Granit Xhaka e quan Legjendë shokun e skuadrës

Arsenal's Swiss midfielder Granit Xhaka celebrates with Arsenal's English midfielder Alex Oxlade-Chamberlain (L) after scoring the opening goal of the English Premier League football match between Arsenal and Manchester United at the Emirates Stadium in London on May 7, 2017. / AFP PHOTO / IKIMAGES / Ian KINGTON / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. / (Photo credit should read IAN KINGTON/AFP/Getty Images)

Granit Xhaka e ka quajtur legjendë portierin e Arsenalit Peter Cech.

Portieri i Arsenalit në ndeshjen e fundit në Premier Ligë, nuk ka pranuar gol dhe kështu ka arritur shifrën e 200 ndeshjeve pa pranuar gol shkruan Gazeta Blic

Kjo arritje fantastike e portierit të kombëtares çeke e ka fasionuar edhe shqiptarin Granit Xhaka i cili e ka uruar shokun e skuadrës në rrjetin social Facebook.

“200 ndeshje pa pranuar gol dhe kjo është arsyeja pse ju jeni një legjendë” ka shkruar Granit Xhaka./Gazeta Blic

Loading...