LE, Grupi “G” të gjithë janë në garë (VIDEO)

Me zhvillimin e ndeshjeve në grupet G, H, I, J, K dhe L, është kompletuar raundi I pestë në Liga Evropë. Në grupi G, çd gjë do vendoset në xhiron e fundit, pasi rapidi ka triumfuar në Moskë, ndërsa Ranger dhe Vilareal, luajtën pa gola. Rapidi dhe Vilareali me nga 7 pikë e ndajnë pozitën e parë, por gjasa për kalim kanë edhe Rangers me 6 dhe Spartaku me 5 pikë.

Grupi G:

Spartak (M) – Rapid 1:2 (1:0)
Ze Luis 20’ – Muldur 80’, Shobesberger 90+1’

Rangers – Viljareal 0:0

Grupi H:

Ajntraht – Marsej 4:0 (2:0)
Joviç 22’,67’,Luis Gustavo 17′(ag), Sar 62′(ag)

Apolon – Lacio 2:0 (1:0)
Faupla 31’, Markoviç 82’

Grupi I:

Malme – Genk 2:2 (0:1)
Levicki 63’, Antonson 67’ – Pozuelo 42’, Pentsil 53’

Sarpsborg – Beshiktash 2:3 (2:0)
Rashad 1’, Hajnc 6’ – Lens 63’, 90’, Lav 66’

Grupi J:

Krasnodar – Akhisar 2:1 (0:1)
Gazinski 49’, Ari 57’ – Serzhinjo 24’

Standard – Sevilja 1.0 (0:0)
Xhenepo 62’

Grupi K:

Astana – Dinamo Kiev 0:1 (0:1)
Verbiç 29’

Jablonec – Ren 0:1 (0:0)
Grenije 55’

 

Grupi L:

BATE – MOL Vidi 2:0 (1:0)
Signjeviç 22’, Ivaniç 85’

Çelsi – PAOK 4:0 (2:0)
Zhiru 27’, 37’, Hadson- Odoji 61’, Morata 78’