E mbani mend Bertan Asllanin? Ja si duket ai sot (FOTO)

Këngëtari shqiptar nga Maqedonia Bertan Asllani,  që për një kohë shumë të gjatë ishte shumë aktiv në skenën muzikore shqiptare.

Këngët e tij kanë qenë hite për vite me radhë, e sidomos këngët si ‘Kujt në vendin tim i thua xhan’ dhe ‘Akoma të du’.

Tani, ai është larguar krejtësisht nga skena dhe paraqitjet publike në ngjarjet muzikore shqiptare.

Bertani, tani jeton në Turqi, dhe ushtron profesionim e tij si aktor dhe në filma e seriale shumë të njohur turk.