Joshua provokon Parkerin: Eja të stërvitemi bashkë!

Anthony Joshua do të sulmojë ish-kundërshtarin Carlos Takam në përgatitje për mbrojtjen e titullit të peshave të rënda kundër Joseph Parker më 31 mars.Takam hyri si një zëvendësim i vonshëm për të dëmtuarin Kubrat Pulev tetorin e kaluar përpara se të humbte nga ndërprerja e diskutueshme në rundin e 10-të, shkruan indeksonline.Dhe Joshua i ka bërë thirrje ish-kundërshtarit që të stërvitet me të në kampion ku po bën përgatitjet.

“Arsyeja pse ai [Joshua] dëshiron ta sjellë atë [Takam] në kamp është sepse ai beson se është një luftëtar i klasit botëror”, tha promotori i Joshua Eddie Hearn për talkSPORT .“Dhe nga këndvështrimi ynë, ne mund të bëjmë përgatitjet e nevojshme, ndërsa ai është këtu, sepse ai duhet të bëjë përsëri zhurmë, ai është zhdukur që nga lufta”.“Joshua nuk dëshiron të sulmojë dikë që nuk është në nivel botëror. Ai dëshiron që dikush që do të jetë konkurrues, është një kompliment, jo një fyerje”.

Loading...