Thursday, April 25, 2019

Ja emrat e 5 femrave më të pasura në Shqipëri!

Këto që do t’ju tregojmë më poshtë janë me të vërtetë të suksesshme dhe sipërmarrëse të zonjat të cilat sipas një klasifikimi të bërë...

Motra e madhe është femra më e rëndësishme e jetës suaj dhe ne ju sjellim arsyet pse ajo është kaq e veçantë

Ajo është absolutisht shoqja juaj më e mirë.Mund të keni edhe gr*indje të vogla por gjithmonë do të jetë mbrojtësja juaj më e madhe....

Shkoi ti bënte vetullat tatuazh, 42 vjeçarja përfundon me katër vetulla! (FOTO)

Një 42-vjeçare që kishte vetulla të holla u gëzua shumë kur vajza i bëri dhuratë një trajtim që kushtonte 250 dollarë.Jami Ledbetter mendoi se...

Unë jam k**vë, po ti çfarë je?!

Nga Erjona RusiS’kam për ta harruar herën e parë që e dëgjova këtë fjalë nga aq afër, më tingëlloi pisët mu tek veshët e...

Shtatë mësuese nga e njëjta shkollë, shtatzënë në të njëjtën kohë

Shtatë nga 15 mësueset në shkollën fillore “Oak Street” në Goddard Kansas të SHBA-së presin foshnje në të njejtën kohë.“Isha shumë e emocionuar sepse...

Shqiptarja Habibe Duraki kandidate në listën rajonale për Brukselin!

"E angazhuar për ju dhe me ju! "Pas zgjedhjeve komunale të tetorit 2018, ku me ndihmen dhe mbështetjën tuaj arrita të kem rezultatin më...

FOLLOW US

15,033FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
15,217NdjekësitNdjek

PARTIES

Katër pyetjet që rekomandohet t’ia bëni fëmijës tuaj çdo ditë

Sipas hulumtimeve të reja, të rriturit i kanë vetëm 12.5 minuta në ditë në dispozicion për të folur me fëmijët.Rreth 8.5 minuta të kësaj...

Pse nuk duhen mbajtur vezët në derën e frigoriferit

Nëse blini një frigorifer të ri ju do të keni një pajisje të vogël e cila shërben për mbajtjen e vezëve. Së fundmi, ekspertët...

A e dini se ngjyrat shërojnë shumë sëmundje të trupit dhe shpirtit

Ngjyrat fuqishëm ndikojnë në shpirtin tonë dhe me të pajtohen edhe shumica e shkencëtarëve dhe psikologëve.Pos që janë burim i pashtershëm inspirimi dhe kreativiteti...

Ëndërroni sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë apo sikur vdisni? Ky është kuptimi

Ekzistojnë disa ëndrra që përsëriten pa pushim, dhe nëse keni ëndërruar ndonjëherë sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë të ndonjë ngjarje apo sikur...

Përmes këtyre 20 shenjave mund ta dalloni një psikopat

Si në çdo rast tjetër, edhe në këtë rast nuk ka ndonjë përgjigje definitive dhe vija që bën dallimin e asaj që konsiderohet normale...

Mësoni sa herë duhet t’i vishni rrobat përpara se t’i lani

Të gjithëve na ndodh t’i lajmë rrobat me një herë të veshur dhe rezultati përkthehet në pirgje me ndërresa që presin të futen në...

Femrat më të bukura shqiptare

LATEST ARTICLES

Andov: Ose ndryshimet kushtetuese ose zgjedhje të parakohshme

3 Tetor 2018 / 14:22Ish kryetari i parë i Kuvendit, Stojan Andov në një intervistë për Alsat M deklaron se situata aktuale lidhur...

SHGM, SPGPM dhe KEMM, në mbrojtje të gazetares Valeri Hopkins, dënojnë thirrjet për dhunë nga gazetari Cvetin Çilimanov

3 Tetor 2018 / 13:41Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë, Sindikata e Pavarur e Gazetarëve dhe Punonjësve Mediatik dhe Këshilli për Etikë në Mediat...

FETAI: Jankullovska të shpallet fajtore për Mercedesin

Prokuroria Speciale i kërkoi gjykatëses Dobrilla Kacarska që ta shpallë ish-ministren e Brendshme Gordana Jankullovska fajtore për blerjen e Mercedesit 600 mijë eurosh për...

Ja emrat e dy drejtorëve të rinj nga radhët e Lëvizjes Besa (Foto)

Dr. Arben Labënishti nga Lëvizja BESA sot është emëruar drejtor i Institutit për Sëmundje të Mushkërive dhe TBC. Arben Labënishti, i cili vjen nga...

Fetai kërkon dënim me burg për ish-ministrin Jankullovska

3 Tetor 2018 / 12:20Prokuroria Speciale Fatime Fetai i kërkoi gjykatëses Dobrilla Kacarska  të shpallë ish-ministren e Brendshme, Gordana Jankullovska fajtore për blerjen...

OSBE dënon gjuhën e urrejtjes ndaj gazetares Valerie Hopkins

3 Tetor 2018 / 11:25Harlem Dezir, përfaqësuesi i OSBE-së për lirinë e medieve e ka dënuar ashpër gjuhën e urrejtjes së shprehur nga...

MOST RECENT

Letër Ziadin Selës: Besë mos u zë atyre që të pr.enë në besë

Nga: Zejni BilalliVota ime e shtrenjta ime për dikend ti s’je gjë tjetër veç një rreth një kolar i thonë tetovarët! Po po një...

Në orët e hershme të mëngjesit arre.stohet 44-vjeçari në Aeroportin e Shkupit

Një kontroll policorë i udhëtarëve që në orët e hershme të mëngjesit të sotëm ka rezultuar me një person të arr.estuar.Kështu sot me 25...

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Një tërmet me intensitet prej 2.8 ballësh sipas Rihterit sot në mëngjes në orën 03 e 11 minuta është ndjerë nga...

Zaev: Urgjentisht të lënë vendet e punës familjarët e ministrave, deputetëve dhe funksionarëve tjerë

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev ka kërkuar që të gjithë të afërmit e funksionarëve qeveritar që janë punësuar gjatë periudhës së fundit...

Rrëfimi i 27-vjeçares nga Prishtina të cilën burri me dhu.në e dërgoi në Siri

“Burri më kishte thënë se po shkojmë në Gjermani. Unë isha shtatzënë. I shitëm krejt çka patëm në Kosovë dhe morëm rrugë. Nuk e...

Rro.kulliset traktori, vd.es shoferi

Më 24 prill 2019 rreth orës 16:55 në fshatin Spançevë në Koçani një traktor i drejtuar nga Zh.Z. (61) nga fshati Spançevë është rrok.ullisur...