Вечерва #ClickPlus со вицепремиерот Бујар Османи

Во вечерашното издание на дебатнито магазин „Click Plus“ на ТВ21, разговараме со вицепремиерот Бујар Османи.

Што добиваме со уставните промени?

Зошто ДУИ не ги условува своите гласови, додека Беса и Алијанса за Албанците го прават тоа?

Дали Владата амнестираше за дефокусирање на граѓаните?

За овие и други прашања, вечерва од 21:30 во студиото на ТВ21 разговараме со Бујар Османи – вицепремиер.

Вашите прашања испратете ги на Фејсбук, а некои од нив ќе ги поставиме до нашиот гостин.