Goditet nga makina, vdes vajza katërvjeçare e artistes së njohur

Vajza e katërvjeçare e yllit të Broadway, Ruthie Ann Miles, është goditur nga një makinë dhe është vrarë.

Miles, e cila është shtatzënë, dhe vajza e saj Abigail po kalonin një rrugë në lagjen Brooklyn Park të Nju Jorkut, të hënën, kur u goditën pasi një shofer kaloi një dritë të kuqe.

Artistja është në spital jashtë rrezikut për jetë, transmeton Klan Kosova. Edhe foshnja e saj e palindur është mirë.

Sipas New York Daily News, edhe disa persona të tjerë u goditën nga e njëjta makinë.

Një grua tjetër, mike e Miles, e quajtur Lauren Lew, u plagos gjithashtu dhe është në gjendje të mirë.

Djali i saj njëvjeçar Jozueu vdiq, megjithatë.

Sipas mediave lokale, shoferi – Dorothy Bruns, 44 vjeçar – kishte probleme të ndryshme shëndetësore, përfshirë sklerozë të shumëfishtë.

Loading...