Emma Marrone rrëfen betejën e fituar ndaj tumorit: U largua e keqja

Në një intervistë të fundit, Emma Marrone ka rrëfyer një nga momentet më të errëta të jetës së saj: sëmundjen që e goditi atë vite më parë. Gjithashtu Emma Marrone ka qenë e qartë, se tashmë po kërkon lumturi. Pas kancerit dhe luhatjeve sentimentale tani duket një moment i artë për këngëtaren. Thashethemet gjithashtu flasin për mundësinë e martesës me të dashurin Giacomo Ferrara.

Emma Marrone dhe shenja e tumorit

Ishte viti 2009 kur këngëtarja, pas një ekzaminimi gjinekologjik, zbuloi se kishte një neoplazmë të tmerrshme në mitër dhe vezore. Në një intervistë për Corriere della Sera, këngëtarja kishte thënë se duhej ta pranonte dhe të reagonte “kisha bërë dhe rezonancë magnetike. Gjithashtu edhe analizat e gjakut konfirmuan praninë e qelizave tumorale. Në atë moment unë nuk mund të ikja më”. U desh një kohë e gjatë, por Emma e ka mundur atë dhe po lufton vazhdimisht për parandalimin. Në vitin 2011, slogani ishte “Kontrollohuni për këtë para se të gjeni veten. Më besoni dhe mendoni seriozisht rreth parandalimit”.

Sot Emma është kthyer për të folur për tumorin, në ribotimin e albumit të saj të fundit. Emma ka bashkangjitur disa revista me 70 faqe në të cilën ajo ka vënë gjithë historinë e saj. Ka 8 tregime të shkruara nga ajo, kuriozitete dhe disa foto që nuk janë parë më parë, duke përfshirë një të drejtë të marrë prej saj, ku shihni plagët e lëna nga kjo sëmundje. Duke prezantuar projektin, këngëtarja e përshkroi foton si “Plaga që më lëndon më shumë, shenja tregon se e keqja është larguar. E keqja që mbetet brenda është ajo që vjen nga fjalët që nxiten me nxitim”.

Emma, marrëdhënia me fansat dhe dashuria

“Nuk dua të jem si më parë, dua të jem e lumtur. Gjëja e rëndësishme është të shprehemi lirisht përndryshe ju bëheni një makinë për të shitur vepra penale”, thotë Emma duke iu referuar kritikave të albumit të ri. Marrëdhënia e saj me fansat e shtyn atë të përcjell mesazhe konstruktive, dhe në këtë rast dështimi i diskut është një mjet që i lejon asaj t’u shpjegojë mbi të gjitha të rinjve se dështimi nuk është gjithmonë negativ.

Dashuria është shumë e rëndësishme për të, “përpiqem të sensibilizoj ata që më ndjekin, dikush shkruan se ne jemi më pak të drejtë sepse mendojmë në të njëjtën mënyrë”. Thashethemet flasin për një martesë të saj me të dashurin Giacomo Ferrara, i njohur në grupin e Suburra. Në një përgjigje në profilin e saj në Instagram ajo as nuk e ka konfirmuar as nuk e ka mohuar këtë gjë, ajo u ka thënë fansave se ende nuk ndihen gati për një hap të tillë, por që do ta mendojë./dita/