Sunday, August 18, 2019

Një lugë akullore në mëngjes, bën mrekulli me trurin tuaj

Në stinën e verës akulloret janë përveçse shumë të shijshme por edhe freskuese. Ato të japin mundësinë t’i konsumosh në shije të ndryshme, gjë...

5 Gjëra Që Miliarderët E Vetë-Ndërtuar Bëjnë Para Orës 9 Në Mëngjes

Nëse ndonjëherë keni pyetur veten se cila është e fshehta e suksesit, mund të gjeni udhëzim duke i shikuar disa nga praktikat që njerëzit...

Vrasësja e parë seriale në histori, martohej për t’i vrarë burrat!

 Belle Gunness është vrasësja e parë seriale në histori. Ajo emigroi nga Norvegjia drejt Amerikës në vitin 1881 dhe u vendos në Chicago, duke...

21 milionë shikime, i riu teston peshkaqenin nëse ndjen erën e gjakut

Ish-inxhinieri i NASA-s, ndërsa sot Jutuber i njohur me 7,8 milion parapagues, kishte vendosur që kjo të jetë java e peshkaqenëve, i cili testoi...

Elefanti i heq bikinin modeles, shikoni videon

Një elefant kërkon me doemos ti heqë bikinin modeles. Videoja qesharake është filmuar në një kopsht zoologjik në Karolinën e Jugut.Videoja u publikua në...

La sportin për modën, njihuni me serben që ka ‘pushtuar’ rrjetin

Quhet Sara Damjanovic dhe është nga Serbia. Ajo e filloi karrrierën si sportiste pasi ushtronte Takuendo. Jeta e Damjanovic do merrte një rrjedhë tjetër...

Femrat tregojnë, se si i duan meshkujt në shtrat

 Në forumin “Reddit”, mijëra femra kanë treguar se çfarë duan që meshkujt të bëjnë më shumë në shtrat.Një numër i madh i tyre kanë...

HOUSE DESIGN

18 vjeçarja humb jetën, 4 lëndohen, në veturën me targa të Kumanovës

Pamjet shokuse nga aksidenti me fatalitet në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku si pasojë humbi jetën 1 vajzë 18 vjeçare dhe 4 persona të tjerë,...

A e keni pyetur ndonjëherë veten pse quhemi shqiptarë?

Sipas një tradite shqiptare pretendohet se emri “Shqiptar” (Bij të Shqipes) e ka origjinën nga një thënie e Pirros. Kur dikush lavdonte zhdërvjelltësinë e...

E tmerrshme, burri aksidentalisht shkel dhe e vret gruan e tij 51 vjeçare

Një person nga Nju Jorku aksidentalisht e ka shkelur gruan e tij me makinë vetëm disa momente pasi që e mbaroi larjen e makinës...

TECH AND GADGETS

Gomat e së ardhmes pa ajër

Kontrollimi i presionit të gomave para nisjes për pushime së shpejti do të jetë një nostalgji.”Michelin” dhe ”General Motors” (GM) kanë bashkuar forcat për...

STAY CONNECTED

16,458FansaPëlqeje
1,644NdjekësitNdjek
13,518AbonentëAbonohu

MAKE IT MODERN

Modelja shqiptare ‘djeg’ rrjetin veshur me të brendshme dhe maskë në fytyrë

Françeska Jaçe nuk i kursen aspak imazhet provokuese. Françeska Jaçe ka ndarë me ndjekësit një fotografi joshëse në Instagram, shkruan lajmi.net.Modelja shfaqet me të brendshme...

Rrëfim: Bëra sek..si e çmendur, ai nuk ishte burri im, por…

Bëra seks si e çmendur kur shkova me pushime, por jo me burrin tim. Megjithatë u ndieva aq mirë sa nuk ndihem fare fajtore...

Courtney Stodden mbulohet vetëm me peliçe (FOTO)

Courtney Stodden nuk njihet si vajzë e turpshme. 24-vjeçarja u bë e njohur kur u martua me aktorin 51-vjeçar Doug Hutchison në vitin 2011,...

Shenjat që tregojnë se shoku juaj ju dashuron

Miqësia vlerësohet shumë nga të gjithë njerëzit sidomos nga ata të cilët njihen si njerëz që kanë shumë miq.Por në miqësi munden të ndodhin...

LATEST REVIEWS

Reperi Dunjo paralajmëron një projekt bombë

Dunjo, një emër shumë premtues për skenën shqiptare. Ai meret me muzikë për disa vite, jeton në Bari të Italisë ndërsa me origjinë është...

Gjyste Vulaj merr propozim për lidhje s

Ajo është një prej femrave më seksi dhe këngëtareve më të talentuara në Shqipëri. Gjyste Vulaj ka vite që performon në skenë dhe guxon...

Dashurie Bilaj e nxjerr gjoksin në det dhe i kallë të gjithë

Dashurie Bilaj është super bomba që sa herë poston një fotografi në rrjete sociale, menjëherë e ndez rrjetin dhe bënë që të gjithë sytë...

PERFORMANCE TRAINING

18 vjeçarja humb jetën, 4 lëndohen, në veturën me targa të Kumanovës

Pamjet shokuse nga aksidenti me fatalitet në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku si pasojë humbi jetën 1 vajzë 18 vjeçare dhe 4 persona të tjerë,...

A e keni pyetur ndonjëherë veten pse quhemi shqiptarë?

Sipas një tradite shqiptare pretendohet se emri “Shqiptar” (Bij të Shqipes) e ka origjinën nga një thënie e Pirros. Kur dikush lavdonte zhdërvjelltësinë e...

E tmerrshme, burri aksidentalisht shkel dhe e vret gruan e tij 51 vjeçare

Një person nga Nju Jorku aksidentalisht e ka shkelur gruan e tij me makinë vetëm disa momente pasi që e mbaroi larjen e makinës...

Shfaqet Fatime Fetai siç nuk e keni parë deri tani (FOTO)

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Fatime Fetai është shfaqur e veshur me veshje solemne për dasma të cilat janë të punuara me materialin “sërm” që...

Gjendet një trup i pajetë në Durrës, dyshohet të jetë vrarë dhe hedhur në det

Trupi i pajetë i një personi është gjetur mëngjesin e sotëm në Durrës nga një peshkarexhë. Viktima i seksit mashkull dhe në gjendje të...

HOLIDAY RECIPES

Pamjet shokuse nga aksidenti me fatalitet në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku si pasojë humbi jetën 1 vajzë 18 vjeçare dhe 4 persona të tjerë,...

WRC RACING

18 vjeçarja humb jetën, 4 lëndohen, në veturën me targa të Kumanovës

Pamjet shokuse nga aksidenti me fatalitet në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku si pasojë humbi jetën 1 vajzë 18 vjeçare dhe 4 persona të tjerë,...

A e keni pyetur ndonjëherë veten pse quhemi shqiptarë?

Sipas një tradite shqiptare pretendohet se emri “Shqiptar” (Bij të Shqipes) e ka origjinën nga një thënie e Pirros. Kur dikush lavdonte zhdërvjelltësinë e...

E tmerrshme, burri aksidentalisht shkel dhe e vret gruan e tij 51 vjeçare

Një person nga Nju Jorku aksidentalisht e ka shkelur gruan e tij me makinë vetëm disa momente pasi që e mbaroi larjen e makinës...

Shfaqet Fatime Fetai siç nuk e keni parë deri tani (FOTO)

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Fatime Fetai është shfaqur e veshur me veshje solemne për dasma të cilat janë të punuara me materialin “sërm” që...

HEALTH & FITNESS

18 vjeçarja humb jetën, 4 lëndohen, në veturën me targa të Kumanovës

Pamjet shokuse nga aksidenti me fatalitet në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku si pasojë humbi jetën 1 vajzë 18 vjeçare dhe 4 persona të tjerë,...

A e keni pyetur ndonjëherë veten pse quhemi shqiptarë?

Sipas një tradite shqiptare pretendohet se emri “Shqiptar” (Bij të Shqipes) e ka origjinën nga një thënie e Pirros. Kur dikush lavdonte zhdërvjelltësinë e...

E tmerrshme, burri aksidentalisht shkel dhe e vret gruan e tij 51 vjeçare

Një person nga Nju Jorku aksidentalisht e ka shkelur gruan e tij me makinë vetëm disa momente pasi që e mbaroi larjen e makinës...

Shfaqet Fatime Fetai siç nuk e keni parë deri tani (FOTO)

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Fatime Fetai është shfaqur e veshur me veshje solemne për dasma të cilat janë të punuara me materialin “sërm” që...

BUSINESS

18 vjeçarja humb jetën, 4 lëndohen, në veturën me targa të Kumanovës

Pamjet shokuse nga aksidenti me fatalitet në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku si pasojë humbi jetën 1 vajzë 18 vjeçare dhe 4 persona të tjerë,...

A e keni pyetur ndonjëherë veten pse quhemi shqiptarë?

Sipas një tradite shqiptare pretendohet se emri “Shqiptar” (Bij të Shqipes) e ka origjinën nga një thënie e Pirros. Kur dikush lavdonte zhdërvjelltësinë e...

E tmerrshme, burri aksidentalisht shkel dhe e vret gruan e tij 51 vjeçare

Një person nga Nju Jorku aksidentalisht e ka shkelur gruan e tij me makinë vetëm disa momente pasi që e mbaroi larjen e makinës...

LATEST ARTICLES

Bayern-Hoffenheim, kampionët nisin mbrojtjen e titullit

Sezoni i 56-të i Bundesliga-s do të hapet mbrëmjen e së premtes, me Bayern Munich që do të presë në shtëpi ambiciozët e Hoffenheim....

ASH: Këto janë projektet tona për Tetovën

Punimet e komisioneve të Ekonomisë, infrastrukturës dhe turizmit në degën e Aleancës për Shqiptarët në Tetovë u analizuan dhe u propozuan disa projekte ekonomike...

Si u bënë kuksianët veteranë të UÇK-së me 2 mijë euro

Në Kosovë debati për veteranëte luftës ka arritur kulmin ditët e fundit, kjo edhe për shkak të dorëheqjes së Prokurorit të Prokurorisë Speciale të Kosovës, Elez...

“Nuk është vetëm Man.City e PSG, por edhe Inter… Demi duhet kapur prej brirësh!”

Presidenti i Ligës Spanjolle, Javier Tebas, ka vijuar të lëshojë akuza të reja kundër Inter, pas atyre të pak kohëve më parë në lidhje me çështjen...

Klodiani paska jo 1 por 2 vajza me gruan e parë dhe Zaimina sapo publikoi foton e tyre

Zaimina Vasjari dhe partneri i saj, Klodian Asllani, u bënë prindër pak muaj më parë, një lajm ky ka lumturuar çiftin pa masë.Prej gati...

Rasti “Monstra”, dëshmitari i mbrojtur del ‘bllof’, nuk di çfarë flet?!

Dëshmitari i koduar E1 në rastin Monstra në pyetjet e avokatëve deklaroi se ka parë 4 trupa të pa jetë në natën e vrasjes...

Mourinho flet për largim nga Man Utd

Jose Mourinho ka pranuar problemet e tij në Manchester United.SHARE TWEET SHARE EMAIL KOMENTE Download WordPress Themes and plugins.Free Download Nulled WordPress Themes and...

Ronaldo, Lazio dhe Bonucci, në “skanerin” e Allegri…

Debutimi i Ronaldo para tifozëve të Juventus, rikthimi i Bonucci në “Juventus Stadium” dhe pengesa Lazio. Këto kanë qenë tre temat për të cilat...

UNT i përgjigjet Valon Belës

Në interes të informimit të saktë dhe në kohë të publikut, Universiteti shtetëror “Nënë Tereza” në Shkup, plotësisht i hudh si të pasakta shpekulimet...

Opel Omega e rastit “Monstra”, në shtator do të dalin detaje

Në shtator opinioni do ta shohë Opel Omegan e rastit Monstra. Gjykatësi Ognen Stavrev, raporton SHENJA, tha se gjatë muajit shtator, përveç avokatëve, të...

Kondicionerin e keni përdorur gabim deri më sot, ja çfarë duhet të bëni

Edhe pse eshte shpetim per temperaturat ekstreme, si ne dimer dhe ne vere, jo te gjithe njerezit e durojne ate.Kondicioneri per disa është armiku...

Thaçi takon nesër Vuçiqin: Po pres me padurim të diskutoj

​Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pritet të përballen nesër në një panel diskutimi në “European Forum Alpbach”.Në këtë...

Gjendet i vdekur një kumanovar në Shkup

Një person nga Kumanova është gjetur i vdekur në afërsi të një pompe benzine në rrugën “Kej Dimitar Vllahov” në Shkup. Policia njofton se...

Ndërroi jetë ish-ushtari i UÇK-së nga Tetova

Ka ndërruar jetë luftëtari i UÇK-së nga Tetova, Haxhi Bejtulla Dauti, ish-ushtar i brigadës 112 “Mujdin Aliu”. “Njeriu që një jetë ia kushtoi veprimtarisë atdhetare. Sikur...

Tragjedi në stadiumin e Beogradit ku u sulmua Kombëtarja shqiptare

Incident i rëndë në stadiumin e Beogradit.Në stadiumin e Beogradit ka ndodhur një ngjarje e rëndë, ku një tifoz që gjendej në shkallët e...

Këngëtari i njohur shqiptar bëhet baba për herë të dytë

Asim Gashi është njëri nga artistët më të dashur për publikun.Ai ka qenë i ftuar në emisionin Mirage që është prodhim i lajmi.net, ku...

Dafina Zeqiri apo Elvana Gjata? Diona Fona mahnit me përgjigjen

Diona Fona ishte këngëtarja e radhës e ftuar në rubrikën “Kë zgjedh”.“Kë zgjedh”, është një nga rubrikat më interesante të emisionit “Mirage”, që është...

LSDM pyet publikisht VMRO-në se a janë kundër NATO-s dhe BE-së?

Partia në pushtet, LSDM përmes një komunikate me shkrim thonë se joserioziteti dhe sjellja antishtetërore e Hristijan Mickoskit shkoi aq larg saqë kryetari i...

Avokati i ish-ministrit Çavkov: Ai duhet të shpërblehet, jo të dënohet

Sasho Dukovski, avokati i ish-ministrit të brendshëm Mitko Çavkov ka theksuar se klienti i tij nuk është fajtor dhe se ai duhet të shpërblehet...

Lideri laburist britanik e quan “Maqedonia Veriore”, por edhe për të keq! (VIDEO)

Lideri i Partisë Laburiste në Britani, Jeremy Corbyn e ka quajtur Maqedoninë me emrin e ri Veriore, ende pa u fuqizuar marrëveshja e Prespës....

VMRO-DPMNE: Zaev dhe Filipçe po e kepërdorin procesin e vaksinimit për referendumin

Partia më e madhe opozitare në Maqedoni, VMRO-DPMNE sot përmes një kumtese me shkrim theksojnë se LSDM në mënyrë të paturpshme po e keqpërdorin...

Teleferiku në Vodno do të punojë për festën e Shën Mërisë së Madhe

Teleferiku në Vodno me iniciativë të qytetarëve në datën 28 (e martë) që është ditë jo pune për shkak të festës fetare “Shën Mëria...

Rasti “Monstra”, Shkupi dërgon kërkesë në Prishtinë për Demirin dhe Ismailoviqin

Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë ka lëshuar kërkesë zyrtare për ekstradimin nga Kosova të dy të dënuarve me burg të përjetshëm, Alil Demirit dhe...

Më 27 prill ishte gati skenari i gjendes së jashtëzakonshme, 15 gjeneralët e ARM-së…

Natën e 27 prillit ishte planifikuar skenari për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, kishte shkruar kohë më parë portali Prizma. Sipas shkrimit të publikuar, 15...

Mickoski: Në Qeveri qeveris nepotizmi

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në intervistën për TV Sitel tha se “Qeveria e LSDM-së dhe Zoran Zaevit secilën ditë ballafaqohet me skandale të...

Avokati i ish-ministrit Çavkov: Ai duhet të shpërblehet, jo të dënohet, shpëtoi deputetët

Sasho Dukovski, avokati i ish-ministrit të brendshëm Mitko Çavkov ka theksuar se klienti i tij nuk është fajtor dhe se ai duhet të shpërblehet...

Diaspora “bllok” referendumit për emrin, vetëm 2437 janë paraqitur për të votuar

Në mesnatë përfundoi afati për paraqitjen për të drejtën e votës të diasporës për referendumin e 30 shtatorit për çështjen e emrit. Në Komisionin...

Adelina Tahiri e merr mbiemrin e burrit, ja si do quhet? (FOTO)

Këngëtarja nga Maqedonia, Adelina Tahiri është në pritje të ëmbël të një djali.Ajo dhe avokati më i pasur në Maqedoni, Serjozha Markov së...

Korrigjimi i kufijve, Shqipëria del kundër idesë së shkëmbimit të territoreve

Ministria e Jashtme në Tiranë shfrytëzoi një takim të kreut të diplomacisë, Ditmir Bushati, me një grup të përfaqësuesve politikë të Luginës së Preshevës,...

Dimitrov në Facebook përgjigjet në pyetjet e qytetarëve (VIDEO)

Ministri i Punëve të Jashtme (MPJ) Nikolla Dimitrov mbrëmë përmes një video lidhje në rrjetin social Fejsbuk është përgjigjur në pyetje të cilat iu...

Rasti “Monstra”, sot seanca e re, sërish dëshmon dëshmitari i mbrojtur

Në Gjykatën penale në Shkup sot me dëshmi të dëshmitarit të rrezikuar vazhdon gjykimi për lëndën “Monstra” të Prokurorisë Speciale Publike për vrasjen e...

Deputetët deri të hënën duhet të thonë nëse do të zhvillojnë fushatë

Mbrëmë në mesnatë skadoi afati për paraqitje për votim të diasporës për referendumin e ardhshëm dhe për kontroll në Listën zgjedhore. Në Komisionin Shtetëror...

Komisioni rregullator do të diskutojë për dëmshpërblimin e prodhuesve dhe konsumatorëve të rrymës

Komisioni rregullator për energjetikë i Republikës së Maqedonisë (KRRE), sot do të mbajë mbledhje përgatitore, në të cilën do të diskutohet për prodhuesit dhe...

Në Bogorodicë dhe Tabanoc pritet deri në 30 minuta

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë ka rritje të qarkullimit të veturave dhe pritje deri 30 minuta. Në vendkalimet tjera kufitare, nga ana e...

Si të fitosh para? Ja formula e dijetarit arab për taksat, të cilën e zbatoi edhe presidenti i Amerikës

Presidenti i 40-të i Shteteve të Bashkuara, Ronald Regan në një artikull në New York Times botuar në vitin 1993, do të deklaronte:“A mund...

Vazhdon gjykimi për lëndën “Monstra”

Në Gjykatën penale në Shkup sot me dëshmi të dëshmitarit të rrezikuar vazhdon gjykimi për lëndën “Monstra” të Prokurorisë Speciale Publike për vrasjen e...

Arrestohet hajni i xhamisë (VIDEO)

Gjatë festës së Bajramit u grabit xhamia Hatunije në Prishtinë, ku një i ri morri rreth 500 euro.Më pas imami Jahir Beqiri, publikoi një...

Plot VIP’a në ditëlindjen e Ermal Fejzullahut, ja sa vjeç i mbushi ai

Ermal Fejzullahu është duke e festuar ditëlindjen sonte e për këtë duket se e tërë estrada ka zbarkuar në këtë mbrëmje.Disa prej emrave që...

Kështu do të jetë moti gjatë ditës në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i nxehtë. Do të ketë edhe vranësira mesatare dhe do të fryjë erë e...

Ja arsyet pse mbi 70% e gazetarëve në Ballkan duan të ndërrojnë profesionin

Gazetarët në rajonin e Ballkanit jetojnë dhe punojnë në kushte jo të mira, përballen me censurë, rroga të ulta, frikë për të folur për...

MOST POPULAR

18 vjeçarja humb jetën, 4 lëndohen, në veturën me targa të Kumanovës

Pamjet shokuse nga aksidenti me fatalitet në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku si pasojë humbi jetën 1 vajzë 18 vjeçare dhe 4 persona të tjerë,...

A e keni pyetur ndonjëherë veten pse quhemi shqiptarë?

Sipas një tradite shqiptare pretendohet se emri “Shqiptar” (Bij të Shqipes) e ka origjinën nga një thënie e Pirros. Kur dikush lavdonte zhdërvjelltësinë e...

E tmerrshme, burri aksidentalisht shkel dhe e vret gruan e tij 51 vjeçare

Një person nga Nju Jorku aksidentalisht e ka shkelur gruan e tij me makinë vetëm disa momente pasi që e mbaroi larjen e makinës...

Shfaqet Fatime Fetai siç nuk e keni parë deri tani (FOTO)

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Fatime Fetai është shfaqur e veshur me veshje solemne për dasma të cilat janë të punuara me materialin “sërm” që...