për presidentin e SHBA-së, Donald Trump, tha se sikur Kosova të ishte njohur nga...

Thaçi: Qëndrimi i Trumpit ndaj Kosovës s’ka ndryshuar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke shprehur opinionin e tij për presidentin e SHBA-së, Donald Trump, tha se sikur Kosova të ishte njohur nga...

Bashkëshortja e Haradinajt, me çantë mijëra dollarë, ja brendi?! (FOTO)

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj mbrëmë ishte i ftuar në emisionin ‘Opinion’ në Tv Klan.Atë e ka shoqëruar bashkëshortja Anita Haradinaj, shkruan lajmi.net Përveç elegancës...

Si lindi në Bruksel plani për shkëmbimin e territoreve

Që kur u artikulua për herë të parë në muajin gusht, ideja e ndryshimit të kufirit mes Kosovës e Serbisë, ka shkaktuar reagime pafund,...

Thaçi i përgjigjet Haradinajt: Nëse do luftë nisja, por jo në studio televizive

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se kërkesën për bashkëngjitjen e Luginës në Kosovë e ka bërë vet Lugina. Ai thotë se po punon...

Pse Hashim Thaçi dështoi në përballjen e tij me Sali Berishën?

Enver Bytyçi U bënë disa javë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është vënë përballë opinionit publik shqiptar dhe i vetëm lufton me marrëzi për...

Haxhiu: Nëse PSD-ja është kundër Thaçit, le të dalë në protestë

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka thënë se situata politike në Kosovë është në gjendje kritike dhe alarmante. Sipas saj, këto kanë mjaftuar që...

LDK e çon në Kushtetuese Presidentin Thaçi – jo për kufirin por për KQZ-në

Çështja e kufirit mes Kosovës dhe Serbisë është tema për të cilën vazhdon të diskutohet vazhdimisht kohët e fundit Për këtë, partia më e madhe...

Ky është Gjenerali gjerman që i dha oficerit serb 28 minuta kohë për t’u...

Në qershor të vitit 1999 gjenerali Helmut Harff dridhej nga padurimi. Nga shtabi i NATO-s në Durrës ai po përgatiste hyrjen e trupave gjermane...

Geci: Komandantët e ardhura nga diaspora në vitin 1998, po harrojnë se lufta ka...

Njëri ndër vëllezërit Geci, Esati, përmes një postimi në Facebook ka kritikuar komandantët e luftës në Kosovë të cilën kishin ardhur nga diaspora. Sipas Gecit,...

TE NDRYSHME

Aksion policor në City Mall në Shkup, kapen armë dhe drogë...

Një aksion i madh policor mbrëmë është zhvilluar në qendrën tregtare City Mall në Shkup, ku në dy makina të parkuara në parkingun nëntokësor...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com