Fansja marton djaloshin vetëm pse i ngjau me Harry Poterin

Kur Allison vuri sytë për burrin e saj, mendimi i saj i parë ishte se ai dukej si Ron Weasely.

Në fakt, ajo ishte aq e befasuar nga flokët e tij në formë xhenxhefili dhe ngjashmëritë me Ron Weasely, ajo menjëherë i ofroi atij një punë në kinema në të cilën po punonte, transmeton Indeksonline.

Dhe për fat të mirë Stiven kishte simpati për të gjitha gjërat Harry Potter, kështu që pas viteve të takimit duket sikur ishte e përshtatshme që dasma e tyre ishte temë rreth botës së mrekullueshme magjepsëse të JK Rowling.

Steven, 30 vjeç, i propozoi asaj vitin e kaluar me një unazë të veçantë, e projektuar për t’u dukur si një e llojit të princeshave.

Kështu, Alison, 45 vjeçare, planifikoi çdo detaj të ditës së tyre të veçantë me ‘Harry Potte-in’ në mendje pasi Steven, 30, i ofroi unazë të artë për martesë

Natyrisht, ata zgjodhën ditëlindjen e Harry, 31 korrik, për ditën e tyre të madhe dhe ftesat e tyre ishin në stilin e Harta Marauders.