Thursday, June 20, 2019

Postimet e Fundit

Vazdhon rindërtimi dhe restaurimi i objektit Çifte hamam në Shkup

Vazhdon rindërtimi, rehabilitimi dhe restaurimi i objektit Çifte hamam në Shkup.Ky proekt realizohet ne bashkepunim me Galerine Nacione të Maqedonisë dhe  Ambasada e Shteteve...

Galeria Nacionale e Maqedonisë së veriut realizoi bashkëpunimin kulturor me Republikën e Kosovës

Në Galerine Nacionale te Maqedonisë së veriut u realizua programi i shkëmbimit të ekspozitave në kuadër të bashkëpunimit kulturor mes Kosovës dhe Maqedonisë VerioreDrejtoresha...

Ecolog International, sponsor i eventit te Ditelindjes se Mbtretereshes Elizabeta!

Ecolog po e vazhdon me krenari traditën e mbështetjes së marrëdhënieve mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Maqedonisë së Veriut duke sponsoruar festën e ditëlindjes së...

MPB shpall konkurs për punësimin e 600 policëve të rinj

Ministria e Punëve të Brendshme ka shpallur konkurs për punësimin e 600 policëve të rinj.Në konkurs kërkohen punëtorë për Sektorin e Punëve të Brendshme...

Sulmohet në Serbi autobusi i linjës Kosovë-Slloveni

Autobusi i linjës Kosovë-Slloveni ‘R.Gashi’ është sulmuar mbrëmë përderisa po kalonte tranzit nëpër territorin e shtetit fqinj, Serbisë.Autobusi që ishte me udhëtar kosovar dhe...

Popular Categories

Fjalia historike e Bill Clinton në Kosovë, e cila përmendet sot e kësaj dite

 Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, pati mbajtur një fjalim historik, vetëm pak ditë pas çlirimit të Kosovës, shkruan Gazeta Blic.Ai para kosovarëve të kthyer nga...

Si po shihet ‘ideja’ e presidentit Thaçi për Bashkim Kombëtar?

 Presidenti Hashim Thaçi, ka filluar që të flas për idenë e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë, shkruan Gazeta Blic.Këtë gjë, presidenti e potencoi edhe...

Policia ndalon burrin qe visheshte si femer dhe grabiste femije

Policia e Kosovës ka ndaluar të dyshuarin nga Shqipëria, i maskuar sikurse femër.Në rrjetet sociale është përhapur fotografi e këtij personi për të cilin...

Sot hapet autostrada Prishtine-Shkup

Pas një pune të gjatë prej disa vitesh, sot do të përurohet autostrada Prishtinë – Elez Han “Arbën Xhaferi”, në hapje të së cilës...

Ky burre i veshur si grua po i grabit femijet ne Kosove?

Fëmijët në Kosovë po ndihen të rrezikuar nga një grup njerëzish që po shfaqen para shkollave të tyre.Në rrjetet sociale po qarkullon një lajm...

Kontrolle të rrepta të policisë serbe ndaj artistëve dhe gazetarëve kosovarë në kufi

 Gazetarët dhe artistët kosovarë që do të marrin pjesë në festivalin “Mirëdita, Dobar Dan”, janë ndaluar dhe po kontrollohen rreptësisht nga policia serbe në...
25,660FansaPëlqeje
36,724AbonentëAbonohu

Gadget Score

82%
Samsung Galaxy S9
65%
One Plus 6
87%
iPhone X
72%
Xiaomi Mi 8
84%
Xiaomi Mi 8

Instagram

ME TE LEXUARAT

MOTI

Malta
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
39 %
2.1kmh
75 %
Thu
19 °
Fri
19 °
Sat
19 °
Sun
24 °
Mon
23 °

LAJME

Kurz mbërriti në Shkup, takimi me Zaev

Kancelari austriak Sebastian Kurz, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Ai së bashku me delegacionin austriak do të priten në mënyrë...

Askush nuk dëshiron të studiojë maqedonishten

Vetëm pesë maturantë kanë aplikuar për të studiuar gjuhën maqedonase në afatin e parë të regjistrimit në Fakultetin e Filologjisë në Universitetin “Shën Kirili...

Ngjarjet e 27 prillit, Zaev, Spasovski dhe Memedi do të rrëfehen para gjykatës

Me marrjen në pyetje të dëshmitarëve të propozuar nga prokuroria në Gjykatën Penale në Shkup sot vazhdon procesi gjyqësor për ngjarjet në Kuvendin e...

Haradinaj: Lëvizja e kufijve, luftë në Ballkan

Zyrtari i AAK-së, Daut Haradinaj, ripërsëriti qëndrimin e partisë së tij lidhur me idenë e shkëmbimit të territoreve apo korrigjimit të kufijve mes Kosovës...

Hoxhaj: PDK nuk pranon korrigjim të kufijve

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, si përfaqësues i Partisë Demokratike të Kosovës dha qëndrimin e partisë së tij lidhur me idenë e korrigjimit të...

Shkëmbim territori mes Kosovës dhe Serbisë, një ide që ndan Ballkanin

Pas ditësh të tëra diskutimesh, debatesh e akuzash, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Aleksander Vuçiç do të takohen nesër në...

Regjisori i filmit kundër UÇK-së e ofendon rënd ministrin Asaf Ademi

Regjisori i filmit kontrovers “Tallja me Krishtin” i cili u prit me kritika të ashpra nga opinioni publik betonon qëndrimet e tij lidhur me...

Ali Ahmeti përuroi investimin e familjes shqiptare në Strugë (FOTO)

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sot mori pjesë në inagurimin e projektit të kompanisë amerikane „Reci Enterprise` në Zonën për zhvillim teknologjik-industrial e cila...

Serwer dhe Philips: Ndryshimi i kufijve do të ishte i rrezikshëm dhe destabilizues për rajonin

Presidentët Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq do të takohen të premten në Bruksel ku pritet të bisedohet edhe për çështjen e ndryshimit të kufijve. Por,...

Filmi maqedonas anti- UÇK-së, OVL e UÇK-së thotë kjo nuk do të kalojë pa pasoja (Video)

Një film Maqedonas po e paraqet UÇK-në si ushtri fetare dhe nxitëse të urrejtjes ndëretnike. Pamjet e mëposhtme ku shihen pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të...

Thaçi: Shqiptarët të mbështesin masovikisht referendumin në Maqedoni

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në “Opinion” në Tv Klan ka folur për marrëveshjen me Serbinë dhe ndikimin në rajon, njofton Telegrafi Maqedoni. Ai, ka...

POLICIA KONTROLLON ME QEN STUDION E ‘OPINIONIT’ PARA SE THAÇI TË HYNTE PËR INTERVISTË

Këtë sezon emisioni ‘Opinion’ ka nisur me dy të ftuar të cilët kanë qenë në qendër të vëmendjes nga ana e mediave për shkak...

Popular Recipes

Kryemadhi thumbon keq Ramën: Në bu.rg so gjesh çuna të bukur

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar se Rama do të shkojë në bu.rg.Në një bisedë telefonike për emisionin ‘Të Paekspozuarit’, Kryemadhi ka thumbuar...

Shiu krijoi liqen artificial në rrugët e Gostivarit, fëmijët argëtohen në të (VIDEO)

Në Gostivar pas shiut, u krijua liqen artificial!Gostivarit i shtohet një liqen artificial, pas shiut te rrëmbyeshëm në tërë rajonin e Maqedonisë së Veriut,...

Dekani i UT-së Prof. Dr. Kastriot Haxhirexha mori pjesë në Kongresin e 27-të Evropian të Kirurgjisë Endoskopike që u mbajt në Spanjë

Prej 12-15 qershor 2019 në Sevilje të Spanjës u mbajt Kongresi i 27-të Evropian i Kirurgjisë Endoskopike (EAES), me pjesëmarrës nga shumë vende të botës,...

Trump reagon për rrëzimin e dronit: Irani bëri një

Presidenti i SHBA Donald Trump bëri deklaratën e tij të parë në Twitter mbi in*cidentin me Iranin. Trump shkroi vetëm një fjali: “Irani bëri...

Reshjet e shiut krijojnë radhë të gjata në pikën pagesore të autostradës Shkup-Tetovë

Reshjet e dendura të shiut që kanë rënë gjatë orëve të pasdites së sotme në pjesën veri-perëndimor të vendit kanë rënduar qarkullimin rrugor në...