Ja shifra e saktë e paguar nga Liverpooli për Alisson

Liverpooli zyrtarisht ka përfunduar një transferim rekord botëror për portierin romak Alisson, i cili bashkohet me ‘The Reds’ për 72.5 milionë euro, transmeton Sovrani.info.

Portieri ishte një pjesë e rëndësishme e ekipit të Giallorossëve që arriti në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve sezonin e kaluar, duke tërhequr interes nga e gjithë Evropa.

Sidoqoftë, në ditët e fundit, Reds rritën përpjekjet e tyre dhe një ofertë u pranua të martën në mbrëmje.

Roma konfirmoi se taksa e 26-vjeçarit në Anfield ishte 62.5 milionë euro plus 10 milionë euro shpërblime, duke e bërë Alissonin portierin më të shtrenjtë të të gjitha kohërave.

Liverpool gjithashtu ka mbrojtësin më të shtrenjtë në histori, duke paguar rreth 80 milionë euro për Virgil van Dijk në janar. /Sovrani.info/

Loading...