Monday, May 27, 2019

Pas Prishtinës, Shkupi është më i liri në Ballkan

Kostot e jetesës në Tiranë janë rritur në 2019-n në raport me vendet e tjera të rajonit. Jetesa në Tiranë tashmë është po aq...

Katër pyetjet që rekomandohet t’ia bëni fëmijës tuaj çdo ditë

Sipas hulumtimeve të reja, të rriturit i kanë vetëm 12.5 minuta në ditë në dispozicion për të folur me fëmijët.Rreth 8.5 minuta të kësaj...

Pse nuk duhen mbajtur vezët në derën e frigoriferit

Nëse blini një frigorifer të ri ju do të keni një pajisje të vogël e cila shërben për mbajtjen e vezëve. Së fundmi, ekspertët...

A e dini se ngjyrat shërojnë shumë sëmundje të trupit dhe shpirtit

Ngjyrat fuqishëm ndikojnë në shpirtin tonë dhe me të pajtohen edhe shumica e shkencëtarëve dhe psikologëve.Pos që janë burim i pashtershëm inspirimi dhe kreativiteti...

Ëndërroni sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë apo sikur vdisni? Ky është kuptimi

Ekzistojnë disa ëndrra që përsëriten pa pushim, dhe nëse keni ëndërruar ndonjëherë sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë të ndonjë ngjarje apo sikur...

Përmes këtyre 20 shenjave mund ta dalloni një psikopat

Si në çdo rast tjetër, edhe në këtë rast nuk ka ndonjë përgjigje definitive dhe vija që bën dallimin e asaj që konsiderohet normale...

HOUSE DESIGN

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

TECH AND GADGETS

Facebook bie nga sistemi

Facebook bie nga sistemi.Arsyeja e kësaj rënie mund të jetë për shkak ndryshimeve të paralajmëruara nga kreu i Facebook, Mark Zukerberg.Momentalisht përdoruesit e Facebook...

STAY CONNECTED

15,349FansaPëlqeje
1,502NdjekësitNdjek
11,203AbonentëAbonohu

MAKE IT MODERN

Modelja shqiptare ‘djeg’ rrjetin veshur me të brendshme dhe maskë në fytyrë

Françeska Jaçe nuk i kursen aspak imazhet provokuese. Françeska Jaçe ka ndarë me ndjekësit një fotografi joshëse në Instagram, shkruan lajmi.net.Modelja shfaqet me të brendshme...

Rrëfim: Bëra sek..si e çmendur, ai nuk ishte burri im, por…

Bëra seks si e çmendur kur shkova me pushime, por jo me burrin tim. Megjithatë u ndieva aq mirë sa nuk ndihem fare fajtore...

Courtney Stodden mbulohet vetëm me peliçe (FOTO)

Courtney Stodden nuk njihet si vajzë e turpshme. 24-vjeçarja u bë e njohur kur u martua me aktorin 51-vjeçar Doug Hutchison në vitin 2011,...

Shenjat që tregojnë se shoku juaj ju dashuron

Miqësia vlerësohet shumë nga të gjithë njerëzit sidomos nga ata të cilët njihen si njerëz që kanë shumë miq.Por në miqësi munden të ndodhin...

LATEST REVIEWS

MBYLLET VOTIMI NË GJYSMËFINALEN E DYTË TË EVROVIZIONIT – ÇFARË DO TË NDODHË ME SHQIPËRINË

Ka përfunduar prezantimi i 18 shteteve në natën e dytë gjysmëfinale të “Eurovision 2019”.Festivali i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit...

“Rambo’ takohet me artistin e njohur nga Kosova: Publikojnë fotografi

Tenori i njohur kosovar Ramë Lahaj, vazhdon të shijojë suksese të shumta në arenën ndërkombëtare. E së fundi ai është parë nën shoqërinë e...

Për herë të parë pas ak.uzave ndaj gruas, ky është reagimi që bëri Mozzik (FOTO)

Ka disa ditë që emri Loredana po qarkullon kudo në mediat online.Rep-artistja shumë e suksesshme shqiptare është ak.uzuar për vj.edhje të 900 mijë frangave...

PERFORMANCE TRAINING

Rrëfim ekskluziv i Lazim Destanit: Takimi im i fundit me Azem Shkrelin

Shkruan Bajrush Morina – Botapress – Aeroplani i fluturimit nga Dortmundi i Gjermansë për në Prishtinë, më 27 maj të vitit 1997 po e...

Lazim Destani vazhdon ta përkrahë forcimin e ekonomisë në Europën Juglindore

Si përkrahës dhe aktivist i zhvillimit ekonomik të rajonit të Europës Juglindore, Lazim Destani sot mori pjesë në konferencën e posaçme të Forumit Ekonomik...

Bektеshi: Po punojmë për shfrytëzim sa më të madh të burimeve të ripërtëritshme të energjisë

Në ditën e dytë të Forumit për Energjetikë 2019 në temë “Tranzicioni energjetik përmes burimeve të ripërtërishme dhe efikasitetit energjetik”, në panelin e katërt...

Kujdes, nëse ju thërret ky numër në viber, mos e hap assesi

Përdoruesit e aplikacionit “Viber” janë duke u ankuar se po marrin telefonata nga numri +266696687 numër ky pa emër-Anonim.Fillimisht u besua se shifra +2...

Që.lloi veten me thi.kë dhe u mbyll në banesë, policia nxjerr pas 3 orësh të riun nga Patosi

Paraditen e sotme for.cat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë nxjerrë nga banesa një 35-vjeçar nga Patosi i cili që.lloi veten disa herë me thi.kë...

HOLIDAY RECIPES

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

WRC RACING

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

Talat Xhaferi: Ja kush i tradhtoi Grupin e Kumanovës! (VIDEO)

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë veriore Talat Xhaferi ishte mysafirë në Kojshia Show.Ai ndër të tjera u pyet nga moderatori Sadri Imeri edhe për...

HEALTH & FITNESS

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

Talat Xhaferi: Ja kush i tradhtoi Grupin e Kumanovës! (VIDEO)

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë veriore Talat Xhaferi ishte mysafirë në Kojshia Show.Ai ndër të tjera u pyet nga moderatori Sadri Imeri edhe për...

BUSINESS

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

LATEST ARTICLES

Jovanoviq : Vuçiqi ka detyrim të dalë me plan të qartë për Kosovën

Kryetari i Partisë Liberale Demokratike (Liberalna demokratska partija), Çedomir Jovanoviq, ka deklaruar sot se takimet e shtatorit ndërmjet kryetarit të Serbisë dhe atij të...

Adelina Tahiri tregon dhomën luksoze të djalit të saj

Adelina Tahiri ka qenë një ndër personazhet më të përfolur në mediat rozë këto muaj dhe e gjitha kjo për martesën e saj me...

“S’më besohet që erdhi kjo ditë”! Elvana Gjata do të martohet?

Elvana Gjata ka qenë gjithmonë diskrete për jetën e saj private dhe asnjëherë nuk ka zbuluar asgjë për lidhjet e dashurisë. Së fundmi është...

Përplasje e kundërshtime të shpeshta, por sot në një tavolinë, Milaim Zeka me deputetin e Vetëvendosjes!

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë festuar së bashku sot në një dasmë ku u bashkuan në një tavolinë.Është fjala për deputetin nga radhët...

Poni vjen mahnitëse e veshur me fustan të kuq e të ngushtë…

Ajo ka publikuar një fotografi në Instagram e që duket mjaft tërheqëse Këngëtarja nga Shqipëria, Shqiponja Karafili apo siç e njohim Poni është e njohur...

Kjo është motra e Florianit… kaq shumë ngjajnë ata

Florentina e njejtë sikur Floriani Këngëtari i njohur shqiptar, Florian Beqiri u bë pjesë e skenës muzikore që nga mosha pesë vjeçare, shkruan rtv21.tv.Ai u...

“Nuk ka kohë për gjum”, thotë Luana teksa paralajmëron diçka të re

Ajo nuk po ndalet. Secili postim i saj në Instagram merr jehonën në shtypin rozë.Ajo me postimin e radhës, e veshur me një fustan të...

Vaskën në ballkon… ky është luksi që e ka Morena Taraku

Së fundmi ka qenë tejet aktive në publikimin e imazheve të ndryshme në rrjete sociale. Ato gjysmë nudo kishin rrëmbyer maksimalisht vëmendjen e ndjekësve të...

Dikur anëtar i tyre… ja çfarë thotë tani Skivi për Baba Stars

Reperi Skivi ishte i ftuari i radhës në emisionin ‘Mirage’. Ai foli rreth fillimeve të para të karrierës muzikore, shkruan lajmi.netMe nostalgji kujton kohën kur...

Kaq shumë kushtojnë veshjet e përditshme të Nora Istrefit

Në paraqitjet e saj skenike kujdeset detajisht që të duket sa më joshëse. Mirëpo Nora Istrefi shpenzon shumë edhe për rrobat e përditshme, shkruan lajmi.netSë...

Harrojeni ‘Xhesiken’ e ‘Xhakarten’, ‘Sasa’ e O sa mirë, lë pa fjalë në paraqitjen e fundit!

Aktorja e njohur Adriana Matoshi, me fotografinë e fundit që ka publikuar, ka arritur t'i lë pa fjalë të gjithë.Fansat e saj janë mësuar...

Rritet frekuenca e automjeteve në Tabanoc – pritet 30 minuta

Në vendkalimin kufitar Tabanoc ka rritje të frekuencës së automjeteve dhe duhet të pritet rreth 30 minuta për dalje nga vendi.Siç informon LAAM, në...

​Qytetarët me peticion për BE-në kundër ndarjes së Kosovës

26 August 2018 / 21:24 Getoar Mjeku, jurist nga Prishtina, ka nisur një...

Një shqiptar në mesin e të lënduarve nga të shtënat në Florida

Si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një restorant në Jacksonville të Floridës, raportohet se kanë humbur jetën katër persona dhe disa...

Pse gjumi duhet të jetë prioritet i çdo studenti?

Studentët në Britani të Madhe kanë gjetur mënyra interesante për të qëndruar pa gjumë gjithë natën para një provimi, më shpresën e përfitimit të...

Leonora vjen kaq e freskët dhe me stil rrugëve të Francës

Leonora Jakupi po i shijon ditët e fundit të muajit gusht. Ajo ka zgjedhur për ta vizituar Strasburgun e Francës dhe nga atje ka publikuar...

SHBA, 4 të vdekur gjatë një turneu argëtimi. Plagoset dhe një shqiptar/VIDEO

Reuters raporton se njëri nga të dyshuarit është gjetur i vdekur në skenën ku kanë ndodhur të shtënat në masë në Florida. “Një i dyshuar...

Kjo është nëna e Aida Doçit

Aida Doçi është bërë një nga këngëtaret më të dëgjuara. Aida ia ka dalë mbanë që të bëhet mjaftë e pëlqyer, shkruan “Kosovarja”.Nga e ka...

Ja me kë kënaqet “Xhbanja”

Ajo shumë shpejt fitoi zemrat e publikut me talentin e saj në aktrim. Arjola Demiri ngjiti majat e famës në trojet shqiptare me vetëm një...

Baby G na prezanton me dhomën e saj plot ngjyra dhe rroba

BabyGee ka publikuar disa imazhe nga dhoma e saj e gjumit. Këtë e bëri në llogarinë e saj në Instagram aty ku kohëve të fundit...

BESA e Kasamit: Mekejn është njohur si mik shumë i ngushtë i shqiptarëve

Lëvizja BESA, krahi i Bilall Kasamit sot ka shprehur ngushëllime për vdekjen e senatorit amerikan Xhon Mekejn.“Me hidhërim të thellë mësuam lajmin e ndarjes...

Dyshoj në magji

Shifra:“E. Syla”Jam një zonjë 48-vjeçare dhe kam frikë që më ka bërë dikush magji, sepse kam gjetur shumë gjëra të këqija dhe prej atij...

Pasi Enca publikoi klipin e ri me skena të zjarrta, ja çfarë i komenton ky anëtar i OTR

Pas videoklipit të saj të fundit të kengës “Dua”, Enca erdhi në bashkëpunim me reperin e njohur Don Phenom, me këngën “Kujt po i...

Motrat Mustafa me halla e teze

E kush si njeh Motrat Mustafa? Ato janë ndër këngëtaret më të njohura e të përfolura gjithashtu, shkruan “Kosovarja”. Motrat Mustafa ia kanë dalë suksesshëm që...

Njihuni me zeshkanen më bombastike të Instagramit aktualisht

Becky Hudson është dëshmi e gjallë e fuqisë së Instagram’it.“Kam lindur dhe jam rritur në Riçmond, Virxhinia. Fillimisht punoja si artiste makiazhi, më pas...

Si një pikturë, Elita Rudi vjen kaq bukur e rregulluar…

Sezoni i verës njihet për dasma në Kosovë. Kësisoj në një prej tyre ishte edhe prezantuesja kosovare Elita Rudi.Elita e cila sipas të gjitha gjasave...

Kështu duken Adelina e Zanfina në “kushte shtëpie”

Të dyja të njohura, të popullarizuara, të dëgjuara. Adelina është ikonë e muzikës moderne në vend, promotore për shumëçka, shkruan “Kosovarja”.Rrugës së motres ka shkuar...

Deputetët e VMRO-së nuk komentojnë idenë e Mickoskit

Deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk duan të flasin për kërkesën e liderit partiak Kristijan Mickoski, që të heqin dorë nga paratë shtetërore që i takojnë...

Të huajt në aksion, pastrojnë plazhet shqiptare (Video)

Alice është një blogere e njohur angleze që prej disa kohësh jeton në Tiranë. Ajo erdhi për tri ditë në Shqipëri dhe vazhdon të...

Aleanca për Shqiptarët do ta mbështesë referendumin, por kërkon marrëveshje shqiptare-maqedonase

Partia opozitare shqiptare, Aleanca për Shqiptarët do ta mbështesë referendumin që do të mbahet më 30 shtator, por kërkon që faktori politik shqiptarë dhe...

A ju kujtohet Qetsori i “Big Brother”? Nuk ju shkon në mendje sa ka ndryshuar!

Ai rrëmbeu zemrat e teleshikuesve, teksa ishte konkurrent në “Big Brother 2” dhe ata e shpërblyen me vota lojën e tij, duke e bërë...

Alioski e shënoi golin e dytë sezonal

Ezgjan Aliovski dhe skuadra e tij Leeds United kanë filluar të ëndërrojnë rikthimin e madh në Ligën Premier.Në minutën e 26 të, të ndeshjes...

Nikollovski: Sllovenia partner i rëndësishëm tregtar

Potencialet e prodhimtarisë bujqësore të Maqedonisë, mbështetjen dhe mundësitë për investim në agrosektor dhe sferat e tjera në Maqedoni, si dhe oferta turistike të...

Carovska: Paga minimale, premtim që do të përmbushet (Video)

Rritja e pagës minimale në 16.000 denarë do të ndodh atëherë kur të arrihet marrëveshje mes Qeverisë, punëdhënësve dhe Sindikatës.Ministrja e Punës dhe Politikës...

Veseli: Integriteti territorial i Kosovës është i pacenueshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha se integriteti territorial i Kosovës është i pa cenueshëm.Kryeparlamentari Kadri Veseli tha se epilogu i bisedimeve...

Kiara Tito habitë me deklaratën… ja me kë do të donte ajo të udhëheqte një emision

Kiara Tito është një ndër moderatoret më simpatike shqiptare e cila kohët e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të thashethemeve...

E mbani mend Qetsorin e Big Brother? Kështu duket ai sot rrugëve…

Një lojtar shumë i fortë, që shkaktonte gjithmonë debate dhe ia arriste të dilte fitimtar pothuajse në çdo debat, ishte Qetsor Ferunaj. Që në ditët...

Nëna e Gjikos publikon “selfie” me Elita Rudin, kaq shumë i është fryrë barku asaj

Prej kohësh qarkullojnë fjalë se Elita Rudi dhe Gjiko do të bëhen prindër pasi moderatorja e njohur është në pritje të ëmbël. Anullimi i dasmës,...

2 Ton na prezanton me nënën e tij, një zonjë e vërtetë…

Ai është ndër rep artistët më të dashur dhe të kërkuar. Reperi 2 Ton ka kohë që ka hyrë fuqishëm në skenën muzikore shqiptare, duke...

MOST POPULAR

Ndodhë e papritura Tsipras jep dorëheqje! Ja arsyeja

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në...

Dani: Djalin e kam haxhi nuk lejon në dasëm të ketë Alkohol (VIDEO)

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij.Dasma e tij do të ketë...

Zaev: Do të jenë më tepër ministra që do të largohen, nuk më bie ndërmend të tërhiqem

Do të jenë më tepër ministra, pra do të jenë më shumë se tre. Në kohë do të kumtojmë kur do t’i kemi vendimit...

Talat Xhaferi: Ja kush i tradhtoi Grupin e Kumanovës! (VIDEO)

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë veriore Talat Xhaferi ishte mysafirë në Kojshia Show.Ai ndër të tjera u pyet nga moderatori Sadri Imeri edhe për...