Histori interesante Ja pse Daut Haradinaj ia la emrin djalit David

Të gjithë emrat që iu vihen fëmijëve kanë një domethënie intersante që ka të bëj me prindërit ose me diçka shumë të rëndësishme rreth tyre. Kështu, edhe ish-ushtari i UÇK’së Daut Haradinaj, e ka pagëzuar djalin e tij me emrin David, pikërisht se në luftë njihej me këtë nofk, shkruan Gazeta Metro.

David, ishte emri i fshehtë i Daut Haradinajt gjatë luftës. Të njejtin emër e ka sot edhe djali i tij.

Haradinaj është i martuar me Lola Muçajn, dhe kanë dy fëmijë Davidin dhe Trojën, dhe jetojnë në Prishtinë,/gazetametro.net