Wednesday, April 24, 2019

Postimet e Fundit

Aksion policor në Likovë, kapet armatim i rëndë

Më 23 prill 2019, në orën 9:30, në vendin e quajtur “Shtallat e Mateçit” në fshatin Mateç të komunës së Likovës janë gjetur predha...

BDI: Nuk e pranojmë vendimin për BFI-në

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, pas votimit të rendit të ditës në seancën e 95-të, me kërkesë të deputetëve të BDI-së ka dhënë pauzë...

‘Rasti Sazdovski’, Ejup Alimi: Vendimi i gjykatës skan.daloz

Deputetët e BDI-së Artan Grubi dhe Ejup Alimi e kanë cilësuar si skan.daloze vendimin për të dën.uar me nga 19 vite bu.rg dy shqiptarët...

Bujar Osmani: Rasti i BFI-së ishte akt i tur.pshëm dhe skan.daloz!

Qëndrimi im dhe i BDI-së për Bashkësinë Fetare Islame (BFI) është se ishte akt skan.daloz dhe i turpshëm i sul.mit ndaj autonomisë së garantuar...

ASh: BFI mos të instrumentalizohet nga parti politike!

Aleanca për Shqiptarët shpreh shqe.tësimin e saj në lidhje me rastin e fundit në Bashkësinë Fetare Islame.BFI është një institucion me vlerë të jashtëzakonshme...

Popular Categories

Një nga të kthyerat nga Siria pranon se burri i saj paguhej në baza mujore për pjesëmarrje në luftë

Një nga gratë e kthyera nga Siria në seancën e sotme dëgjimore ka pranuar se bashkëshorti i saj është paguar në baza mujore për...

Kosovarja e rikthyer në Kosovë: Jam martuar 3 herë, burrin e fundit e kam në burg

Gruaja e kthyer në Kosovë nga Siria, është martuar tri herë. Dy burra iu vranë, ndërsa të tretin e ka në gra, transmeton Gazeta...

Kërkohet arrest shtëpiak për 16 gratë e kthyera nga Siria

Prokuroria Speciale ka kërkuar caktimin e arrestit shtëpiak për 16 gratë e kthyera nga Siria në Kosovë, e të cilat sot dolën para gjykatës...

Edhe gjashtë gra të kthyera nga Siria sot do të dalin para Gjykatës

Ato janë duke u he.tuar për vepr.at pe.nale “Organiz.imi dhe Pjesëma.rrja në grupe te.rr.ori.ste” nga neni 143 i Kodit Penal të Republikës së Kosovës...

Deputeti kosovar publikon videon, me mëngjes i ‘shijon’ 10 kafe

Bekë Berisha deputeti i AAK-së deklaroi se i pinë 50 kafe gjatë ditës.Mëngjese të zakonshme me punë dhe takime thotë se i ka Berisha...

Presidenti Thaçi sot mbush 51 vjet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot feston ditëlindjen.Thaçi ka mbushur plot 51 vite jetëAi u lind më 24 prill 1968, është i biri i...
25,648FansaPëlqeje
35,493AbonentëAbonohu

Gadget Score

82%
Samsung Galaxy S9
65%
One Plus 6
87%
iPhone X
72%
Xiaomi Mi 8
84%
Xiaomi Mi 8

Instagram

ME TE LEXUARAT

MOTI

Malta
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
36 %
4.1kmh
40 %
Wed
19 °
Thu
18 °
Fri
12 °
Sat
6 °
Sun
7 °

LAJME

Vendet e punës në Maqedoni të pasigurta, vitin e kaluar 23 punëtorë kanë ndërruar jetë

Vitin e kaluar 23 punëtorë kanë ndërruar jetë në vendin e tyre të punës. Gjithsej 1,790 punëtorë janë lënduar duke kryer detyrat e tyre...

Teologu Drilon Gashi: Personave që kanë shkuar në Siri u është shpërlarë truri, t’iu tregohet çfarë është xhihadi i vërtetë

Teologu Drilon Gashi ka thënë se personave të kthyer nga vatrat e luf*tës nga Siria dhe Iraku duhet t’iu mundësohet që të riinkuadrohen në...

Ushtria serbe përdori helme kimike ndaj ushtarëve të UÇK-së në Betejën e Koshares

Ditët më kritike në Betejën e Koshares të vitit 1999, kishin qenë 10, 11 dhe 12 maji.Gjatë këtyre ditëve, ushtria serbe me të gjitha...

Antikorruspioni: Bekteshi ka ndërhyrë në punësimin e motrës

Komisioni për parandalimin e korrupsionit kërkon të hapet procedurë kundërvajtëse kundër ministrit të ekonomisë, Kreshnik Bekteshi. Punësimi i motrës së tij në MEPSO është...

Policia Finaciare deklarohet për BFI-në

Drejtoria e Policisë financiare njofton opinionin se gjatë ditë së djeshme nuk ka kryer kurrfarë kontrolli financiar në Bashkësinë Fetare Islami. Nga ky institucion...

10 vjeçarja e cila lindi pa duar, fiton çmimin e parë e të shkruarit me dorë

Një vajzë 10-vjeçare, e cila ka lindur pa duar, ka provuar se ajo mund të kryejë detyra si edhe të tjerët ose edhe më...

Në Serbi propozohet një bulevard me emrin e Ibrahim Rugovës

Në qytetin e Novi Pazarit në Serbi, janë propozuar disa ndryshime të emërtimeve të rrugëve të këtij qyteti.Emri i Shaban Polluzhës, Ibrahim Rugovës e...

A duhet të ndalohet me ligj burka në Kosovë? Flasin imamë, teologë, sociologë e gazetarë

Me fytyrë krejtësisht të mbuluar dhe veshje që i ngjan kulturës arabe, 10 gra të kthyera nga Siria u dërguan dje para organeve të...

(VIDEO) ANTIKORRUPSIONI: 9 FUNKSIONARË KANË NDIKUAR NË PUNËSIMIN E FAMILJARËVE

Komisioni për parandalimin e korrupsionit ka ngritur procedurë kundërvajtëse ndaj ministrit të ekonomisë Kreshnik Bekteshi, për shkak të ndikimit në punësimin e motrës së...

Miratohen ligjet që Ivanov nuk i dekretoi

Kuvendi i ka miratuar të gjitha 13 ligjet të cilat paraprakisht nuk i ka dekretuar presidenti Gjorge Ivanov.Pasi përfundoi votimi për këto ligje, Kryetari...

Blerim Bexheti: ‘Muki’ po e tregon fytyrën e vërtetë

Gjatë angazhimit tim politik sidomos në sferën e jurisprudencës , kam qen i fokusuar në drejtim të realizimit të reformave në drejtësi dhe gjyqësor...

Katër pyetjet që rekomandohet t’ia bëni fëmijës tuaj çdo ditë

Sipas hulumtimeve të reja, të rriturit i kanë vetëm 12.5 minuta në ditë në dispozicion për të folur me fëmijët.Rreth 8.5 minuta të kësaj...

Popular Recipes

Lirohen nga parabu*rgimi shoferi dhe pronari i “Durmo Tours” nga aks*identi tragjik me 16 të vd*ekur

Gjykatësi i procedurës paraprake përkohësisht ka vendosur t’ua shfuqizojë masën e parabur*gimit pronarit dhe shoferit të autobusit “Durmo Tours”, i cili u aks*identua para...

Ky është medikamenti që po ua merr më së shumti jetën njerëzve

Varësia ndaj ilaçeve është një ndër varësitë më serioze kohëve të fundit. Përveç alkoolit, drogave dhe bixhozit, edhe ilaçet kanë një aftësi për t’u bërë...

Shkurte Fejza zbulon nëse do ju lë diçka nga pasuria vajzave të saj

Shkurte Fejza ka folur lidhur me trashëgiminë pronësore. Këngëtaret Shkurte Fejza dhe vajza e saj Gresa Behluli janë përballur me pyetje të siketshme përballë njëra-tjetrës,...

Vajza në foto sot është ndër emrat më të komentuar të shoubizit

Këngëtaren e njohur e ka kapluar nostalgjia. Këngëtaren e njohur, BabyG duket se e ka kapluar nostalgjia e kohës kur ishte fëmijë, andaj ka publikuar...

Gruaja tregon sekretin që bëri t’i humbë 105 kilogramë

Një grua, e cila u përzu nga restauranti kohë më parë pasi kishte ngrënë shumë, ka humbur 105 kilogramë. Për Rachel Hallgren çdoherë është menduar...