Friday, September 21, 2018

9 gjërat që nuk mund të bëni nëse jeni myslimanë në aeroplan

Të jesh mysliman nuk është e lehtë ndonjëherë, sidomos kur je në aeroporte ndërkombëtare. Indeksonline sjellin disa ngjarje që ju ka ndodhur myslimanëve nëpër botë. 1....

Fansja marton djaloshin vetëm pse i ngjau me Harry Poterin

Kur Allison vuri sytë për burrin e saj, mendimi i saj i parë ishte se ai dukej si Ron Weasely. Në fakt, ajo ishte aq...

Numër i madh i kosovarëve drejt Shqipërisë

Edhe me përfundimin e ditëve të ngrohta të verës, kolonat dhe pritjet e gjata nëpër kufij nuk po mungojnë.Një lexues i portalit Indeksonline ka...

Shkodër, hetime në disa pista për vrasjen e biznesmenit

Hetimet për të zbardhur vrasjen e biznesmenit Arjan Ferracaku po zhvillohen intensivisht, edhe pse deri tani nuk ka asnjë të dhënë që mund të...

3 ndeshje, 23 goditje, 0 gola: Ronaldo me dobët se rivalët e tij në...

Sulmuesi portugez i Juventusit, Cristiano Ronaldo, nuk ka arritur të shënojë ende gol për Juventusin në Serie A. Ai është lojtari që ka humbur...

Bebe Rexha në mesin e pesë këngëtareve më të dëgjuara në botë

Në fund të qershorit Bebe Rexha ka lansuar albumin e saj debutues ‘Expectation’.Ky projekt duket që është pëlyer mjaftë nga fansat e saj, pasi...

Intensifikohet fushata për referendumin

Po intensifikohet fushata “Dil PËR Maqedoni evropiane” për referendumin e caktuar për më 30 shtator të koalicionit “Për Maqedoni të përbashkët” të cilin e...

Në dië pushimi ju del gjumi herët, mësojeni pse

Ne bëjmë shumë gjëra çdo ditë, saqë duhet t’ia ndalojmë vetes ndonjë gjë dhe shpeshherë kjo gjë është gjumi. Ne ose vendosim të flemë më...

Ndodh në Kinë: Lind kafsha me dy trupa në një kokë

Kjo gjë që ka ndodhur më 20 gusht, është e padëgjuar dhe e habitshme për secilin njeri. Një kafshë ka lindur me trup të deformuar...

Enis Bytyqi i jep fund beqarisë, e merr nusen si e do rendi e...

Këngëtari i njohur, Enis Bytyqi, dje  i ka dhënë fund beqarisë, duke kurorëzuar dashurinë e tij me vajzën e quajtur Rina.Në rrjetet sociale kanë qarkulluar...

Ademi vizitoi shkollat fillore në komunën e Gazi Babës (Foto)

Në prag të fillimit të vitit shkollor 2018/2019, ministri i Arsimit dhe Shkencës, dr. Arbër Ademi vizitoi të shtunën (1 shtator 2018) shkollat fillore...

A është e dëmshme që t’i pastroni shpesh flokët, tregon studimi

Të gjithë e dimë sa i rëndësishëm është kujdesi i duhur ndaj flokëve.Një gjë që duhet patjetër ta dini është fakti se nuk duhet...

Në Britani sjelljet e pahijshme dënohen

Policia është në kërkim të një gruaje pasi ajo pështyu një punëtor në McDonalds në jug të Londrës. Videoja tregon se gruaja bjonde e pështyu...

BDI nga 10 shtatori do ta fillojë fushatën për referendumin

Më 10 shtator BDI, do ta fillojë fushatën për referendumin në suaza të së cilës qytetarëve do t’ua sqarojë sfidat para së cilave ndodhet...

Këto janë pasojat e konsumimit të pijeve të gazuara

Është e pabesueshme se sa vështirë janë të rrënjosura shprehitë, madje edhe kur e dimë që janë të këqija.Shumica e njerëzve nuk e dinë...

E keni përdorur gabim gjatë gjithë kohës antidjersën, tani duhet ta bëni gjatë

Edhe ju jeni e sigurt tek grupi i njerezve qe e perdorni antidjersën në mëngjes, pasi bëni banjo apo para se të dilni nga...

Komuna e Çairit: Aksion për pastrimin e komunës dhe shkollave

Pastrimi i parqeve dhe oborreve të shkollave në Komunën e Cairit ishte aksioni që u ndermorr nga Kryetari i Komunës së Cairit Visar Ganiu...

Fuqizohen shqiptarët në Mal të Zi, Tuzi sot bëhet komunë me të drejta të...

Kryetari i Forcës së re Demokratike në Mal të Zi, Nazif Cungu ka deklaruar se nga sot Tuzi do të bëhet komunë me të...

Prishtinasi arrestohet pas mosmarrëveshjeve me bashkëshorten

Një person i dyshuar pas mosmarrëveshjeve me bashkëshorten e tij, e ka kanosur këtë të fundit.Ngjarja ka ndodhur në Prishtinë, personi i dyshuar për...

Eksperti i Ballkanit Bodo Weber: Jo ndryshim kufijsh në Ballkan, qendrimi i Gjermanisë nuk...

Lidhur me diskutimin për shkembim të mundshëm territoresh si zgjidhje e konfliktit të Kosovës, eksperti pë Ballkanin pranë Këshillit të Politikave për Demokratizimin, Bodo...

Bankave u besojmë 6 miliard euro

Qytetarët e Maqedonisë deri në fund të vitit 2017 disponojnë me aktiv financiar në vlerë prej rreth 6 miliard euro e që është për...

OKB-ja rendit Shqipërinë në mesin e dhjetë vendeve me plakjen e popullsisë më të...

Organizata e Kombeve të Bashkuara e renditi Shqipërinë në grupin e dhjetë vendeve që ka pësuar plakjen më të shpejtë të popullsisë gjatë periudhës...

Top 3 përforcimet më të shtrenjta të verës në futbollin evropian

Afati kalimtar i verës u mbyll në ligat kryesore evropiane.Afati kalimtar i verës u mbyll mbrëmë në ligat kryesore të futbollit evropian.Si çdo verë...

Një sëmundje e rrallë prek komplot familjen

Familja Anderson lufton së bashku kundër një kanceri të rrallë të stomakut: 8 nga 9 të rriturit janë prekur. E fundit që është diagnostikuar me...

Djali shpëton rrëqebullin nga zjarri – shikoni se si kafsha e falënderon

Ndërkohë që zjarret vazhdojnë të shkatërrojnë kaq shumë zona në SHBA ku janë rrezikuar shumë njerëz, një djalë ka bër një akt heroik.Kaq shumë...

TE NDRYSHME

Shkup, dënohet me 1000 euro eksperti që nuk shkoi në gjyqin...

Ekspertja Pavlina Stojanova duhet të paguajë 1000 euro, ndërsa 2000 Shoqëria për ekspertizë “Forernzik Ekspets DOO” për shkak se më herët nuk u paraqitën...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com