Hazard – Real Madrid, publikohen shifrat e marrëveshjes!

Chelsea ka arritur një marrëveshje fillestare me Real Madridin për të shitur Eden Hazard për 190 milionë euro (170 milionë funte), sipas njoftimeve në Francë.

Duke folur pas fushatës së Kupës Botërore të Belgjikës, 27-vjeçari tregoi se ai dëshiron të largohet nga Stamford Bridge këtë verë dhe sugjeroi që Madridi të jetë destinacioni i tij i preferuar, shkruan Metro, transmeton Indeksonline.

Sipas Le10 Sport , Madrid ka rritur bisedimet për të nënshkruar me Hazard këtë javë.

Raporti pohon se mbajtësit e Ligës së Kampionëve kanë biseduar tashmë me babain e Hazardit rreth kontratës së lojtarit dhe tani negociatat kanë filluar me