Thursday, May 23, 2019

Postimet e Fundit

Lazim Destani vazhdon ta përkrahë forcimin e ekonomisë në Europën Juglindore

Si përkrahës dhe aktivist i zhvillimit ekonomik të rajonit të Europës Juglindore, Lazim Destani sot mori pjesë në konferencën e posaçme të Forumit Ekonomik...

Lazim Destani: Gëzuar titulli i kampionit!

Ishte kënaqësi pjesëmarrja në ndeshjen e Shkëndijës në Tetovë. Me përfundimin e lojës së bukur dhe fitores së thellë të kuqezinjve, futbollistët e Shkëndijës...

Bektеshi: Po punojmë për shfrytëzim sa më të madh të burimeve të ripërtëritshme të energjisë

Në ditën e dytë të Forumit për Energjetikë 2019 në temë “Tranzicioni energjetik përmes burimeve të ripërtërishme dhe efikasitetit energjetik”, në panelin e katërt...

Në Ecolog qëndroi për vizitë Kryeministri i Maqedonisë së Veriut

Kryetari i Bordit Këshilldhënës të Ecolog International, Lazim Destani e priti për vizitë kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Kryeministri Zaev gjatë...

Një prej pesë vi.ktimave të mbrëmshme është shqiptar, ja emri dhe fotografia e tij (Foto)

Gazeta Lajm ka siguruar emrat e katër prej v.iktimave që h.umbën jetën në ak sidentin e tme.rrshëm që ndodhi mbrëmë në lagjen Draçevë. Në...

Popular Categories

Deponuar 15.000 euro fals në bankë, ja çfarë ju ndodhi dy shtetasve kosovar

Policia e Kosovës njofton se ka arr.estuar dy persona D. R ( 1991 mashkull) dhe F.Z ( 1996) femër si të dy.shuar se në...

S’ka va*rre në vendlindje për ata që u vr.anë në Siri

Xhih.adistët kosovarë që shkuan në lu.ftën e Sirisë nuk u kthyen më as të vd.ekur në vendlindje. 80 prej tyre nga 132 kosovarë sa...

Fjalë prekëse nga i fejuari i mësueses që vd.iq në gjumë

Me fjalë prekëse e ka kujtuar i fejuari i mësueses nga Mitrovica Kushtrim Salihu.“Allahu të shpërbleft me xhenet zemra jem” ka shkruar Salihu ndërsa...

40-vjeçari i fut me dhu.në dy vajza në veturë ato i ikin si nëpër filma

Një ngacmim seksual është raportuar në fshatin Pozhoran të Vitisë. Sipas policisë i dyshuari R.A(1979) 40-vjeçar me datën 11 maj rreth orës 08:20 të...

Mogherini përsëri “go.det” shtetin e Kosovës

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian Federica Mogherini ka folur përsëri për for.mimin e ush.trisë nga Kuvendi i Kosovës.Përmes një deklarate dhënë në Komisionin...

E dhim.bshme: Ndë.rron jetë Uniku i vogël (FOTO)

Ka kohë të gjatë që vogëlushi Unik Statovci po qëndronte në spitalin Tirsova të Beograd-it për t’u shëruar pasi lindi me një së.mundje të...
25,703FansaPëlqeje
36,138AbonentëAbonohu

Gadget Score

82%
Samsung Galaxy S9
65%
One Plus 6
87%
iPhone X
72%
Xiaomi Mi 8
84%
Xiaomi Mi 8

Instagram

ME TE LEXUARAT

MOTI

Malta
scattered clouds
20 ° C
20 °
20 °
37 %
5.7kmh
40 %
Thu
20 °
Fri
19 °
Sat
21 °
Sun
21 °
Mon
14 °

LAJME

Berisha ka një pyetje për Ali Ahmetin dhe Zaevit

Ejup Berisha Për zbatimin e Vetingut nevoitet bazë adekuate ligjore a e kemi ne këtë Z.Zaev dhe Z.Ahmeti ?. Pse Fshesën e zëvendësuan me Veting, apo...

Si iu bashkuan Rama e Thaçi agjendës ruse në Ballkan? Deklarata bombë e aktivistes serbe

Sonja Biserko, aktivistja shumëvjecare për të drejtat e njeriut në Serbi, ka bërë deklarime direkte bashkimin e Edi Ramës dhe Hashim Thaçit me agjendën...

Berisha publikon fotot e Ramës duke u drоguаr?!

Gjatë emisionit “Opinion”, ish kryeministri Sali Berisha publikoi foto ku shfaqjet Edi Rama i drоguаr.Sipas tij, nëse do ti përgënjeshtrojë këto, atëherë le ti...

Kolonizimi i shekullit XXI

Florim ESATINë sistemin e Maqedonisë fuqia e ekzekutivit impaktohet nga qeveria, fuqia e legjislativit impaktohet së bashku nga qeveria dhe parlamenti, ndërkaq gjygjësori është...

Djali Rapunzel me flokë të gjatë: ‘Më kanë zili edhe femrat’ (FOTO)

Një djalë i ri ka rritur flokët e tij për 7 vite me radhë dhe nuk u ka kushtuar aspak vëmendje kritikave të...

A është i përfshirë në rastin e Kumanovës, shefi i ri i Agjencisë së Zbulimit, ja përgjigja e tij? (VIDEO)

Emërimi i Erolld Musliut si Drejtor i Agjencisë për Zbulim nga ana e Presidentit Pendarovski e ka shqetësuar Bashkimin Demokratik për Integrim, thotë zëdhënësi...

Thaçi ka harxhuar mbi 1 milion euro vetëm për dreka, darka e udhëtime

Që nga marrja e mandatit si President i Kosovës, Hashim Thaçi ka shpenzuar 1 milion e 337 mijë euro. Vetëm vitin e kaluar, Zyra...

Video e re, Rexhepi: “Spitali do jetë i Fatonit nëse Kadri Veseli është gjallë”

Dy protagonistët në videon ekskluzive të siguruar nga Koha, në aferën e fajdeve, Kadri Rexhepi dhe Faton Dalladaku, e përmendin sërish dhe gjerësisht emrin...

Bashkim Hasani i përgjigjet doktor Taravarit, ia përmend pasurinë pa djers

Bashkim HasaniDoktor, mbremë në një emision televiziv përsëri ke provuar të bëjsh mundje me mua, por harron se ti je Mjek dhe nuk je...

Aksi*dent në magjistralen Kërçovë-Ohër, humb jetën një person

Një person ka humbur jetën në një aksid*nt në afërsi të Drugovës, në rrugën Kërçovë-Ohër që ka ndodhur pasditen e sotme mes një...

Aksident në magjistralen Kërçovë-Ohër, humb jetën një person

Një person  ka humbur jetën në një aksident në afërsi të Drugovës, në rrugën Kërçovë-Ohër që ka ndodhur pasditen e sotme mes një motoçiklete...

Kabineti i Pendarovskit: Musliu është profesionist, vlerësohet pozitivisht nga shërbimet partnere

Presidenti Stevo Pendarovski e solli vendimin për emërimin e Erolld Musliut drejtor i Agjencisë së Zbulimit, sepse analizat kanë treguar se ai është profesionist...

Popular Recipes

Berisha ka një pyetje për Ali Ahmetin dhe Zaevit

Ejup Berisha Për zbatimin e Vetingut nevoitet bazë adekuate ligjore a e kemi ne këtë Z.Zaev dhe Z.Ahmeti ?. Pse Fshesën e zëvendësuan me Veting, apo...

Si iu bashkuan Rama e Thaçi agjendës ruse në Ballkan? Deklarata bombë e aktivistes serbe

Sonja Biserko, aktivistja shumëvjecare për të drejtat e njeriut në Serbi, ka bërë deklarime direkte bashkimin e Edi Ramës dhe Hashim Thaçit me agjendën...

Berisha publikon fotot e Ramës duke u drоguаr?!

Gjatë emisionit “Opinion”, ish kryeministri Sali Berisha publikoi foto ku shfaqjet Edi Rama i drоguаr.Sipas tij, nëse do ti përgënjeshtrojë këto, atëherë le ti...

Kolonizimi i shekullit XXI

Florim ESATINë sistemin e Maqedonisë fuqia e ekzekutivit impaktohet nga qeveria, fuqia e legjislativit impaktohet së bashku nga qeveria dhe parlamenti, ndërkaq gjygjësori është...

Djali Rapunzel me flokë të gjatë: ‘Më kanë zili edhe femrat’ (FOTO)

Një djalë i ri ka rritur flokët e tij për 7 vite me radhë dhe nuk u ka kushtuar aspak vëmendje kritikave të...