Meta e thirri në samit ndërsa Vuçiqi e injoron duke re.fuzuar të fotografohet me të…

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq pas përshëndetjes me nikoqirët e Samitit të Brdo-Brijunit sot në Tiranë ka re.fuzuar të bëjë foton e përbashkët me ata.

Kreu i shtetit serb ishte i vetmi që re.fuzoi të bëjë fotografinë me presidentin shqiptar Ilir Meta homologun e tij slloven Borut Pahor si dhe atë kroate Kolinda Grabar Kitaroviq.

Në videon e mëposhtme shihet re.fuzimi i Vuçiqit pavarësisht thirrjes se nikoqirëve për fotografi.