Djali 4-vjeçar vr*et motrën me armë

Një vajzë e vogël ka vd*ekur pasi vëllai i saj 4-vjeçar e që*lloi aks*identalisht në kokë me ar*më.

Millie Drew Kelly 6-vjeç u v*ra ndërsa ishte ulur me vëllain e saj brenda makinës së nënës së saj të parkuar pranë shtëpisë së tyre në Paulding County, Gjeorgji.

“Nëna e tyre kishte zbritur nga makina për ta kontrolluar pse nuk po ndizej. Dhe djali mori pistoletën e saj dhe që*lloi të motrën. Kur dëgjoi të shtënën nëna e tmerrua ”-tha policia.

4-vjeçari mendohet se mori pistoletën në konskotin e automjetit dhe go*diti Millie në anën e djathtë të kokës.

Ajo u dërgua menjëherë në spital por nuk mbi*jetoi. Ndërsa nuk do ngrihen aku*za ndaj nënës apo djalit.

“Ndonjëherë për fat të keq ndodhin aks*idente dhe gjërat e kë*qija ndodhin me njerëz të mirë”-tha oficieri Henson.

Familja e vogëlushes ka marrë vendimin për dhurimin e org*aneve të saj.