Ja çfar moti do të kemi në Tetovë dhe Maqedoni

Në mbarë vendin sot do të mbajë mot me diell dhe vr.anësira, të cilat do të shoqërohen me reshje të shkurtra shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius,

ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë do të mbajë motë i ngjashëm me temperatura maksimale që do arrijnë deri në 20 gradë celsius.