Chelsea e gjen zëvendësuesin e Eden Hazard

Skuadra e Chelsea ka lënë të kuptohet se largimi i Eden Hazard në drejtim të Real Madridit është shumë i mundshëm.

Los Blancos’ po kërkojnë anësorin belg si zëvendësues të Cristiano Ronaldos, që u transferua te Juventusi.‘RMC’ raporton se Chelsea është duke menduar për pasuesin e Hazard, i cili vjen nga Ligue 1.

Është Nebil Fekir, lojtari i Lyonit që po pëlqehet nga ‘Blutë’ e Londrës.Fekir është vetëm 25 vjeçar, dhe sezonin e kaluar ka shënuar 23 gola për Lyon.Ai po ashtu është kërkuar edhe nga Liverpool

Loading...