Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje ‘godet’ Veselin: ‘Patriotizmi’ yt është ndarja e Mitrovicës

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, ka kritikuar ashpër kreun e Kuvendit, Kadri Veselin, duke thënë se liberalizimi i vizave për kosovarët do të bëhet vetëm kur partia e Veselit të jetë ne opozitë.

Sipas Millakut, ndarja e Mitrovicës dhe dëmet e shkaktuara gjatë pasluftës janë ‘patriotizmi’ i Kadri Veselit.

Reagimi i plotë:

Nesër nuk kalon DEMARKACIONI
Liberalizimi i vizave bëhët vetëm kur PDK -ja është opozitë, atëher kur do të japin llogari të korruptuarit.
“Patriotizmi” i Kadri Veselit është ndarja e Mirtovicës dhe i të gjitha dëmëve të pasluftës që ia bëri Kosovës.