Ja si është situata në kufirin me Serbinë (FOTO)

Në pikën ndarëse mes Kosovës dhe Serbisë, saktesisht në lokacionin “Dheu i Bardhë”, situata është e qetë raporton “Zeri.info”.

Pavarsisht situatës së krijuar në Mitrovicë në kufirin me Serbinë cdo gjë po vazhdon në mënyrë normale.

Kujtojmë se më parë janë arrestuar Marko Gjuric dhe Zhelki Joviq nga policia e Kosovës për shkak se kalun kufirin ilegalisht për të hyrë në Kosovë.

Loading...