Monday, May 27, 2019

Pas Prishtinës, Shkupi është më i liri në Ballkan

Kostot e jetesës në Tiranë janë rritur në 2019-n në raport me vendet e tjera të rajonit. Jetesa në Tiranë tashmë është po aq...

Katër pyetjet që rekomandohet t’ia bëni fëmijës tuaj çdo ditë

Sipas hulumtimeve të reja, të rriturit i kanë vetëm 12.5 minuta në ditë në dispozicion për të folur me fëmijët.Rreth 8.5 minuta të kësaj...

Pse nuk duhen mbajtur vezët në derën e frigoriferit

Nëse blini një frigorifer të ri ju do të keni një pajisje të vogël e cila shërben për mbajtjen e vezëve. Së fundmi, ekspertët...

A e dini se ngjyrat shërojnë shumë sëmundje të trupit dhe shpirtit

Ngjyrat fuqishëm ndikojnë në shpirtin tonë dhe me të pajtohen edhe shumica e shkencëtarëve dhe psikologëve.Pos që janë burim i pashtershëm inspirimi dhe kreativiteti...

Ëndërroni sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë apo sikur vdisni? Ky është kuptimi

Ekzistojnë disa ëndrra që përsëriten pa pushim, dhe nëse keni ëndërruar ndonjëherë sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë të ndonjë ngjarje apo sikur...

Përmes këtyre 20 shenjave mund ta dalloni një psikopat

Si në çdo rast tjetër, edhe në këtë rast nuk ka ndonjë përgjigje definitive dhe vija që bën dallimin e asaj që konsiderohet normale...

HOUSE DESIGN

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

TECH AND GADGETS

Facebook bie nga sistemi

Facebook bie nga sistemi.Arsyeja e kësaj rënie mund të jetë për shkak ndryshimeve të paralajmëruara nga kreu i Facebook, Mark Zukerberg.Momentalisht përdoruesit e Facebook...

STAY CONNECTED

15,349FansaPëlqeje
1,502NdjekësitNdjek
11,203AbonentëAbonohu

MAKE IT MODERN

Modelja shqiptare ‘djeg’ rrjetin veshur me të brendshme dhe maskë në fytyrë

Françeska Jaçe nuk i kursen aspak imazhet provokuese. Françeska Jaçe ka ndarë me ndjekësit një fotografi joshëse në Instagram, shkruan lajmi.net.Modelja shfaqet me të brendshme...

Rrëfim: Bëra sek..si e çmendur, ai nuk ishte burri im, por…

Bëra seks si e çmendur kur shkova me pushime, por jo me burrin tim. Megjithatë u ndieva aq mirë sa nuk ndihem fare fajtore...

Courtney Stodden mbulohet vetëm me peliçe (FOTO)

Courtney Stodden nuk njihet si vajzë e turpshme. 24-vjeçarja u bë e njohur kur u martua me aktorin 51-vjeçar Doug Hutchison në vitin 2011,...

Shenjat që tregojnë se shoku juaj ju dashuron

Miqësia vlerësohet shumë nga të gjithë njerëzit sidomos nga ata të cilët njihen si njerëz që kanë shumë miq.Por në miqësi munden të ndodhin...

LATEST REVIEWS

MBYLLET VOTIMI NË GJYSMËFINALEN E DYTË TË EVROVIZIONIT – ÇFARË DO TË NDODHË ME SHQIPËRINË

Ka përfunduar prezantimi i 18 shteteve në natën e dytë gjysmëfinale të “Eurovision 2019”.Festivali i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit...

“Rambo’ takohet me artistin e njohur nga Kosova: Publikojnë fotografi

Tenori i njohur kosovar Ramë Lahaj, vazhdon të shijojë suksese të shumta në arenën ndërkombëtare. E së fundi ai është parë nën shoqërinë e...

Për herë të parë pas ak.uzave ndaj gruas, ky është reagimi që bëri Mozzik (FOTO)

Ka disa ditë që emri Loredana po qarkullon kudo në mediat online.Rep-artistja shumë e suksesshme shqiptare është ak.uzuar për vj.edhje të 900 mijë frangave...

PERFORMANCE TRAINING

Rrëfim ekskluziv i Lazim Destanit: Takimi im i fundit me Azem Shkrelin

Shkruan Bajrush Morina – Botapress – Aeroplani i fluturimit nga Dortmundi i Gjermansë për në Prishtinë, më 27 maj të vitit 1997 po e...

Lazim Destani vazhdon ta përkrahë forcimin e ekonomisë në Europën Juglindore

Si përkrahës dhe aktivist i zhvillimit ekonomik të rajonit të Europës Juglindore, Lazim Destani sot mori pjesë në konferencën e posaçme të Forumit Ekonomik...

Bektеshi: Po punojmë për shfrytëzim sa më të madh të burimeve të ripërtëritshme të energjisë

Në ditën e dytë të Forumit për Energjetikë 2019 në temë “Tranzicioni energjetik përmes burimeve të ripërtërishme dhe efikasitetit energjetik”, në panelin e katërt...

Kujdes, nëse ju thërret ky numër në viber, mos e hap assesi

Përdoruesit e aplikacionit “Viber” janë duke u ankuar se po marrin telefonata nga numri +266696687 numër ky pa emër-Anonim.Fillimisht u besua se shifra +2...

Që.lloi veten me thi.kë dhe u mbyll në banesë, policia nxjerr pas 3 orësh të riun nga Patosi

Paraditen e sotme for.cat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë nxjerrë nga banesa një 35-vjeçar nga Patosi i cili që.lloi veten disa herë me thi.kë...

HOLIDAY RECIPES

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

WRC RACING

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

Talat Xhaferi: Ja kush i tradhtoi Grupin e Kumanovës! (VIDEO)

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë veriore Talat Xhaferi ishte mysafirë në Kojshia Show.Ai ndër të tjera u pyet nga moderatori Sadri Imeri edhe për...

HEALTH & FITNESS

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

Talat Xhaferi: Ja kush i tradhtoi Grupin e Kumanovës! (VIDEO)

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë veriore Talat Xhaferi ishte mysafirë në Kojshia Show.Ai ndër të tjera u pyet nga moderatori Sadri Imeri edhe për...

BUSINESS

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

LATEST ARTICLES

Flet Eroll Musliu pas akuzave: “Nuk ka kthim mbrapa, BDI nuk ka argumente”

Drejtori i sapoemëruar i Agjencisë për Zbulim, Eroll Musliu i tha TV21 se nuk po i kupton qëllimet dhe shqetësimet e BDI-së rreth emërimit...

Disa marrëveshje u nënshkruan në mbledhjen e parë të përbashkët të qeverive të Malit të Zi dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut

Në Podgoricë sot u mbajt mbledhja e parë e përbashkët e qeverive të Malit të Zi dhe Republikës së Maqedonisë së veriut, ku u...

Shkupi, Tetova dhe Kumanova në garë për ministrin e Kulturës nga Alternativa?!

Partia Alternativa ka theksuar se do jetë pjesë e koalicionit qeverisës dhe se do të vazhdojnë me drejtimin e dikasterit të Kulturës, pas dorëheqjes...

“Policia e Ramazanit” – dë.nohet kush zihet duke mos agjëruar

Në Malajzi është formuar një njësit i veçantë i Policisë i njohur si “Policia e Ramazanit”. Qëllimi i saj është të shërbejë ujë dhe...

Elvis Naçi kryebashkiakut të Zagrebit Bandiç: Shqiptarët të duan shumë

Të gjithë e mbani mend Dianën, vajzën 13-vjeçare me skoliozë nga Lezha, historia e së cilës mori përmasa ndërkombëtare.Një thirrje për ndihmë nga shokët...

Maqedonia e Veriut pret datën për nisjen e bisedimeve me BE-në

Maqedonia e Veriut pret vlerësim pozitiv nga raporti i progresit i Komisionit Evropian që pritet të publikohet më 29 maj, ndërsa në qershor shpreson...

Në repartin kirurgjik në Strugë janë infektuar nëntë punonjës shëndetësorë me fruth

Në repartin kirurgjik në Spitalin e përgjithshëm të Strugës janë sëmurë 16 për qind e të të punësuarve, gjegjësisht nëntë nga gjithsej 56...

Zgjedhjet në Shqipëri, misioni i OSBE-së zbarkon në Tiranë

Në një klimë të ndezur politike, në prag të protestës së 6-të kombëtare antiqeveritare të opozitës, që do zhvillohet të shtunën në mbrëmje, misioni...

Sipas Kushtetutës, GRUEVSKIT i merret mandati me automatizëm

Në vend të konstatimit të mungesës së deputetit Nikolla Gruevski për më shumë se gjashtë muaj nga Parlamenti, deputetët po përgatiten për seanca maratonike...

Shyhrete Behluli nis pushimet midis Ramazanit, ia msyn Antalisë me familjen (FOTO)

Shyhrete Behluli ka nisur pushimet.Shyhrete Behluli pas shumë angazhimeve në muzikë ka nisur pushimet e merituara, shkruan lajmi.net.Këngëtarja në këto pushime po shoqërohet nga...

Facebook së shpejti me valutë të veten

Facebook është duke finalizuar lançimin e kripto-valutës së vet vitin e ardhshëm.Ai po planifikon të krijojë një sistem të pagesave digjitale në rreth një...

Gjuriq: Lista Serbe e gatshme të rrëzojë qeverinë Haradinaj

Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e Kosovës dhe...

Pas 250 vjetëve në Suboticë thirret ezani për namaz nga minarja e Xhamisë

Me vendim të Këshillit të Bashkësisë Islame të Suboticës, dje, në xhaminë “El-Muhajir”, në Suboticë është thirr ezani i parë gjatë namazit të ikindisë,...

Çështja “Xhisiela” prokurori bën veprimin e papritur

Prokuroria e Tiranës pushon hetimet për kër*cënimin e pretenduar nga oficeri i policisë Emiljano Nuhu, ndërsa po hetonte për dhunë Rexhep Rrajën djali i...

18 vjet nga rënia e Komandant Tigrit!

Një ushtar shqiptar dhe dëshmor i luftës në Maqedoni Sot bëhen 18 vjet nga rënia e dëshmorit, Fadil Nimani, i njohur si Komandant Tigri....

Wesley Clark: Shqiptarët iu përgjigjen luftimeve me luftë

Shkruan për New York Times, Wesley Clark, Komandant Suprem i Forcave Ajrore të NATO-s gjatë luftës në Kosovë.Tre vite më vonë, kapitulli tjetër serb...

Ne i respektojmë gratë e dhu.nuara në luftë vetëm kur ato nuk janë gratë tona

Dy ditët e fundit jam përfshirë fizikisht dhe mentalisht në këtë temë. Kjo ndodhi për shkak të një interviste që e dha në Frontal,...

“Ndarja jote nga kjo botë e rrejshme të gjithëve na la pa fjalë”, dedikim prekës për të riun nga Kërçova!

Kastriot Asani është i riu nga Kërçova (Zajazi) që ka humbur jetën në aksident tragjik të enjten (dje), në rrugën rajonale Kërçovë-Ohër. Ai është...

Shoferi i dehur ra në lumin “Shkumbin”, rripi i sigurimit i shpëtoi jetën

Një shofer i dehur në Librazhd ka shpëtuar për mrekulli pas një ak.sidenti të rëndë rrugor.Ngjarja ndodhi në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, në dalje të...

Imamit i vendoset shpërthyes në mikrofonin e lutjeve

Dy persona, përfshirë një imam xhamie, u vranë dhe të paktën 16 të plagosur pas një shpërthimi në një xhami gjatë lutjeve të së...

Gjendet personi pa shenja jete në një veturë Mercedes!

Sonte rreth orës 18 e 40 minuta, në SPB Tetovë është denoncuar se, në rrugën regjionale Zhelinë-Siriçinë në afërsi të një objekti hotelerik, është...

Hapet hoteli i parë për mace në Prishtinë(Foto)

Bizneseve që veprojnë në Kosovë, si duket po i shtohet edhe një biznes tjetër i veçantë.Bëhet fjalë për ‘hotel macash’.Lajmi është bërë i ditur...

Zeka-Berishës: Turp për akuzat ndaj Thaçit, ia ke q** nanën Shqipërisë më shumë se Enver Hoxha

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit shqiptar, Sali Berisha në ‘Opinion’, ku ndër të tjerash hedhi akuza...

Sekretares Madeleine Albright i ndërtohet busti në Prishtinë

Kosova do ta nderojë ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. Zonjës Albright, një zë i fuqishëm i Kosovës në botë, pritet t’i ngritet...

Rrëfimi rrënqethës i gruas që u dhu*nua shtatzënë në liftin e Spitalit të Prishtinës derisa po bëhej gati për lindje

Ky rrëfim është nxjerrë nga libri “Unë dua të dëgjohem: Libër kujtimi me rrëfimet e grave të mbijetuara të torturës gjatë luftës së fundit...

Lacoste ndryshon logon e famshme të krokodilit për një kauzë fisnike, me çfarë do ta zëvendësojë

ogoja e saj me krokodil është e famshme, por kompania Lacoste ka vendosur ta ndryshojë me rastin e ditës ndërkombëtare të biodiversitetit. Marka franceze...

Historia rrëqethëse e familjes së Adnan Januzajt

Futbollisti shqiptar që përfaqëson Kombëtaren e Belgjikës, Adnan Januzaj ka zhvilluar një sezon për tu harruar.Januzaj në këtë sezon për Real Sociedad ka bërë...

JUSUF VEJSELI,mjeku specialist që nuk pushon kurrë!

Vejseli i cili vjen nga fshati Çegrani i Gostivarit punon me vite në ish Spitalin Ushtarak në Shkup që tani mban emrin Spitali i...

Përplasje mes zyrtarëve të LSDM-së, akuza për tendera, punësime dhe harxhime joligjore

Drejtori gjeneral i SHA për menaxhim me objekte afariste dhe për banim, Kristijan Trajkovski, ka hedhur poshtë akuzat e kolegut dhe bashkëpartiakut të tij...

Gjendet bunkeri me arm*atim në Begracë (Foto)

Policia raporton se dje në fshatin Begracë të Kaçanikut janë gjetur 25 granata dore, 11 mina anti-këmbësorike, 3 detonator dhe një ndezës hundor për...

Shkupjanja përjetoi tmerrin: U dh*unua fizikisht dhe se*ksualisht nga ish i …

Në njësinë policore në Shkuo, u raportua se në apartamentin në rrugën Vladimir Komarov, LJ 49-vjeçare u kë*rcënua nga SB 39-vjeçar nga Bosnja...

Kasami: Besa do t’i fitojë zgjedhjet e ardhshme!

Nuk i kemi dhënë përkrahje Stevo Pendarovskit në raundin e dytë zgjedhor, por qëllimi ynë ishte të kemi proces të suksesshëm me qëllim që...

Ky është vendi në të cilin dyshohet se vd*iq 4 vjeçari nga Kosova

Mediat zviceriane, kanë raportuar se dyshimet e para për vdekjen e 4 vjeçarit nga Kosova, Zenel M. thonë se ai ka rënë në lumin...

Zvicër: Gjendet i vd.ekur djaloshi shqiptar

Policia e Kantonit të Aargaut ka njoftuar pasditen e të premtes se ka gjetur trupin e pajetë të vogëlushit të shpallur të humbur, Zenel...

I dashuri maskohet si i varfër, aktorës i bëhet propozim magjik për martesë në mes të Prishtinës

Aktorja kosovare, Ardiana Rexhepi dy ditë më parë (22 maj) mori propozimin që çdo femër do ta ëndërronte, shkruan GazetaBlic.I dashuri i saj, Blondi...

Sukseset e kardiologut Valon Asani përtej kufijve të Maqedonisë

Sukseset e kardiologut të mirënjohur nga Tetova, Valon Asani tani më kalojnë kufijtë e Maqedonisë së Veriut. Asani prej datës 21 Maj është pjesëmarrës...

Zbulohet një letër e Sulltan Muratit II, ai i kërkonte Skënderbeut t’ia kthejë tokat Serbisë

Në Prill të vitit 1445 Sulltan Murati i II, dërgon në Krujë një përfaqësi nga perandoria e tij me në krye Hajredin Beun ti...

Arrestohet pastori, për 500 dollarë shiste bileta për në “xhenet”

Një klerik nga Zimbabvea, pastori Tito Watts dhe gruaja e tij e quajtur Amanda, janë arrestuar për shkak se janë zënë duke shitur bileta...

Mbi 500 qytetarë mashtrohen në internet në emër të Postës së Maqedonisë (FOTO)

Nje mashtrim i madh ndodhë në Maqedonië e Veriut nga disa faqe të cilet përdorin llogon e Postēs se Maqedonisë.Qytetaret mashtrohen ne internet nga...

Alarm për bombë në Prishtinë, këtë mesazh e la kërcënuesi tek Policia e Kosovës

Sot rreth orës 10:00, Policia e Kosovës ka pranuar një telefonatë kërcënuese. Kërcënuesi i panjohur ka kërcënuar se ka vendosur një bombë.Burime të Indeksonline...

MOST POPULAR

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

Talat Xhaferi: Ja kush i tradhtoi Grupin e Kumanovës! (VIDEO)

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë veriore Talat Xhaferi ishte mysafirë në Kojshia Show.Ai ndër të tjera u pyet nga moderatori Sadri Imeri edhe për...