Ky pritet të jetë çmimi i Samsung Galaxy S9 dhe S9+!

The new Galaxy S9 and S9+ are displayed during the Samsung Galaxy Unpacked 2018 event on the eve of the Mobile World Congress wireless show, in Barcelona, Spain, Sunday, Feb. 25, 2018. Samsung unveiled new smartphones with largely unchanged designs and incremental improvements such as a better camera. (AP Photo/Manu Fernandez)

Është smartphoni i cili do të konkurroj kokë më kokë me iPhone X. Pra është Samsung Galaxy S9 që pritet ti barazoj mi matë forcat me smartphonin e Apple.

Galaxy S9 kushton £ 739 dhe S9 + me kamera të dyfishtë të pasme kushton £ 869.

Pika kryesore e Galaxy S9 është sistemi i riprodhuar i kamerës. Kjo përfshin atë që kompania e quan teknologjinë “sistemi dual” një sistem i projektuar për të imituar irisin e syrit të njeriut, në atë që mund të zgjerohet ose të ngushtohet për të lejuar më shumë ose më pak dritë në lente kur bënë një fotografi.

Kamera e pasme mund të kapë edhe videot me lëvizje super të ngadalta në 960 korniza për sekondë, me zbulimin automatik të lëvizjes që shkakton regjistrimin në momentin e duhur për të siguruar një video të gjallë slo-mo.

Këto video të shkurtra pastaj mund të ndahen lehtësisht dhe të shndërrohen në GIF. /Indeksonline/

Loading...