Dalin pamje tjera nga sulmi terrorist në Zelandë të Re, dëgjohen ulurima nga të plagosurit (VIDEO +18)

49 persona të vdekur dhe mbi 48 të plagosur deri tani është bilanci i sulmit terrosit që ndodhi sot në Zelandë të Re në dy xhamitë e Deans Avenue.   Komisioneri i Policisë në Zelandë të Re, Mike Bush ka bërë të ditur se numri i të vdekurve nga sulmi terrorist në xhami ka arritur në 49, shkruan TS.

Sipas tij, 41 prej tyre u vranë në xhaminë e Deans Avenue, derisa tetë të tjerët në xhaminë tjetër.

Aktualisht në spitalin e Christchurcht po trajtohen 48 pacientë me plagë nga arma e zjarrit./TS/
Ja pamjet tejra KUJDES janë të rënda