Wednesday, April 24, 2019

Postimet e Fundit

Aksion policor në Likovë, kapet armatim i rëndë

Më 23 prill 2019, në orën 9:30, në vendin e quajtur “Shtallat e Mateçit” në fshatin Mateç të komunës së Likovës janë gjetur predha...

BDI: Nuk e pranojmë vendimin për BFI-në

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, pas votimit të rendit të ditës në seancën e 95-të, me kërkesë të deputetëve të BDI-së ka dhënë pauzë...

‘Rasti Sazdovski’, Ejup Alimi: Vendimi i gjykatës skan.daloz

Deputetët e BDI-së Artan Grubi dhe Ejup Alimi e kanë cilësuar si skan.daloze vendimin për të dën.uar me nga 19 vite bu.rg dy shqiptarët...

Bujar Osmani: Rasti i BFI-së ishte akt i tur.pshëm dhe skan.daloz!

Qëndrimi im dhe i BDI-së për Bashkësinë Fetare Islame (BFI) është se ishte akt skan.daloz dhe i turpshëm i sul.mit ndaj autonomisë së garantuar...

ASh: BFI mos të instrumentalizohet nga parti politike!

Aleanca për Shqiptarët shpreh shqe.tësimin e saj në lidhje me rastin e fundit në Bashkësinë Fetare Islame.BFI është një institucion me vlerë të jashtëzakonshme...

Popular Categories

Një nga të kthyerat nga Siria pranon se burri i saj paguhej në baza mujore për pjesëmarrje në luftë

Një nga gratë e kthyera nga Siria në seancën e sotme dëgjimore ka pranuar se bashkëshorti i saj është paguar në baza mujore për...

Kosovarja e rikthyer në Kosovë: Jam martuar 3 herë, burrin e fundit e kam në burg

Gruaja e kthyer në Kosovë nga Siria, është martuar tri herë. Dy burra iu vranë, ndërsa të tretin e ka në gra, transmeton Gazeta...

Kërkohet arrest shtëpiak për 16 gratë e kthyera nga Siria

Prokuroria Speciale ka kërkuar caktimin e arrestit shtëpiak për 16 gratë e kthyera nga Siria në Kosovë, e të cilat sot dolën para gjykatës...

Edhe gjashtë gra të kthyera nga Siria sot do të dalin para Gjykatës

Ato janë duke u he.tuar për vepr.at pe.nale “Organiz.imi dhe Pjesëma.rrja në grupe te.rr.ori.ste” nga neni 143 i Kodit Penal të Republikës së Kosovës...

Deputeti kosovar publikon videon, me mëngjes i ‘shijon’ 10 kafe

Bekë Berisha deputeti i AAK-së deklaroi se i pinë 50 kafe gjatë ditës.Mëngjese të zakonshme me punë dhe takime thotë se i ka Berisha...

Presidenti Thaçi sot mbush 51 vjet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot feston ditëlindjen.Thaçi ka mbushur plot 51 vite jetëAi u lind më 24 prill 1968, është i biri i...
25,648FansaPëlqeje
35,493AbonentëAbonohu

Gadget Score

82%
Samsung Galaxy S9
65%
One Plus 6
87%
iPhone X
72%
Xiaomi Mi 8
84%
Xiaomi Mi 8

Instagram

ME TE LEXUARAT

MOTI

Malta
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
36 %
4.1kmh
40 %
Wed
19 °
Thu
18 °
Fri
12 °
Sat
6 °
Sun
7 °

LAJME

Reagon gjykata, ja pse u mor vendimi për shkarkim

Gjykata Themelore Shkupi II njoftoi se vendimi për Skender Buzakun të emërohet për drejtues të BFI-së nuk e ka sjellë në mënyrë të pavarur,...

Një nga të kthyerat nga Siria pranon se burri i saj paguhej në baza mujore për pjesëmarrje në luftë

Një nga gratë e kthyera nga Siria në seancën e sotme dëgjimore ka pranuar se bashkëshorti i saj është paguar në baza mujore për...

Aksion policor në Likovë, kapet armatim i rëndë

Më 23 prill 2019, në orën 9:30, në vendin e quajtur “Shtallat e Mateçit” në fshatin Mateç të komunës së Likovës janë gjetur predha...

BDI: Nuk e pranojmë vendimin për BFI-në

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, pas votimit të rendit të ditës në seancën e 95-të, me kërkesë të deputetëve të BDI-së ka dhënë pauzë...

Buzaku: Mbrëmë më kanë godi*tur brenda hapësirave të BFI-së (video)

Skender Buzaku ka deklaruar sot se mbrëmë derisa ka qëndruar në zyrat e BFI-së, menjëherë pas largimit të policisë është sul*muar fizikisht nga disa...

Lista Serbe jashtë zgjedhjeve/ reagon Vuçiç: Jam i shokuar, do t’i tregoj Merkelit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pas mos certifikimit të Listës Serbe për pjesëmarrje në zgjedhjet e jashtëzakonshme. Ai thotë se është shokuar...

Zaev: Mesazhi është dërguar dhe është pranuar, por le t’i japim shans shtetit

– Mesazhi i votuesve të raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale është pranuar dhe gjithsesi do të reagojmë, por le t’i japim shans shtetit...

Kosovarja e rikthyer në Kosovë: Jam martuar 3 herë, burrin e fundit e kam në burg

Gruaja e kthyer në Kosovë nga Siria, është martuar tri herë. Dy burra iu vranë, ndërsa të tretin e ka në gra, transmeton Gazeta...

Kërkohet arrest shtëpiak për 16 gratë e kthyera nga Siria

Prokuroria Speciale ka kërkuar caktimin e arrestit shtëpiak për 16 gratë e kthyera nga Siria në Kosovë, e të cilat sot dolën para gjykatës...

Keni hedhur lotarinë Amerikane? Ja kur dalin rezultatet

Për të gjithë ju që keni hedhur lotarinë Amerikane dhe po prisni për rezultatet e saj ambasada ka një njoftim të rëndësishëm. Në faqen zyrtare...

Zhvillimet në BFI, reagon Bekir Halimi

Mbrëmë ndodhi nje ngjarje ne objektin e BFI ku Skender Bozuku me nje dokument te dhene nga gjykata tregoi se ai eshte tanime Reis...

Zhvillimet në BFI, përplasje mes deputetëve në Kuvend

Akuzat për drejtësi selektive prishën agjendën e Kuvendit për të rivotuar propozim ligjet të cilat nuk i dekretoi presidenti Gjorge Ivanov.Edhe pse seanca është...

Popular Recipes

Lirohen nga parabu*rgimi shoferi dhe pronari i “Durmo Tours” nga aks*identi tragjik me 16 të vd*ekur

Gjykatësi i procedurës paraprake përkohësisht ka vendosur t’ua shfuqizojë masën e parabur*gimit pronarit dhe shoferit të autobusit “Durmo Tours”, i cili u aks*identua para...

Ky është medikamenti që po ua merr më së shumti jetën njerëzve

Varësia ndaj ilaçeve është një ndër varësitë më serioze kohëve të fundit. Përveç alkoolit, drogave dhe bixhozit, edhe ilaçet kanë një aftësi për t’u bërë...

Shkurte Fejza zbulon nëse do ju lë diçka nga pasuria vajzave të saj

Shkurte Fejza ka folur lidhur me trashëgiminë pronësore. Këngëtaret Shkurte Fejza dhe vajza e saj Gresa Behluli janë përballur me pyetje të siketshme përballë njëra-tjetrës,...

Vajza në foto sot është ndër emrat më të komentuar të shoubizit

Këngëtaren e njohur e ka kapluar nostalgjia. Këngëtaren e njohur, BabyG duket se e ka kapluar nostalgjia e kohës kur ishte fëmijë, andaj ka publikuar...

Gruaja tregon sekretin që bëri t’i humbë 105 kilogramë

Një grua, e cila u përzu nga restauranti kohë më parë pasi kishte ngrënë shumë, ka humbur 105 kilogramë. Për Rachel Hallgren çdoherë është menduar...