Kosova e voton ushtrinë, reagon kryeministrja e Serbisë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka reaguar për votimin që po ndodh në Kuvend të Kosovës për ushtrinë.

“Sot nuk është dita kur kontribohet për stabilitetin e rajonit”, tha Brnabiq, transmeton lajmi.net.

Ajo e ka përshkruar ditën e sotme si një ditë të vështirë për Serbinë. “Sot është një ditë e vështirë për mua dhe besoj se pa një rajon stabil as Serbia nuk është stabile apo as edhe ndonjë shtet tjetër”, shtoi ajo.

“Është më mirë të flasim për bashkëpunim se sa të krijojmë barriera”, tha ajo