Mjalti dhe soda e bukës: Kura për sëmundjen më vdekjeprurëse në botë

Një numër i konsiderueshëm anembanë globit vuajnë nga gjendja shëndetësore.
Trajtimet e sotme të kancerit janë shumë të shtrenjta, dhe gjithashtu të rrezikshme e joefektive në disa raste, transmeton lajmi.net.Përfitimet e pakufizuara mund të sigurohen nga soda e bukës dhe mjalti. Mjalti përdoret për shekuj me radhë për shkak të përfitimeve shëndetësore dhe vetive mjekësore.
Kombinimi i mjaltit me sodë buke së bashku mund të ofrojë përfitime shëndetësore të pakufizuara dhe të trajtojë një sërë sëmundjesh. Disa njerëz kanë provuar përzierjen e tyre dhe kanë thënë se është e shkëlqyer për trajtimin e kancerit.Sode pjekjeje supozohet se ndalon procesin në rritje të qelizave. Nga ana tjetër, mjalti mban qelizat jo kanceroze të shëndetshme, si dhe forcon sistemin imunitar.Për të luftuar gjendjen në fjalë, ju duhet të ndiqni udhëzimet e mëposhtme.Përbërësit:3 lugë mjaltë1 lugë gjelle sode bukeUdhëzimet:Në një tas të vogël vendosni një lugë gjelle sodë bukePastaj shtoni 3 lugë mjaltë dhe llokoçisni deri sa të arrini një pastë homogjeneNgroheni pastën për disa minuta (1-2)Për 30 ditë, merrni tri lugë për nga ky ilaç në baza ditore.