Friday, September 21, 2018

Arrestohen pesë persona për posedim të armëve

Pesë persona janë arrestuar pasi në një prej tre automjeteve të kontrolluara është gjetur një pistoletë. SPB Shkup dje rreth orës 16:00 ndërmori masa dhe...

Policia jep detaje për arrestimet në City Mall në Shkup, ja kush janë ndaluar

Pesë persona janë arrestuar, pas kontrollit të tri vetura në njërën është gjetur pistoletë. SPB Shkup dje rreth orës 16:00 ka marr masa dhe aktivitete...

Shkup, dënohet me 1000 euro eksperti që nuk shkoi në gjyqin për lëndën e...

Ekspertja Pavlina Stojanova duhet të paguajë 1000 euro, ndërsa 2000 Shoqëria për ekspertizë “Forernzik Ekspets DOO” për shkak se më herët nuk u paraqitën...

Shkup, dënohet me 1000 euro eksperti që nuk shkoi në gjyqin për lëndën e...

Ekspertja Pavlina Stojanova duhet të paguajë 1000 euro, ndërsa 2000 Shoqëria për ekspertizë “Forernzik Ekspets DOO” për shkak se më herët nuk u paraqitën...

Shkup, dënohet me 1000 euro eksperti që nuk shkoi në gjyqin për lëndën e...

Ekspertja Pavlina Stojanova duhet të paguajë 1000 euro, ndërsa 2000 Shoqëria për ekspertizë “Forernzik Ekspets DOO” për shkak se më herët nuk u...

Edhe Agim Nuhiu sot dëshmon në Gjykatë për 27 prillin

Me dëgjimin e dëshmitarëve nga Prokuroria sot në Gjykatën Penale në Shkup vazhdon procesi gjyqësor për ndodhitë në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më...

Ali Ahmeti nga Zhelina: Me 30 shtator nuk ka humbës, fiton Maqedonia dhe qytetarët...

Bashkimi Demokratik për Integrim aktivitetin e vet të radhës e ka patur para banorëve të Komunës së Zhelinës ku në kuadër të fushatës për...

Shkup, dënohet me 1000 euro eksperti që nuk shkoi në gjyqin për lëndën e...

Ekspertja Pavlina Stojanova duhet të paguajë 1000 euro, ndërsa 2000 Shoqëria për ekspertizë “Forernzik Ekspets DOO” për shkak se më herët nuk u paraqitën...

Mesazh i zëvendëskryeministrit Bujar Osmani nga Uashingtoni! (Video)

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani me mesazh nga Uashingtoni pas takimit me nënkryetarin e SHBA Majk Pens. https://www.facebook.com/bujar.osmani.7/ Zv/kryeministri Bujar Osmani i cili ndodhet në...

Defile me biçikleta në Shkup

Zëvendësministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Jani Makraduli sot do të marrë pjesë në defilenë e biçikletave, e cila do të mbahet nga...

Zaev takoi Pence: Sigurojmë vendin e merituar në strukturat euroatlantike

Kryeministri Zoran Zaev sot pasdite sipas orës amerikane është takuar në Uashington me zëvendëspresidentin amerikan Mike Pence. Ai takimin e ka bërë të ditur...

Rrahje e përgjakshme në një lagje të Shkupit (VIDEO)

Një rrahje e përgjakshme k ndodhur mbrëmë në lagjen Aerodrom të Shkupit. Sipas një video të shpërndarë nga dëshmitarë të ngjarjes, incidenti ka ndodhur në...

Aksion policor në City Mall në Shkup, kapen armë dhe drogë në dy makina?!

Një aksion i madh policor mbrëmë është zhvilluar në qendrën tregtare City Mall në Shkup, ku në dy makina të parkuara në parkingun nëntokësor...

Rrahje e përgjakshme në një lagje të Shkupit (VIDEO)

Një rrahje e përgjakshme k ndodhur mbrëmë në lagjen Aerodrom të Shkupit. Sipas një video të shpërndarë nga dëshmitarë të ngjarjes, incidenti ka ndodhur në...

Georgievski: Në VMRO dikush po shet patriotizëm të rrejshëm

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Ljubço Georgievski për emisionin “analiza 24”, tha se e di se sa miq të fort kanë grekët dhe se çfarë pozite...

Sela nga Bogovina: Mos keni dilemë më 30 shtator, NATO dhe BE janë aspirata...

Aleanca për Shqiptarët (ASH) mbajti takim me qytetarët në Komunën e Bogovinës ku të pranishëm ishin nënkryetarja, njëherit edhe shefe e shtabit, Bujare Abazi,...

Xhaferi apel kryetarit të Tiranës: A ju ka ftuar Teuta Arifi në Tetovë të...

Arianit Xhaferi nga organizata joqeveritare “Eco Guerilla” godet Teuta Arifin, ja postimi i tij: Erion Veliaj a ju ka ftuar ndonjëherë Teuta Arifi të vini...

Sot ka ditëlindjen Joe DioGuardi, shqiptari që mposhti makinerinë serbosllave dhe Millosheviçin(FOTO)

Përgatitur nga INA Xhozef DioGuardi apo Joseph J. DioGuardi lindi më 20 shtator të vitit 1940, është politikan amerikan me origjinë arbëresh-shqiptare nga Italia (Katundi,...

Kurc sërish i ftoi qytetarët të votojnë në referendum (VIDEO)

Kancelari austriak Sebastijan Kurc sot përmes një video porosie sërish u bëri thirrje qytetarëve të Maqedonisë që të dalin në votim në referendumin më...

Tetovë, Kapet 29 vjeçari me pistoletë dhe thikë afër shkollës fillore

Pjestarët e policisë nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë, më datë 19.09.2018 rrethë orës 18 e 30 minuta, në rrugën ,,Vidoje Smilevski Bato,,...

Politikani aleat i Zaevit premton rritje të rrogave

Kryetari i Partisë së Re Socialdemokrate Tito Petkovski, së bashku me nën kryetaren e partisë njëkohësisht ministre pa Portofol për investime të huaja në...

Spahiu: Shqiptarët do të dëmtohen më shumë nëse nuk kalon referendum

Nexhmedin Spahiu, profesor universitar nga Republika e Kosovës dhe njohës i çështjeve politike në Ballkan, në një intervistë ekskluzive për Lajm TV është deklaruar,...

Spahiu: Shqiptarët do të dëmtohen më shumë nëse nuk kalon referendum

Nexhmedin Spahiu, profesor universitar nga Republika e Kosovës dhe njohës i çështjeve politike në Ballkan, në një intervistë ekskluzive për Lajm TV është deklaruar,...

Spahiu: Shqiptarët do të dëmtohen më shumë nëse nuk kalon referendum

Nexhmedin Spahiu, profesor universitar nga Republika e Kosovës dhe njohës i çështjeve politike në Ballkan, në një intervistë ekskluzive për Lajm TV është deklaruar,...

Policia e Maqedonisë arreston kosovarin e dyshuar për drogë

Policia e Maqedonisë e ka arrestuar një shtetas të Kosovës, i dyshuar si diler droge. Ai është arrestuar para një jave dhe është dërguar...

TE NDRYSHME

Politikani aleat i Zaevit premton rritje të rrogave

Kryetari i Partisë së Re Socialdemokrate Tito Petkovski, së bashku me nën kryetaren e partisë njëkohësisht ministre pa Portofol për investime të huaja në...

Defile me biçikleta në Shkup

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com