Ibrahimovic apo Cavani? Ja kë zgjedh Balotelli

Mario Balotelli nuk sheh garë mes Edinson Cavanit dhe Zlatan Ibrahimovicit.

Mario Balotelli ka thurur elozhe për Edinson Cavanin duke e vlerësuar si futbollistin më të mirë në Ligue 1.

Por, ai ka thënë se sulmuesi i Paris Saint-Germain prapë nuk mund të krahasohet me ish yllin e ekipit, Zlatan Ibrahimovic.

“Cavani? Është lojtari më i mirë i Ligue 1, ka shënuar shumë në dy vitet e fundit, kam shumë respekt për të, por nuk mund të krahasohet me Ibrahimovic. Zlatan është në një dimension tjetër”, deklaroi Balotelli.

Loading...