Dafina Zeqiri me abetaren me shqiponjë, uron ditën e Mësuesit!

Dafina Zeqiri me abetaren me shqiponjë, uron ditën e Mësuesit!

Por, sot nuk do të flitet për ndonjërën nga këto elemente, pasi që këngëtarja ka publikuar një foto me mjaft vlerë, duke lënë të kuptohet se nga Amerika kujton datat e rëndësishme.

Sot, 7 Marsi, Dita e Mësuesit, i’u kujtua Dafinës që të vije me një urim mjaft të veçantë, gjë që bën përshtypje për një shqiptare që prej kohësh veprimtarinë e saj e ushtron jashtë vendit.

Në foton e publikuar, shihet një abetare që mban simbolin e shqiponjës së Flamurit Kombëtar dhe urimin: “Gëzuar Dita e Mësuesit”.

LEXO EDHE Edhe kjo i ndodhi Dafinës gjatë fotosesionit

Është e çmueshme kjo nga Dafina, si dëshmi se para gjithçkaje për të janë datat historike si kjo e sotmja, e këtë presim ta shohim nëse me po të njëjtin urim do të jenë të vëmendshëm edhe kolegët e saj në Kosovë.

/Kosovarja/

Loading...