Guardiola tregon ekipet të cilat dominojnë botën

Pep Guardiola duket se ka një shije të hidhur nga Real Madridi, që nga koha e tij si trajner i Barcelonës. Trajneri spanjoll ka thënë se vetëm tri skuadra kanë arritur ta dominojnë futbollin në këtë dekadën e fundit, duke mops i futur në listë madrilenët.Juventus, Bayern dhe Barcelona, janë tri skuadrat që janë duke e dominuar botën e futbollit në dekadën e fundit”, tha fillimisht Guardiola. “Pse? Sepse ata janë duke fituar çdo herë tituj në ligë, titujt e kupës, në çdo sezon ata janë atje…”, ka përfunduar trajneri i Manchester Cityt.