Monday, May 27, 2019

Pas Prishtinës, Shkupi është më i liri në Ballkan

Kostot e jetesës në Tiranë janë rritur në 2019-n në raport me vendet e tjera të rajonit. Jetesa në Tiranë tashmë është po aq...

Katër pyetjet që rekomandohet t’ia bëni fëmijës tuaj çdo ditë

Sipas hulumtimeve të reja, të rriturit i kanë vetëm 12.5 minuta në ditë në dispozicion për të folur me fëmijët.Rreth 8.5 minuta të kësaj...

Pse nuk duhen mbajtur vezët në derën e frigoriferit

Nëse blini një frigorifer të ri ju do të keni një pajisje të vogël e cila shërben për mbajtjen e vezëve. Së fundmi, ekspertët...

A e dini se ngjyrat shërojnë shumë sëmundje të trupit dhe shpirtit

Ngjyrat fuqishëm ndikojnë në shpirtin tonë dhe me të pajtohen edhe shumica e shkencëtarëve dhe psikologëve.Pos që janë burim i pashtershëm inspirimi dhe kreativiteti...

Ëndërroni sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë apo sikur vdisni? Ky është kuptimi

Ekzistojnë disa ëndrra që përsëriten pa pushim, dhe nëse keni ëndërruar ndonjëherë sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë të ndonjë ngjarje apo sikur...

Përmes këtyre 20 shenjave mund ta dalloni një psikopat

Si në çdo rast tjetër, edhe në këtë rast nuk ka ndonjë përgjigje definitive dhe vija që bën dallimin e asaj që konsiderohet normale...

HOUSE DESIGN

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

TECH AND GADGETS

Facebook bie nga sistemi

Facebook bie nga sistemi.Arsyeja e kësaj rënie mund të jetë për shkak ndryshimeve të paralajmëruara nga kreu i Facebook, Mark Zukerberg.Momentalisht përdoruesit e Facebook...

STAY CONNECTED

15,349FansaPëlqeje
1,502NdjekësitNdjek
11,203AbonentëAbonohu

MAKE IT MODERN

Modelja shqiptare ‘djeg’ rrjetin veshur me të brendshme dhe maskë në fytyrë

Françeska Jaçe nuk i kursen aspak imazhet provokuese. Françeska Jaçe ka ndarë me ndjekësit një fotografi joshëse në Instagram, shkruan lajmi.net.Modelja shfaqet me të brendshme...

Rrëfim: Bëra sek..si e çmendur, ai nuk ishte burri im, por…

Bëra seks si e çmendur kur shkova me pushime, por jo me burrin tim. Megjithatë u ndieva aq mirë sa nuk ndihem fare fajtore...

Courtney Stodden mbulohet vetëm me peliçe (FOTO)

Courtney Stodden nuk njihet si vajzë e turpshme. 24-vjeçarja u bë e njohur kur u martua me aktorin 51-vjeçar Doug Hutchison në vitin 2011,...

Shenjat që tregojnë se shoku juaj ju dashuron

Miqësia vlerësohet shumë nga të gjithë njerëzit sidomos nga ata të cilët njihen si njerëz që kanë shumë miq.Por në miqësi munden të ndodhin...

LATEST REVIEWS

MBYLLET VOTIMI NË GJYSMËFINALEN E DYTË TË EVROVIZIONIT – ÇFARË DO TË NDODHË ME SHQIPËRINË

Ka përfunduar prezantimi i 18 shteteve në natën e dytë gjysmëfinale të “Eurovision 2019”.Festivali i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit...

“Rambo’ takohet me artistin e njohur nga Kosova: Publikojnë fotografi

Tenori i njohur kosovar Ramë Lahaj, vazhdon të shijojë suksese të shumta në arenën ndërkombëtare. E së fundi ai është parë nën shoqërinë e...

Për herë të parë pas ak.uzave ndaj gruas, ky është reagimi që bëri Mozzik (FOTO)

Ka disa ditë që emri Loredana po qarkullon kudo në mediat online.Rep-artistja shumë e suksesshme shqiptare është ak.uzuar për vj.edhje të 900 mijë frangave...

PERFORMANCE TRAINING

Rrëfim ekskluziv i Lazim Destanit: Takimi im i fundit me Azem Shkrelin

Shkruan Bajrush Morina – Botapress – Aeroplani i fluturimit nga Dortmundi i Gjermansë për në Prishtinë, më 27 maj të vitit 1997 po e...

Lazim Destani vazhdon ta përkrahë forcimin e ekonomisë në Europën Juglindore

Si përkrahës dhe aktivist i zhvillimit ekonomik të rajonit të Europës Juglindore, Lazim Destani sot mori pjesë në konferencën e posaçme të Forumit Ekonomik...

Bektеshi: Po punojmë për shfrytëzim sa më të madh të burimeve të ripërtëritshme të energjisë

Në ditën e dytë të Forumit për Energjetikë 2019 në temë “Tranzicioni energjetik përmes burimeve të ripërtërishme dhe efikasitetit energjetik”, në panelin e katërt...

Kujdes, nëse ju thërret ky numër në viber, mos e hap assesi

Përdoruesit e aplikacionit “Viber” janë duke u ankuar se po marrin telefonata nga numri +266696687 numër ky pa emër-Anonim.Fillimisht u besua se shifra +2...

Që.lloi veten me thi.kë dhe u mbyll në banesë, policia nxjerr pas 3 orësh të riun nga Patosi

Paraditen e sotme for.cat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë nxjerrë nga banesa një 35-vjeçar nga Patosi i cili që.lloi veten disa herë me thi.kë...

HOLIDAY RECIPES

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

WRC RACING

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

Talat Xhaferi: Ja kush i tradhtoi Grupin e Kumanovës! (VIDEO)

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë veriore Talat Xhaferi ishte mysafirë në Kojshia Show.Ai ndër të tjera u pyet nga moderatori Sadri Imeri edhe për...

HEALTH & FITNESS

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

Talat Xhaferi: Ja kush i tradhtoi Grupin e Kumanovës! (VIDEO)

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë veriore Talat Xhaferi ishte mysafirë në Kojshia Show.Ai ndër të tjera u pyet nga moderatori Sadri Imeri edhe për...

BUSINESS

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

LATEST ARTICLES

Fero dhe Ghetto Geasy bëhen bashkë për një duet? (FOTO)

Fansat e hip hopit le të bëhen gati për një super bashkëpunim.Me fotografinë e fundit të publikuar Fero i dha edhe një hov më...

Ka rënë besimi i rusëve ndaj Putinit

Besimi i publikut ndaj presidentit rus, Vladimir Putin ka rënë në nivelin më të ulët në 13 vjetët e fundit, thuhet në një sondazh...

Amerika miraton ilaçin më të shtrenjtë që shëron një sëmundje te foshnjave, kushton mbi 2 mln dollarë

Rregullatori amerikan miratoi ilaçin më të shtrenjtë ndonjëherë për një sëmundje të radhë që shkatërron kontrollin e muskujve tek fëmijët e vegjël. Fëmijët e...

Berat Dehari: Mjedisi i të bërit biznes në Maqedoninë e Veriut- shumë pozitiv

Berat Dehari, Zëvendës Drejtor i Policisë Financiare i Maqedonisë së Veriut, po merr pjesë në Konferencën e XV ndërkombëtare, në Bor, në kuadër të...

Mhill Gjuraj, patriot i devotshëm, shembull i përkushtimit për komunitetin shqiptar në Amerikë

Të flasësh për lidhjet e shqiptarëve me amerikanët, është e pamundur të tejkalohet emri i një humanisti dhe kontribuuesi të çështjes kombëtare, biznesmenit dhe...

Hoxha: Na kanë lodhë do “patriota”

Xhezair ShaqiriKane zanë me na ba monoton patriotizmin disa ne fb.Qesin nje foto ne fb me A Jasharin apo Rugoven o nje flamur kombetar...

Rrëfim ekskluziv i Lazim Destanit: Takimi im i fundit me Azem Shkrelin

Shkruan Bajrush Morina – Botapress – Aeroplani i fluturimit nga Dortmundi i Gjermansë për në Prishtinë, më 27 maj të vitit 1997 po e...

Berat Dehari: Mjedisi i të bërit biznes në Maqedoninë e Veriut- shumë pozitiv

Berat Dehari, Zëvendës Drejtor i Policisë Financiare i Maqedonisë së Veriut, po merr pjesë në Konferencën e XV ndërkombëtare, në Bor, në kuadër të...

Ramush Haradinaj bashkë me Anitën pritën nga Zoran Zaev në shtëpinë e tij

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sonte është pritur në Shkup, në shtëpinë e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.Ai bashkë me gruan e...

Shaj shqip, shaj anglisht shqiptari rreh 2 persona në mës të Londrës!

Padyshim rastet nuk do ndalen vetëm me ato që kemi parë.Një tjetër shqiptar ka dhuruar “spektakël” në Londër teksa konfliktohet fillimisht me një shtetas...

Andini tregon takimin e fundit në burg me babanë Ukshin Hoti: S’na lanë as të prekemi!

Djali i veprimtarit Ukshin Hoti, Andin Hoti, në emisionin “Personale” në RTV Dukagjini, ka rrëfyer për jetën dhe karrierën e tij.Andini tregon se ai...

Harroni sëpatën, njihuni me pajisjen e re dhe efikase për çarjen e druve (Video)

Shumica e njerëzve shfrytëzojnë drurin për të ngrohur dhomën dhe pjekur ushqimin, ndërsa çarja dhe copëtimi i këtij materiali bëhet kryesisht me dorë.Në mënyrë...

Mërgimtari humb jetën në Maqedoni duke luajtur kazino

Një mërgimtar nga Gjermani i moshës 50 vjeçare sonte ka marrë sulm në zemër në një kazino në Kavadar dhe ka vdekur duke luajtur...

Me lot në sy, e vetme dhe e heshtur: V.des 5-vjeçarja pa prindërit në krah

Vogëlushja palestineze 5-vjeçare, prindërit e së cilës ushtria izraelite nuk i lejoi të shkojnë me të në operacion, ka ndërruar jetë.Vogëlushja palestineze nga Gaza,...

Aktori i famshëm shqiptar hap biznesin e kultivimit të marijuanës në SHBA

Aktori i njour me origjinë shqiptare Jim Belushi prej një kohe të gjatë i ka munguar ekranit. Por tashmë është duke iu përkushtuar fermës...

Mjekët heqin tetë lugë dhe një thiikë nga zorrët e pacientit

Mjekët kanë mbetur të habitur pasi zbuluan disa lugë dhe një thiikë midis gjërave të tjera në zorrët e një pacienti.35 vjeçari i paidentifikuar,...

Bayern mposhtë Leipzig në finalen e Kupës së Gjermanisë , vulos dominimin në vend

Në finalen e Kupës, skuadra e udhëhequr nga Niko Kovac arriti që të fitonte me rezultatin 0:2, kundër Leipzig.Rezultati në këtë ndeshje u zhbllokua...

Pas 250 vjetëve në Suboticë thirret ezani për namaz nga minarja e Xhamisë

Me vendim të Këshillit të Bashkësisë Islame të Suboticës, dje, në xhaminë “El-Muhajir”, në Suboticë është thirr ezani i parë gjatë namazit të ikindisë,...

Pas 250 vjetëve në Suboticë thirret ezani për namaz nga minarja e Xhamisë

Me vendim të Këshillit të Bashkësisë Islame të Suboticës, dje, në xhaminë “El-Muhajir”, në Suboticë është thirr ezani i parë gjatë namazit të ikindisë,...

Entografi francez: Shqiptarët ishin njerëzit më të bukur në gjithë Perandorinë Osmane

Bue Ami ka qenë etnograf, gjeolog dhe udhëtar francez, që ka shkruar për shumë shtete që ka vizituar, mes tyre edhe Shqipërinë e Turqinë,...

Shtatë fakte që nuk i keni ditur për Ushtrinë Amerikane

“Army U.S.A”, është ushtria më e fuqishme në botë, nga teknologjia, armatimi dhe mënyra e organizimit. Por sa nga ju kanë informacione më të detajuara...

Hasan Prishtina më 1927: Përderisa përndiqen shqiptarët, nuk do të ketë “vëllazëri ballkanike”

“La Liberté” ka botuar të premten e 8 korrikut 1927, në faqen e tretë, intervistën e Hasan Bej Prishtinës, dhënë asokohe gazetës “La Transalpine”....

Tornadoja dëmtoi secilën veturë që ishte për shitje (Video)

Secila veturë ka pësuar dëme të konsiderueshme, ose është dëmtuar në tërësiMakthi është bërë realitet, për një sallon ku shiten vetura në Missouri të...

Një jetë në Zvicër, për vendlindjen

Një dritë jeshile e viteve të 1970-ta për punë në Perëndim kishte lëshuar rreze edhe në Kosovë. Enti i atëhershëm krahinor i punësimit kishte...

Çmenduritë e adoleshentëve norvegjezë në fundin e shkollës

Përfundimi i shkollës për adoleshentët në Norvegji shoqërohet me 3 javë shthurje totale. Festa të çmendura ku të gjithë duhet të pinë e marrëdhënie...

Fajdet: Dukuri që cenon sigurinë dhe rrezikon qytetarët

Dukuria e huazimit të parave në mënyrë ilegale apo si njihen me termin “fajde”, mbetet mjaft shqetësuese në Kosovë. Kjo dukuri theksohet se po...

RMV, fëmijët që nuk shkojnë në kopsht, më vonë kanë problem në shkollë

Raporti i fundit i UNICEF tregoi se rreth 61 për qind e fëmijëve të moshës 3 deri 6 vjeç në shtet nuk vijojnë arsim...

Vidhte para dhe ilaçe nga Qendra klinike në Tetovë, policia…

Një djal 18 vjeçar dyshohet se ka vjedhë makina në Tetovë, si dhe para dhe ilaçe në Qendrën klinike të Tetovës.Policia ka parashtruar padi...

Politika në Maqedoni i mbron grupet keqbërëse nga Haraçina, Kondova dhe Gërçeci

ipas raportit të Iniciativës globale kundër kri*mit të organizuar transnacional, “grupet kryesore kri*minale në Shkup kontrollohen nga shqiptarët etnikë. Format më të shpeshta të...

Pension i përhershëm për prindër të papunë që janë kujdesur për fëmijë…

Me reformat sociale avancohen të drejtat e personave me pengesa, por edhe të familjeve që kujdesen për to. Për dallim nga praktika e tanishme,...

Flet doktori që operoi pacienten e cila v*diq një ditë më pas

Emisioni Drejtësia në Kosovë, këtë javë transmetoi rrëfimin e Zymer Lulashit nga Gjakova dhe dyshimet e tij për vdekjen e vajzës pas një operacioni.Lulashi...

Profesor Musa Musai: Agjërimi terapia hyjnore (VIDEO)

Profesor Musa Musai: Agjërimi terapia hyjnore (VIDEO)Profesor Musa Musai: Agjërimi terapia hyjnore (VIDEO)Profesor Musa Musai: Agjërimi terapia hyjnore (VIDEO)Profesor Musa Musai: Agjërimi terapia hyjnore...

Dëshmia e New York Times: Nëna vajton djalin e vr*arë nga forcat serbe më 1998 në Krajkovë (FOTO)

Hasime Elshani nga fshati Krajkovë e Drenasit, është gruaja që shihet duke vajtuar rëndë para trupit të djalit të saj të pajetë, Shemsiut 11...

15 shprehje për shqiptarët nga Mit’hat Frashëri

Mit’hat Frashëri u lind më 25 mars 1880 në Janinë dhe vdiq më 3 tetor 1949 në Nju-Jork, SHBA. Ishte i biri i Abdyl...

Palestinë: Udhëtimi i fundit i Aishës!

Vogëlushja palestineze 5-vjeçare, prindërit e së cilës ushtria izraelite nuk i lejoi të shkojnë me të në operacion, ka ndërruar jetë.Vogëlushja palestineze nga Gaza,...

Më la shtatëzënë dhe më më rra*hu në publik! Morina tregon për ish të dashurin (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare Fjolla Morina gjatë një interviste ka thyer heshtjen dhe ka folur për ish-të dashurin e saj.Ajo ka folur mjaft hapur madje mund...

Milionerja heq dorë nga jeta e luksit dhe jeton si e pastrehë! Arsyeja…!

Vajza e një milioneri që bën një jetë të mrekullueshme dhe që planifikon 6 herë pushime në vit, ka vendosur që të jetojë si...

Filmohet rra*hja dhe reagimi i policisë

Një djalë i përfshirë në një rrahj Me të parë policinë afër, sulmuesi mundohet të largohet por shpejt ndalet nga policia.Dy zyrtarë policor e kapin...

A do të ndodhë devijimi i procesit eurointegrues?

Përbërja e re e Parlamentit Evropian (PE), mund të ndikojë në procesin euro-integrues të Maqedonisë së Veriut, paralajmërojnë ekspertët. Data shumë e dëshiruar për...

Xhaferi i dhuron Papa Françeskut skulpturë të vëllezërve të shenjtë Kirili e Metodi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, në kuadër të Manifestimit tradicional për nder të Sh. Kirilit, që mbahet me...

MOST POPULAR

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

Talat Xhaferi: Ja kush i tradhtoi Grupin e Kumanovës! (VIDEO)

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë veriore Talat Xhaferi ishte mysafirë në Kojshia Show.Ai ndër të tjera u pyet nga moderatori Sadri Imeri edhe për...