Familja nga Shkupi tash e 7 muaj kërkon birin e saj, Arben Asllani

7 Muaj Pritje 7 Muaj Ankth Familjar 7 Muaj Durim 7 Muaj Padrejtsi nga të gjitha instuticionet 7 Muaj Standarte të dy fishta 7 Muaj Jo profesionalizëm nga ana e Policis,Prokuroris,Drejtsis,Medias etj.. 7 Muaj Lutje tek Zoti që ta gjejm shëndosh e mir .. 7 Muaj ndegjojm familjarisht Muhabete boshe e ka mar ky eka mar aj ja kan ba kshtu ja kan ba ashtu keni me gjet skeni me gjet ky e beri aj e beri policia edin jo sedin ky edin aj sedin ka humb ktu ka humb atje gjall ësht i vdekur ësht mir po asjë fakt as për të gjall as për të vdekur … 7 Muaj sakrific dhe durim Familjar 7 Muaj shikoj gjdo njanin prej juve me dyshym për shkak se mungon e vërteta .. Krejt edin se un Poet sjom mir po shkruaj per vehte dhe familjen time realitetin e hidhur në një shtet të poshtër ne njerz shum të poshtër e tradhtar siq ësht Maqedonia të koruptuar i madh e i vogël për nje pozicion më të mir në Policin e shtetit e fsheh shqiptari të vërtëtën, shet interesin dhe nuk mbron Njerzit kombëtar e trima por fsheh krimet e kriminelve ordiner që fitojn pasuri duke helmu e tradhëtu vëllezrit e vet, si tradhtar e gjunahqar dilni para meje dhe buzeqesheni si hijena mir shum ju vjen dita edhe juve kujt më herët kujt më von.. “Un në të kaluarën kom than Pushteti ësht i juaji Malet jan tonat ” Ju keni prek aty ku un e konsideroj diqka të Shejnt keni prek në Familjen time, edhe sikur të na vrisni të gjithve asnjë her smund tja arini qëllimit që nga neve të krijoni njerzi hijena e tradhtar … Nga sot e tutje kush shikon antart e fsmiljes time me sy të keq do ja heq dy syt nga ftyra, kush prek me dor dos ja pres at dor që të më kujtojn sa të jen gjall .. O Zot shkatroj Zollumqarët mes vehte..Amin Lutje nga një njeri që ju ka ba shum padrejtsi si nga Shteti ashtu dhe Njerzt që sju kam.as hak as borgj .. Krenar me vehten dhe familjart e mij qe para Zotit do dalim si Njerz me gjunahe por asnjë her si Tradhtar …. Miqësisht për Miq e Armiq Faik Asllani