Është regjistruar termet në Maqedoninë e Veriut

Rrjeti sizmologjik i Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), mbrëmë në ora 2 e 20 minuta ka regjistruar termet në Shkup.

Tërmeti është regjistruar 140 km në jugperëndim të Shkupit, ndërkaq ka qenë me lartësi prej 3.8 ballë, me epiqendër në rajonin e Ohrit dhe Strugës, ku edhe është ndjerë më shumë.

Tërmeti është ndjerë edhe në Resen, Dibër, Prilep, Gostivar dhe Tetovë.