Friday, March 22, 2019

Lëkurat e hudhrave: Sekreti për rënien në peshë

Lëkurat e hudhrës janë përdorur që në lashtësi për të mbajtur organizmin në formë, nxitur qarkullimin e gjakut dhe mbi të gjitha për të...

Horoskopi, ja difektet e çdo shenje kur bëhet fjalë për dashurinë

Dashët punojnë shumë. Mund të pushojnë lehtë dhe thjeshtë të harrojnë gjërat që kanë të bëjnë me bashkëjetesën apo t’u dedikohen vetëm problemeve  madhore....

“Kam gjoks të madh, duhet të mësoheni me këtë”, deputetja shkakton furtunë në Kuvend (FOTO)

Ana Paula da Silva është zgjedhur këtë të hënë deputete për herë të parë në Brazil. E njohur si Paulinha, 43-vjeçarja ka shkaktuar së...

Si të kuptosh tradhtinë pa u lodhur aspak! Tre veprimet që nxjerrin zbuluar mashtruesit

Zakone të rejaNëse partneri nuk sillet më si më parë dhe ndryshon zakonet e tij më bazike, ka ardhur momenti që të filloni të...

Femrat e këtyre shenjave “drejtojnë” mashkullin

Kjo ndodh për shkak të karakterit të tyre të fortë, sepse kujdesen për të gjitha aspektet e lidhjes dhe kërkojnë diçka më të mirë...

E dinë si t’ju bëjnë për vete: Në këtë shenjë horoskopi lindin mashtruesit më të mëdhenj

Këta kameleonë shoqërorë do t’ju bindin që pikërisht janë ata shoqëria juaj e përsosurFjala është për Ujorët.Personat e lindur në këtë shenjë janë shumë...

Gjashtë shenjat paralajmëruese të infarktit

Ekspertët thonë se gjysma e pacientëve kishin simptoma një muaj më parë, por shumica nuk i kushtonin vëmendje atyre.Te meshkujt zakonisht paraqiten dhimbje në...

HOUSE DESIGN

Deri në Pa Censurë: Për krejt çato çka mendojnë gurbetin se o mirë! Ja ushqimi i gurbetqarit (FOTO)

Deri në Pa Censurë:Për krejt çato çka mendojnë gurbetin se o mirë, Ja ushqimi i gurbetqarit!Me hanger në Maqedoni njëjtë ma shumë fitojmë......

Turqit “pushtojnë Rozafën”, Shqipëria e Panuccit dështon sërish

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren...

Postimi emocional i dajës së 7 vjeçarit , “Ah bre nip, lajm ma të keq daja se sot kurrë s’ka marr”

Ngjarja e 7 vjeҫarit kosovar i cili i privua nga jeta në Zvicër, tro.nditi tërë vendin, e për këtë rast edhe Daja i 7...

TECH AND GADGETS

Disa truqe që i ndihmojnë baterisë së iPhone të zgjasë më shumë

Çfarë duhet të bëni që bateria e telefonit tuaj iPhone të qëndrojë më gjatë e të mos harxhohet shpejtë. E përditshmja ‘The Sun’ ka përzgjedhur...

STAY CONNECTED

14,711FansaPëlqeje
1,403NdjekësitNdjek
10,492AbonentëAbonohu

MAKE IT MODERN

Modelja shqiptare ‘djeg’ rrjetin veshur me të brendshme dhe maskë në fytyrë

Françeska Jaçe nuk i kursen aspak imazhet provokuese. Françeska Jaçe ka ndarë me ndjekësit një fotografi joshëse në Instagram, shkruan lajmi.net.Modelja shfaqet me të brendshme...

Rrëfim: Bëra sek..si e çmendur, ai nuk ishte burri im, por…

Bëra seks si e çmendur kur shkova me pushime, por jo me burrin tim. Megjithatë u ndieva aq mirë sa nuk ndihem fare fajtore...

Courtney Stodden mbulohet vetëm me peliçe (FOTO)

Courtney Stodden nuk njihet si vajzë e turpshme. 24-vjeçarja u bë e njohur kur u martua me aktorin 51-vjeçar Doug Hutchison në vitin 2011,...

Shenjat që tregojnë se shoku juaj ju dashuron

Miqësia vlerësohet shumë nga të gjithë njerëzit sidomos nga ata të cilët njihen si njerëz që kanë shumë miq.Por në miqësi munden të ndodhin...

LATEST REVIEWS

Mimoza Shkodra emocionohet gjatë vizitës në Xhaminë e Abu Dhabit (VIDEO)

Këngëtarja e njohur, Mimoza Shkodra, është shumë e pëlqyer nga mijëra fansa për muzikën e saj.Ajo është mjaft e ndjekur edhe në rrjetet sociale,...

Politikanja shqiptare ndahet nga bashkëshorti

sh-deputetja e Partisë Demokratike dhe njëherësh edhe anëtare e kryesisë në këtë parti, ka vendosur të ndahet nga bashkëshorti Ilir Shqina.Shqina ka qenë pedagog...

Ozili fton Erdoganin në dasmë

Ylli gjerman i futbollit me origjinë turke, Mesut Ozil, është takuar me presidentin turk, Recep Tayyip Erdoğan, në aeroportin e Stambolli “Ataturk”.Gjatë takimit të...

PERFORMANCE TRAINING

Ilir Luma: Partitë shqiptare e thyen Besën

Në emisionin " Rruga Drejt" në televizionin Alsat, analisti politik Ilir Luma u shpreh se nocioni BESA është nocion që del nga kodeksi etik,...

Nesër pa rrymë disa komuna të Shkupit

Për shkak të punimeve teknike në rrjetin elektro shpërndarës, pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Saraj, Studeniçan, Kisella Vodë,...

sh-ushtari i UÇK-së thyen rekord: Njeh tri gjuhë, ka fakultet, aplikoi mbi 100 herë dhe nuk u punësua

Një ish- ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës mund të ketë arritur rekord.Ai këtë “arritje” e ka realizuar me numrin e madh të aplikimeve...

​Eurostat: 19 mijë shqiptarë kërkuan azil në BE në vitin 2018

19 mijë shtetas shqiptarë kanë kërkuar azil në një nga vendet anëtare të BE-së, njofton Eurostat dhe Shqipëria gjendet në vendin e nëntë sipas...

Nesër pritet vendimi përfundimtar për ngjarjet në Kuvend më 27 prill

17 të akuzuarit për dhunën e shkaktuar në Kuvend më 27 prill nesër do ta marrin vendimin përfundimtar.Në mesin e të akuzuarve janë Mitko...

HOLIDAY RECIPES

Deri në Pa Censurë:Për krejt çato çka mendojnë gurbetin se o mirë, Ja ushqimi i gurbetqarit!Me hanger në Maqedoni njëjtë ma shumë fitojmë......

WRC RACING

Deri në Pa Censurë: Për krejt çato çka mendojnë gurbetin se o mirë! Ja ushqimi i gurbetqarit (FOTO)

Deri në Pa Censurë:Për krejt çato çka mendojnë gurbetin se o mirë, Ja ushqimi i gurbetqarit!Me hanger në Maqedoni njëjtë ma shumë fitojmë......

Turqit “pushtojnë Rozafën”, Shqipëria e Panuccit dështon sërish

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren...

Postimi emocional i dajës së 7 vjeçarit , “Ah bre nip, lajm ma të keq daja se sot kurrë s’ka marr”

Ngjarja e 7 vjeҫarit kosovar i cili i privua nga jeta në Zvicër, tro.nditi tërë vendin, e për këtë rast edhe Daja i 7...

Taravari: Kërkojmë gjykim të sinqertë për Abdylfeta Alimin

Në emisionin 360 shkallë në televizionin Alsat, kreu i komunës së Gostivarit dhe sekretarit i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari tha se...

HEALTH & FITNESS

Deri në Pa Censurë: Për krejt çato çka mendojnë gurbetin se o mirë! Ja ushqimi i gurbetqarit (FOTO)

Deri në Pa Censurë:Për krejt çato çka mendojnë gurbetin se o mirë, Ja ushqimi i gurbetqarit!Me hanger në Maqedoni njëjtë ma shumë fitojmë......

Turqit “pushtojnë Rozafën”, Shqipëria e Panuccit dështon sërish

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren...

Postimi emocional i dajës së 7 vjeçarit , “Ah bre nip, lajm ma të keq daja se sot kurrë s’ka marr”

Ngjarja e 7 vjeҫarit kosovar i cili i privua nga jeta në Zvicër, tro.nditi tërë vendin, e për këtë rast edhe Daja i 7...

Taravari: Kërkojmë gjykim të sinqertë për Abdylfeta Alimin

Në emisionin 360 shkallë në televizionin Alsat, kreu i komunës së Gostivarit dhe sekretarit i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari tha se...

BUSINESS

Deri në Pa Censurë: Për krejt çato çka mendojnë gurbetin se o mirë! Ja ushqimi i gurbetqarit (FOTO)

Deri në Pa Censurë:Për krejt çato çka mendojnë gurbetin se o mirë, Ja ushqimi i gurbetqarit!Me hanger në Maqedoni njëjtë ma shumë fitojmë......

Turqit “pushtojnë Rozafën”, Shqipëria e Panuccit dështon sërish

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren...

Postimi emocional i dajës së 7 vjeçarit , “Ah bre nip, lajm ma të keq daja se sot kurrë s’ka marr”

Ngjarja e 7 vjeҫarit kosovar i cili i privua nga jeta në Zvicër, tro.nditi tërë vendin, e për këtë rast edhe Daja i 7...

LATEST ARTICLES

Deri në Pa Censurë: Për krejt çato çka mendojnë gurbetin se o mirë! Ja ushqimi i gurbetqarit (FOTO)

Deri në Pa Censurë:Për krejt çato çka mendojnë gurbetin se o mirë, Ja ushqimi i gurbetqarit!Me hanger në Maqedoni njëjtë ma shumë fitojmë......

Turqit “pushtojnë Rozafën”, Shqipëria e Panuccit dështon sërish

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren...

Postimi emocional i dajës së 7 vjeçarit , “Ah bre nip, lajm ma të keq daja se sot kurrë s’ka marr”

Ngjarja e 7 vjeҫarit kosovar i cili i privua nga jeta në Zvicër, tro.nditi tërë vendin, e për këtë rast edhe Daja i 7...

Taravari: Kërkojmë gjykim të sinqertë për Abdylfeta Alimin

Në emisionin 360 shkallë në televizionin Alsat, kreu i komunës së Gostivarit dhe sekretarit i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari tha se...

Kthehet në shtëpi 39 vjeçarja nga Kumanova e cila u paraqit e zhdukur që nga data 16 mars

Gruaja e cila javën e kaluar u paraqit si e zhdukur, pas pesë ditësh është kthyer në shtëpi. Ashtu si informuan nga SPB Kumanovë, M.J.(39)...

Në Kosovë janë kthyer mbi 40 mijë qytetarë që migruan

Instituti Demokraci për Zhvillim (D4D) ka publikuar punimin me titull “Matja dhe vlerësimi i politikave të riintegrimit”. Qëllimi i punimit është të analizojë ndikimin...

Kryemadhi: Unë nuk bëj politikë me Ilir Metën, bëj dashuri

Kryetarja e LSI ishte e qartë. Zonja Kryemadhi tha se LSI tani e drejton ajo dhe presidenti Ilir Meta nuk mund të ndërhyjë.“Nuk e...

Thaçi: Vrasja makabre në Zvicër, ka tronditur Zvicrën e Kosovën

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka reaguar ndaj vrasës së 7-vjeçarit në Zvicër. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit, ka thënë se e...

Presidencialet, kandidatët premtojnë fushatë evropiane

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, hodhi shortin për numrat rendor në listën për zgjedhjet presidenciale. Blerim Reka do të mbajë numrin 1, Gordana Silnjanovska numrin...

Spasovski: Gruevskin do ta kthejmë në Maqedoni

Ministri i brendshëm, Oliver Spasovski ka theksuar se ish-kryeministrin Nikolla Gruevski herë do kur do ta kthejnë në Maqedoninë e Veriut dhe ai patjetër...

Familja vajton të birin 7 vjeçar në vendin e krimit

Dy prindërit dhe vëllai i vogël kanë vizituar sot vendin ku 7 vjecari nga komuna e Lipjanit u ther dje me thikë nga një...

Kjo është dieta, me të cilën humbni 1kg në ditë!

Dieta e mëposhtme është ajo e përdorur prej Beyonce pas lindjes së fëmijës së saj.Duke qenë se çdo shtatzëni i lë nënat me...

Tedi Blushi: Shpifje të zëdhënësit të UDB, Baton Haxhiu kundër Presidentit

Tedi Blushi, Zëdhënës i Presidentit Ilir Meta, ka reaguar sot ndaj deklaratave të gazetarit Baton Haxhiu kundër kreut të shtetit.Në një reagim në rrjetet...

Sondazhi: Marëdhëniet në mes burrave dhe grave shqiptare më të ten.sionuara në Europë

Marrëdhënia midis burrave dhe grave në shoqëria ka qenë në ndryshim të vazhdueshëm. Megjithatë, edhe pse gjërat po ndryshojnë, gratë ende luf.tojnë për barazi...

Ilir Luma: Partitë shqiptare e thyen Besën

Në emisionin " Rruga Drejt" në televizionin Alsat, analisti politik Ilir Luma u shpreh se nocioni BESA është nocion që del nga kodeksi etik,...

Ruskoska: Abdulfeta Alimi nuk e ka shpëtuar Ziadin Selën (VIDEO)

Prokurorja Ruskoska sonte në Click Plus në TV21 tha se i dënuari Abdylfetah Alimi nuk e ka shpëtuar Ziadin Selën. Sipas saj Alimi nuk...

Aleanca pret në besë Lëvizjen Besa

Autoritetet lokale në Dibër nga partia e Lëvizjes Besa së Bilall Kasamit akuzojnë rëndë partinë e Ziadin Selës për tradhëti dhe kanë vendosur që...

Eksluzive: Besa dhe Aleanca ndahen përfundimisht

TetovaSot mëson eksluzivisht që partia e Bilall Kasamit, Lëvizja Besa, ka ndërprerë çdo bashkëpunim me partinë e Ziadin Seles, Aleanca për Shqiptarët, në qytetin...

Disa truqe që i ndihmojnë baterisë së iPhone të zgjasë më shumë

Çfarë duhet të bëni që bateria e telefonit tuaj iPhone të qëndrojë më gjatë e të mos harxhohet shpejtë. E përditshmja ‘The Sun’ ka përzgjedhur...

Martesa e dy të rinjve në Prizren që po thyen rrjetin, kjo është arsyeja…

Në stinën e verës më së shumti të rinjtë kurorëzojnë dashuritë e tyre me martesë. Secili në mënyrën e vet, duke tentuar që të...

Shënohet edhe viktima e 16 e aksidentit tragjik nga 13 shkurti në Llaskarcë

Shënohet edhe viktima e 16 e aksidentit tragjik të 13 shkurtit në Llaskarcë. Bëhet fjalë për vajzën 19 vjeçare e cila ishte në gjendje...

Veterani i UÇK-së: Bashkëluftëtarë të nderuar, po iki edhe une nga kjo tokë e larë me gjak!

Shkruan Veterani i UÇK-së Arben DoçiBashkluftare te nderum edhe un po iki nga kjo toke e lare me gjak. Po iki ngase ska rrug tjeter...

Horoskopi, ja difektet e çdo shenje kur bëhet fjalë për dashurinë

Dashët punojnë shumë. Mund të pushojnë lehtë dhe thjeshtë të harrojnë gjërat që kanë të bëjnë me bashkëjetesën apo t’u dedikohen vetëm problemeve  madhore....

Zbuloni pesë veturat më të shtrenjta në botë

Në sallonin e Gjenevë 2019, “Bugatti” shfaqi modelin e tij më të fundit “La voiture Noire”, duke e prezantuar krijimin e tij si veturën...

NASA zbulon një shpërthim të madh të meteorit

Sipas agjencisë “NASA”, një objekt i madh dhe i zjarrtë ka shpërthyer në atmosferën e planetit tonë në dhjetor të vitit të kaluar.Ky shpërthim...

Aplikacioni i ri që do të zëvendësojë çelësat e veturës

Hyundai ka krijuar aplikacionin ‘Digital Key’, i cili përdor komunikimin në terren për të lejuar një telefon dhe një makinë të lidhen me njëri-tjetrin...

Mimoza Shkodra emocionohet gjatë vizitës në Xhaminë e Abu Dhabit (VIDEO)

Këngëtarja e njohur, Mimoza Shkodra, është shumë e pëlqyer nga mijëra fansa për muzikën e saj.Ajo është mjaft e ndjekur edhe në rrjetet sociale,...

Politikanja shqiptare ndahet nga bashkëshorti

sh-deputetja e Partisë Demokratike dhe njëherësh edhe anëtare e kryesisë në këtë parti, ka vendosur të ndahet nga bashkëshorti Ilir Shqina.Shqina ka qenë pedagog...

Restoranti i haraçinasit nominohet mes restoranteve më të mira në Irlandë

Restoranti Sorrentos është nominuar mes restoranteve më të mira në Irlandë. Pronar i këtij restoranti është Reshat Ramadani nga Haraçina e Shkupit, shkruan Gazeta...

Çmime të reja të derivateve të naftës

Benzinat do të shtrenjtohen për 1.5 denarë, gjegjësisht 1 denarë për litër, ndërsa çmimi i dizelit do të lirohet për gjysmë denarë. Këtë vendim...

Lëkurat e hudhrave: Sekreti për rënien në peshë

Lëkurat e hudhrës janë përdorur që në lashtësi për të mbajtur organizmin në formë, nxitur qarkullimin e gjakut dhe mbi të gjitha për të...

Barcelona me gjeniun Messi, favorit për Ligën e Kampionëve”

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, i kaloi 15 vjet duke i shfaqur cilësitë e pabesueshme që i zotëron, ama prapëseprapë ai gjen mënyra të...

“Rikthimi në Madrid? Do të shohim, mes meje dhe Zidane s’ka ndodhur asgjë”

James Rodriguez nuk e ka përjashtuar mundësinë e rikthimit në “Santiago Bernabeu”, duke insistuar se kthimi i Zinedine Zidane s’do ta ndryshojë të ardhmen...

Haradinaj: Veteranëve nuk duhet t’iu ndalen pagat për shkak të disa maskarenjve

Nasim Haradinaj nga Organizata e Veteranëve të UÇK-së ka thënë se veteranëve të vërtetë të UÇK-së nuk duhet t’iu ndalen të ardhurat për shkak...

Nesër pa rrymë disa komuna të Shkupit

Për shkak të punimeve teknike në rrjetin elektro shpërndarës, pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Saraj, Studeniçan, Kisella Vodë,...

Këtë gjë mos ia thuaj kurrë në shtrat një partneri të ri

Në këtë moment, ti mund të jesh duke studiuar dikë dhe duke shpresuar se djaloshi simpatik me të cilin po del është “ai”. Por...

sh-ushtari i UÇK-së thyen rekord: Njeh tri gjuhë, ka fakultet, aplikoi mbi 100 herë dhe nuk u punësua

Një ish- ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës mund të ketë arritur rekord.Ai këtë “arritje” e ka realizuar me numrin e madh të aplikimeve...

Pëllumbi Armando shitet për 1.25 milion euro

Armando, i quajtur Luis Hamilton midis pëllumbave, u shit në ankand për një rekord prej 1.25 milion eurosh.Shtëpia e Ankandit Pipa tha se Armando...

“Kam gjoks të madh, duhet të mësoheni me këtë”, deputetja shkakton furtunë në Kuvend (FOTO)

Ana Paula da Silva është zgjedhur këtë të hënë deputete për herë të parë në Brazil. E njohur si Paulinha, 43-vjeçarja ka shkaktuar së...

Veseli për Der Standard: Për marrëveshjen me Serbinë do të vendosë populli

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë edhe para mediave ndërkombëtare se Kosova është e gatshme për dialog, dhe se në asnjë mënyrë nuk...

Për herë të parë një shqiptar emërohet president i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut

Në Kuvendin Zgjedhor të FFM-së , Muhamed Sejdini si kandidat i vetëm i FFM-së, mori pëlqimin e 82 delagatëve nga 90 të pranishmëve. Mandati I...

Azilanti Gruevski kërkon ti hiqet masa e paraburgimit

Pasi që u arratis në Budapest, Hungari, ish-kryeministrit Nikolla Gruevski i u shqiptua masa e paraburgimit për lëndët për të cilët ai u akuzua,...

Bien shitjet e iPhone

Shitjet e telefonit iPhone duke se kanë rënë ndjeshëm. Një raport i Wall Street tregon se shitjet e një prej pajisjeve më popullore të Apple...

Kosovë, për dy muaj 15 veta vdiqën në aksidente trafiku

Në vitin 2018, 129 persona kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve rrugore. Vetëm dje 4 persona kanë vdekur si pasojë e aksidenteve. Këta...

Gjuriq: Vuçiq nuk dorëzohet para dhunës

Kryetari i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka deklaruar sot se hyrja e protestuesve në ndërtesën e Radiotelevizionit...

Trajneri i Gjermanisë: Ter Stegen portier i klasit botëror, por Neuer mbetet zgjedhja e parë

Trajneri i ekipit kombëtar të Gjermanisë, Joachim Low, ka deklaruar se Manuel Neuer mbetet zgjedhja e parë e Gjermanisë dhe jo Marc-Andre ter Stegen.Portieri...

Zelandë e Re, Policia: Tarrant ka vepruar i vetëm

Autoritetet në Zelandën e Re thonë se personi i akuzuar për masakrën në xhami, ka vepruar i vetëm.Australiani Brenton Tarrant, 28 vjeç transmetoi drejtpërdrejt...

Grubi: BDI nuk heq dorë nga shtesa për fëmijën e tretë

LSDM dhe BDI do të takohen të hënën për të finalizuar marrëveshjen rreth reformave sociale. Siç bëhet e ditur, në marrëveshjen e deritanishme partnerët...

Flet Çavkovi pas dënimit me 18 vite, ja çka thotë

Pas aktgjykimit në rastin për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit në Kuvend, ku ish drejtori i BSP-së, Mitko Çavkov, e ka fituar dënimin...

Sela për Menduh Thaçin: JO unë nuk do të votojë për t’i marr imunitetin!

Gjykata Penale në Shkup ka marr vendim për rastin “Titanik 2 ”, duke dënuar deputetin dhe njëherazi kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh...

MOST POPULAR

Deri në Pa Censurë: Për krejt çato çka mendojnë gurbetin se o mirë! Ja ushqimi i gurbetqarit (FOTO)

Deri në Pa Censurë:Për krejt çato çka mendojnë gurbetin se o mirë, Ja ushqimi i gurbetqarit!Me hanger në Maqedoni njëjtë ma shumë fitojmë......

Turqit “pushtojnë Rozafën”, Shqipëria e Panuccit dështon sërish

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren...

Postimi emocional i dajës së 7 vjeçarit , “Ah bre nip, lajm ma të keq daja se sot kurrë s’ka marr”

Ngjarja e 7 vjeҫarit kosovar i cili i privua nga jeta në Zvicër, tro.nditi tërë vendin, e për këtë rast edhe Daja i 7...

Taravari: Kërkojmë gjykim të sinqertë për Abdylfeta Alimin

Në emisionin 360 shkallë në televizionin Alsat, kreu i komunës së Gostivarit dhe sekretarit i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari tha se...