Festë e madhe në Kosovë pas fitores së Kroacisë kundër Rusisë /FOTO

Pas fitores së madhe kundër Rusisë dhe prekjes së gjysmëfinales të Botërorit, festa ka shpërthyer edhe në Kosovë.

Kosovarët, të cilët kroatët i kanë miqtë më të mëdhenj, i janë gëzuar tej mase fitores së sontme kundër Rusisë pas penalltive.

Në gjysmëfinale të Botërorit Rusia 2018, Kroacia do të takohet me Anglinë. /Lajmi.net/

Loading...